"Najveća eksploatacija vode je na sremskoj strani grada, u čemu prednjače Popovica i Paragovo. Dva rezervoara u Sremskoj Kamenici jutros su bila potpuno prazna, a pogon za preradu sirove vode odnosno Fabrika vode radi punim kapacitetom i svoj maksimum dostigla je puštanjem 1.250 litara vode svakog sekunda u sistem", navode u "Vodovodu".
Ukoliko se ovakav trend nerazumne potrošnje nastavi, kako dalje navode, Popovica i Paragovo narednih dana neće imati vode.
"Problem je i u rubnim delovima mreže, na bačkoj strani, gde je već tokom vikenda bio slabiji pritisak. Obaveza nam je da građane zamolimo da budu solidarni kako bi svi Novosađani imali dovoljno vode za piće", ističu u ovom JKP.
Kako dalje kažu u ovom gradskom preduzeću, prerađena voda u Fabrici vode koja dolazi do krajnjih korisnika isključivo se koristi za piće, sanitarne potrebe i kuvanje i to svi treba da imamo na umu.
"Vodovod i kanalizacija" naglašava da aktivnosti kao što su navodnjavanje poljoprivrednih površina, zalivanje zelenih površina, punjenje individualnih rezervoara, bunara i bazena, polivanje i hlađenje pločnika, terasa i dvorišta, pranje vozila, zloupotreba hidranata i slično, predstavljaju nenamensku, neodgovornu i neracionalnu potrošnju vode za piće.
"Sirove vode ima dovoljno, ali je zbog neodgovornog ponašanja, ne svih potrošača, potrošnja pijaće vode enormno skočila i stoga nemaju svi korisnici uredno vodosnabdevanje. Ukoliko se trend korišćenja pijaće vode za nepotrebne aktivnosti nastavi i narednih dana, 'Vodovod i kanalizacija' biće primorano da uvede restrikcije vode, što verujemo nikom nije u interesu, ali ako ne prevlada razum i empatija, to ostaje kao jedina mera", zaključuju u ovom JKP.
Komentari 31
Komifo
Pa ne smrdi njemu u tvojoj zemlji nego u njegovoj - a ti šta misliš o svojoj zemlji najbolje si pokazao time što sediš ovde i prduckaš hvalospeve našoj.
Pravicno
V
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar