![FOTO, VIDEO: Stiže Exit - Novi Sad u završnim pripremama za festival FOTO, VIDEO: Stiže Exit - Novi Sad u završnim pripremama za festival](/images/bf31258be83c84fb249ffd4837976ba9/300x175_960.jpg)
Danas počinje Exit - sve korisne informacije na jednom mestu
Jedan od najvećih muzičkih festivala u Evropi Exit počinje večeras na Petrovaradinskoj tvrđavi.
![Danas počinje Exit - sve korisne informacije na jednom mestu Danas počinje Exit - sve korisne informacije na jednom mestu](https://www.021.rs//images/57d7b3b6b7f4289226d57845477fef58/exit_021.jpg)
Foto: 021.rs
Neka od imena koja će nastupiti prvog dana festivala su Roni Size, DJ Snake, Hladno pivo, Buč Kesidi, Vojko V, ali i lokalni bendovi Proleće, DMT i De Limanos.
Kompleti karata za sva četiri dana su rasprodati, te je trenutno u prodaji ograničena količina jednodnevnih ulaznica.
Inače su hedlajneri ovogodišnjeg festivala i David Guetta, Sabaton, Paul Kalkbrenner, Tyga, Solomun, Amelie Lens, Maceo Plex, Robin Schulz, Asaf Avidan, Charlotte de Witte Satori, Boris Brejcha, Honey Dijon, Hot Since 82, Meduza, Paul Van Dyk, a tu su i Artbat, Sheck Wes, Jonas Blue, DJ Topic, Laibach, Amira Medunjanin, Goblini, Rundek & Ekipa, Senidah, Van Gogh, Vojko V, Buč Kesidi, Atheist Rap...
Kompletan program i satnicu možete videti OVDE.
Kako ući - šta je sve potrebno?
Za ulazak na festival potreban je digitalni zeleni sertifikat ili negativan brzi antigenski ili PCR test.
Exit je na svom sajtu objavio zvanične procedure za ulazak posetilaca na ovogodišnje izdanje festivala. U skladu sa bezbednosnim protkolom koji je usvojio Krizni štab, ulaz na Tvrđavu od 8. do 11. jula biće ograničen na one koji ili poseduju Digitalni zeleni sertifikat, što znači da su vakcinisani ili preležali kovid-19, ili na one koji imaju negativan brzi antigenski ili PCR test. Exit je za kupce ulaznica obezbedio besplatne brze testove na novosadskom Sajmu od srede 7. jula, dok će oni koji ulaze s pozivnicama te testove moći da urade u laboratorijima Aqualaba, sa kojima je Exit festival dogovorio saradnju i beneficirane cene samo za posetioce.
Proces zamene vaučera za festivalske narukvice biće vremenski značajno duži i podrazumevaće više provera u odnosu na ranije godine.
Zamenska mesta se nalaze na Trgu Slobode do četvrtka 8. jula, zatim ispred Petrovaradinske tvrđave do nedelje 11. jula, kao i na Novosadskom sajmu od srede 7. do nedelje 11. jula, i to samo za one koji će raditi brze testove.
U festivalskom kampu, na Štrandu, dozvoljen je boravak onima koji su imali rezervacije od prošle godine, kada Exit nije organizovan zbog pandemije korona virusa. U kampu će biti 750 gostiju, koji moraju da ispoštuju kovid pravila, odnosno da su negativni na testu ili da su vakcinisani, kako bi postavili šator.
Šta još treba da znate?
Privremena zabrana saobraćaja u podgrađu Petrovaradinske tvrđave važiće za sva motorna vozila, osim za vozila organizatora Exita. Zabrana važi u Beogradskoj, Štrosmajerovoj, Prote Mihaldžića, Lisinskog, Vladimira Nazora i Preradovićevoj ulici do Šenoine ulice u Petrovaradinu.
Određeno je privremeno uvođenje zone 30 u delu Preradovićeve ulice od Beogradske kapije do Ulice Pavla Jurišića Šturma u Petrovaradinu i obeležavanje pešačkog prelaza kod restorana Lovoturs.
Menjaju se i trase linija gradskog, prigradskog i međumesnog prevoza putnika na linijama koje saobraćaju kroz podgrađe Petrovaradinske tvrđave, tako da ove linije tokom Exita neće ići preko Varadinskog mosta, već od raskrsnice Bulevara Mihajla Pupina i Trga neznanog junaka, desno prema raskrsnici sa Beogradskim kejom, zatim Beogradskim kejom, ulicama Marka Miljanova i Venizelosovom, preko drumsko-železničkog mosta, Reljkovićevom ulicom do raskrsnice sa Preradovićevom i dalje postojećom trasom.
JGSP "Novi Sad" pojačaće linije za Petrovaradin za vreme trajanja Exit festivala.
Pošta Srbije je najavila da će pošta u Petrovaradinu raditi duže tokom muzičkog festivala Exit od danas, 8. jula, do nedelje, 11. jula. Na devet mesta na prostoru festivala, širom Petrovaradinske tvrđave biće postavljeno 30 kontejnera specijalizovanih za reciklažni otpad.
Plaćanje bez gotovine festivalskom karticom
Kartica za plaćanje je zvanično i jedino sredstvo plaćanja za kupovinu pića, hrane i ostalih proizvoda na EXIT festivalu.
Pri kupovini, dovoljno je prisloniti karticu na obeleženo mesto na aparatu, i iznos pića, hrane ili suvenira će automatski biti umanjen sa kartice. Kartica za plaćanje biće dostupna na svim uplatnim (top-up) mestima na festivalu i u kampu (samo za posetioce koji borave u kampu).
Prilikom uzimanja kartice, potrebno je uplatiti depozit u iznosu od 125 dinara, koji će biti vraćen prilikom refundacije novca na završetku festivala. Ukoliko se festivalska kartica za plaćanje dopuni Visa platnom karticom na top-up mestima na festivalu, automatski se stiče pravo na 7,5 odsto popusta na plaćanje pića na festival. Povrat nepotrošenih sredstva moguć je u svakom trenutku na blagajnama koje su zadužene za to i označene sa "refundacija/refund".
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
FOTO, VIDEO Završen protest vaspitača u Novom Sadu: "Za našu decu, ali sad ozbiljno"
11.02.2025.•
0
Prva protestna šetnja vaspitača organizovana je u Novom Sadu.
Bazeni na Spensu će u sredu više sati biti zatvoreni zbog čišćenja i tehničkog održavanja
11.02.2025.•
6
Zatvoreni bazeni na Spensu neće raditi u sredu, 12. februara, od 7.30 do 16.30 časova.
Instituti u sastavu Univerziteta u Novom Sadu traže smenu Madića
11.02.2025.•
18
Sva tri instituta u sastavu Univerziteta u Novom Sadu izglasali su zahtev za razrešenjem rektora Dejana Madića, objavila je mreža "Slobodan univerzitet".
U Novom Sadu naredni dani oblačni, hladni i moguća je kiša
11.02.2025.•
0
Narednih nekoliko dana u Novom Sadu biće tmurno, a moguća je i kiša.
Roditelji podneli krivičnu prijavu nakon targetiranja nastavnice OŠ "Ivo Lola Ribar"
11.02.2025.•
3
Ukupno 35 roditelja učenika Osnovne škole "Ivo Lola Ribar" podnelo je krivičnu prijavu protiv NN lica zbog sumnje da je neovlašćeno fotografisao sastav bivšeg učenika, te isti prosledio medijima.
FOTO, VIDEO Susret prosvete i zdravstva ispred KCV: Pogača, "Bože pravde" i 15 minuta ćutanja
11.02.2025.•
14
Studenti Mediciskog fakulteta, prosvetni radnici i lekari okupili su se ispred Poliklinike Kliničkog centra Vojvodine.
Nema Vučićevog mitinga u Novom Sadu: "Dobro je što će SNS zaobići mesto zločina"
11.02.2025.•
51
Novosadska opozicija pozvala je Novosađane da se za Sretenje, u subotu, 15, februara, pridruže velikom studentskom protestu u Kragujevcu.
Prefarbani navijački grafiti na Domu zdravlja u Rumenačkoj: Četvrti put u dva meseca
11.02.2025.•
22
Ruinirana fasada objekta Doma zdravlja u Rumenačkoj ulici prekrečena je nakon što se na njoj pojavio veći broj navijačkih grafita.
Ljubavna čarolija krčka se u Fish House-u: Specijalna ponuda za Dan(e) zaljubljenih
11.02.2025.•
0
Nešto specijalno krčka se u kuhinji autentičnog restorana morske ribe Fish house Deep Blue za Dan(e) zaljubljenih, kao i neke nove akcije.
Imate suvu, oštećenu, ispucalu kosu? U Bellissima Hair Spa salonu imaju način da je oporave
11.02.2025.•
0
Dubinska nega kose i opuštanje u masažnim šamponjerama - ovako se u nekoliko reči može opisati spa tretman u Bellissima Hair Spa salonu.
Vesić dao instrukciju Jeleni Tanasković kojom on uzima kontrolu nad projektima železnice
11.02.2025.•
34
Bivši ministar Goran Vesić naredio je direktorki Infrastruktura železnice Srbije Jeleni Tanasković da za sve odluke i projektima koji imaju evropsko finansiranje mora da dobije odobrenje njega lično.
Sudija Dragičević Dičić objašnjava šta će tačno raditi nezavisna anketna komisija o nadstrešnici
11.02.2025.•
2
Formirana je nezavisna anketna komisija za utvrđivanje odgovornosti za pad nadstrešnice, odnosno da bi istražila ko je odgovoran za nesreću u kojoj je 1. novembra u Novom Sadu stradalo 15 ljudi.
Skup ispred Školske uprave Novi Sad u sredu: Studenti, roditelji, đaci, prosvetari i IT zajednica
11.02.2025.•
6
Osim IT zajednice, skup ispred Školske uprave u Novom Sadu najavili su i studenti, roditelji, đaci i prosvetari.
U Novom Sadu za jedan dan rođena 21 beba: Među njima i dva para blizanaca
11.02.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođena 21 beba.
Protestna šetnja vaspitača danas u Novom Sadu: Poznata ruta
11.02.2025.•
23
Prva protestna šetnja vaspitača u Novom Sadu najavljena je za utorak, 11. februar.
Danas skup ispred Poliklinike KCV: "Susret prosvete i zdravstva - za pravdu"
11.02.2025.•
17
Studenti Medicinskog fakulteta najavili su skup ispred Poliklinike Kliničkog centra Vojvodine u utorak, 11. februara.
Lice sa poternice pušteno nakon jednog dana u pritvoru, a učesnik protesta držan mesecima na Klisi
11.02.2025.•
37
Puštanje na slobodu muškarca u Novom Sadu, koji je bio u bekstvu četiri godine, nakon jednog dana u pritvoru, dokaz je da sudovi postupaju različito u identičnim predmetima.
VIDEO Novosadski studenti stigli u Beograd: Crveni tepih na Studentskom trgu
10.02.2025.•
46
Novosadski studenti koji su posle odavanja pošte poginulima na Železničkoj stanici krenuli u štafetnu trku do Beograda stigli su u Beograd gde su ih na Studentskom trgu dočekale kolege i građani.
Požar u zgradi u Cara Dušana: Zbrinuta 21-godišnja devojka zbog udisanja dima
10.02.2025.•
1
Devojka stara 21 godinu zbrinuta je posle udisanja veće količine dima u požaru koji je izbio oko 20 časova u stambenoj zgradi u ulici Cara Dušana.
Šta Novosađane očekuje u utorak: Isključenja, ali ne i predstave
10.02.2025.•
3
S obzirom na to da su predstave zakazane za utorak otkazane, veče možete provesti u bioskopu.
RECITE NAM: Kakva je situacija kod vas u školi?
10.02.2025.•
31
Od početka drugog polugodišta veliki broj dece ne ide normalno u školu.
Komentari 9
Liman 3
Ranijih godina su dolazili u ponedeljak i ostajali još neki dan, bilo ih je svuda, na buljuke, i po gradu, i kafićima i parkovima i na Keju, a sad videh par.
I u par taksi vožnji mi rekoše isto - nije baš da vrvi od posetilaca...
goran
Bivsi
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar