
VIDEO: Građani telima blokirali automobil, stiglo još ekipa policije
Na protestu "Pravda za Ninu" u Petrovaradinu, gde je blokirana ulica, došlo je do incidenta.

Foto: 021.rs
Kako je javio reporter 021.rs, građani koji su u blokadi u Preradovićevoj ulici, oko 22 sata, primetili su automobil koji je stajao nekoliko desetina metara dalje i u kojem je, kako su rekli, bila jedna zamenica novosadskog javnog tužioca.
Građani su prišli, a žena je tada upalila kola i odgurnula nekoliko građana koji su bili iza automobila, u nameri da je spreče da ode sa lica mesta.
Došlo je do rasprave, a žena je zatim izašla iz svojih kola i otišla do policijskog vozila.
Kola krecu na protestante u #petrovaradin #novisad Preradoviceva ..gradjani kazu da je za volanom zamenica tuzioca ... #srbija e tuzilac gazi gradjane??? pic.twitter.com/eufX4WOeNx
— zarko bogosavljevic (@zarkobns) July 30, 2021
Građani su okružili taj policijski automobil ne dozvoljavajući mu da ode.
Na mesto protesta stiglo je još ekipa policije, Žandarmerija, Hitna pomoć, a došao je i načelnik novosadske policije Slobodan Malešić.
Takođe, povećao se i broj građana na protestu.
Hitna pomoć odvezla je jednu ženu koja se žalila da joj je u incidentu povređena noga.
Nakon što je posle 1 čas iza ponoći dežurni viši tužilac izveo uviđaj u prisustvu policije, građani su dozvolili da se žena koja je bila u kolima odveze u Klinički centra Vojvodine na vađenje krvi i dalje uzimanje izjave.

Posle svega što se dešavalo, građani i porodica su odlučili da protest i blokadu za sada prekinu i da se drže prvobitnog dogovora da tužilaštvu daju rok od sedam dana da reaguje i pritvori osumnjičenog, a u slučaju da ne bude reakcije, novi protest će biti u petak 6. avgusta, u 20 časova, na istom mestu. Tada će početi sa dvadesečetvoročasovnim blokadama Preradovićeve ulice do ispunjenja zahteva.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
FOTO, VIDEO Počeo studentski protest protiv korupcije: Sećanje na sedam žrtava u padu helikoptera
13.03.2025.•
0
Novosadski studenti u blokadi i građani okupili su se u 17 časova kod kampusa, ispred Prirodno-matematičkog fakulteta i krenuli u protestnu šetnju.
Savet roditelja Jovine gimnazije: Direktor se uključio u promociju društveno-političkog igrokaza
13.03.2025.•
5
Savet roditelja Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" u Novom Sadu osuđuje i javno se ograđuje od postupaka direktora ove šole, Radivoja Stojkovića.
Dr Tubić: Devojka povređena u padu nadstrešnice više nije u jedinici intenzivne nege
13.03.2025.•
9
Upravnica Klinike za anestesiju i intenzivnu terapiju KCV-a Teodora Tubić rekla je da je devojka koja je teško povređena u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici sada van jedinice intenzivne nege.
Sutra oblačno i toplo, povremeno pljuskovi
13.03.2025.•
0
U Novom Sadu će u petak ujutru biti suvo sa sunčanim intervalima. Tokom dana promenljivo i toplo, povremeno sa pljuskovima.
Mićin o Sileru ispred N1: Srbija je slobodna zemlja, građani mogu na miran način da protestuju
13.03.2025.•
45
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin za 021.rs kaže da Ivan Siler na protest ispred televizije N1 nije otišao kao njegov pomoćnik.
FOTO: Pomoćnik gradonačelnika Novog Sada i pokrajinski sekretar blokirali N1
13.03.2025.•
62
Među nepoznatim ljudima koji su se okupili ispred sedišta televizije N1 je i pomoćnik gradonačelnika Novog Sada, Ivan Siler. Tu je i pokrajinski sekretar za socijalnu politiku Predrag Vuletić.
Danas protest povodom 10 godina od pada helikoptera: "Korupcija ubija, mi ne zaboravljamo"
13.03.2025.•
22
Novosadski studenti u blokadama svojih fakulteta organizuju protest danas, 13. marta, pod nazivom "Korupcija ubija".
UŽIVO: Novosadski studenti krenuli peške u Beograd
13.03.2025.•
48
Novosadski studenti koji blokiraju fakultete krenuli su jutros peške u Beograd, gde se 15. marta održava veliki protest.
FOTO, VIDEO: I biciklisti krenuli iz Novog Sada za Beograd
13.03.2025.•
5
I biciklisti su jutros krenuli iz Novog Sada za Beograd, gde se 15. marta održava veliki protest.
Komisija: Firma koja je potpisala da je stanica bezbedna, radi i na nuklearnom programu u Srbiji
13.03.2025.•
15
Kompanija Ežis koja je bila zadužena za nadzor radova na Železničkoj stanici potpisala je dan pred otvaranje stanice da je bezbedna, potvrdili su članovi nezavisne Anketne komisije.
U Betaniji rođeno 10 beba
13.03.2025.•
0
Prethodnog dana u novosadskom porodilištu bilo je 10 porođaja.
I danas toplo
13.03.2025.•
0
U Novom Sadu će u četvrtak tokom dana biti promenljivo oblačno sa sunčanim periodima i toplo za ovaj period godine.
Novosadski studenti: Nikad nismo pozivali na nasilje, nasilje je blisko vlasti
12.03.2025.•
3
Novosadski studenti u blokadi objavili su saopštenje povodom velikog protesta u Beogradu, 15. marta.
Deceniju od pada helikoptera novosadski studenti poručuju: Pravda za sve žrtve korupcije
12.03.2025.•
8
Novosadski studenti u blokadi izdali su saopštenje povodom decenije nepravde, odnosno godišnjice pada helikoptera.
Zanimljiv četvrtak pred Novosađanima: Prolećno vreme i različiti događaji
12.03.2025.•
0
Ovog četvrtka vas u Novom Sadu očekuje dosta zanimljivih događaja, od ispraćaja pešaka i biciklista koji kreću u Beograd, protesta i raznih kulturnih događaja.
FOTO, VIDEO: Dve grupe roditelja održale skupove ispred OŠ "Ivo Lola Ribar", školu čuvao kordon
12.03.2025.•
78
Nakon skupa ispred OŠ "Miloš Crnjanski" u ponedeljak, 10. marta, dve grupe novosadskih roditelja danas su održale skupove ispred OŠ "Ivo Lola Ribar".
Student iz Subotice koji pešači do Beograda: "Samo ćemo da guramo i da pumpamo napred svi zajedno"
12.03.2025.•
8
Studenti širom Srbije krenuli su peške na veliki protest u Beograd, koji će se održati u subotu, 15. marta. Prvi su u marš ka Beogradu krenuli studenti iz Subotice.
Vreme: Inženjerka tvrdila da je Železnička stanica bezbedna - dan pre drugog otvaranja
12.03.2025.•
13
Dan pre nego što su Maja Gojković i politička svita otvorili Železničku stanicu u Novom Sadu, inženjerka Ežisa potpisala je dokument da su se stekli uslovi za otvaranje problematičnog dela stanice.
Na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu prikupljeni potpisi za štrajk: Zajedno do promene
12.03.2025.•
4
Na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu prikupljena je zakonom predviđena većina potpisa nastavnog i nenastavnog osoblja za stupanje u štrajk.
Dina Vučinić veliča nasilje na Instagram nalogu: "A kad dođe ćale"
12.03.2025.•
38
Predsednica Skupštine Novog Sada na svom Instagram nalogu podelila je snimak nasilja kod Pionirskog parka uz "duhovitu" opasku.
Roditelji prikupili novac za nastavnike u obustavi u jednoj novosadskoj školi: Solidarnost puni srce
12.03.2025.•
14
Samoorganizovani roditelji, ali i pojedini građani, prikupili su 590.000 dinara za zaposlene u obustavi u Osnovnoj školi "Svetozar Marković Toza" u Novom Sadu.
Komentari 122
dijasporac
Prsli ste vi dragi i bivsi zemljaci, prsli skroz.
@@@botovanje
Bitni podaci
01.08.2021 • 21:03
Sram vas bilo
Može slobodno da se proveri, ali to nije tema. Ne znate temu, nemate argumente, pa izvlačite nebitne podatke...kada završite pravni fakultet, položite pravosudni ispit, možemo razgovarati o konkretnom slučaju.
E pa jeste tema, to je osnova celog problema, kao sto neko rece, dve reci: Mitrovicev sin. I to nisu nebitni argumenti vec veoma veoma bitni, ukoliko tuzilac ili sudija imaju finansijska sredstva koja ne mogu opravdati svojim primanjima to je veliki problem i uzrok scenama koje smo videli u Petrovaradinu gde narod zeli da uzme pravdu u svoje ruke. Mogu nabrojati jos primera, gazenje u Nisu gde je vinovnik incidenta bio sin osobe bliske vrhu sns-a i koliko se secam bio je potreban pritisak naroda da bi se dobila adekvatna reakcija. I da, pravni fakultet nije uslov da se razgovara o korupciji i lopovluku...
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar