Kako navode, te su ulice posebno ugrožene jer su preplavljene baštama s obe strane ostavljajući prolaznicima za kretanje uzak prostor na sredini ulice. Te su ulice zaštićene zakonom zbog svog kulturno-istorijskog značaja, spadaju u najposećenije i sačuvane su u gotovo prvobitnom izgledu, kako bi Novosađani i svi drugi koji posećuju naš grad mogli da uživaju u ambijentu i arhitekturi minulih vremena.
"Najnovija praksa je, međutim, da se isto dešava i u Dunavskoj ulici, koja je znatno uža i dosad je bila pošteđena takve prakse. Svake godine sve više lokala različite namene (poslastičarnice, kafei, restorani brze hrane) dobija dozvolu za zauzeće javne površine i u toj ulici. Takva praksa narušava ambijent starog gradskog jezgra, stvara nepotrebne gužve i zakrčenja, otežava pro lazak pešaka tim ulicama, koje tako gube prvobitnu ulogu", navode u APV.
Oni su upitali gradonačelnika, Gradsko veće i upravu, da li je to deo kulturne strategije Novog Sada.
"Šta je ono što posetioci i turisti najpre žele da vide dok borave u centru Novog Sada i kakav će se utisak poneti sa sobom? S kojim su ciljem gradski organi doneli odluke da se, iz godine u godinu, sve više sužava šetališna zona u navedenim ulicama? Je li vrlo mala i kratkoročna zarada koju u gradski budžet donosi zakup prostora ovih lokala zaista vredna devastacije jedine sačuvane istorijske gradske celine?", zaključuju u Akciji progresivne Vojvodine.
Komentari 70
Stefan
Mile
Novosadjanin
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar