Njihov cilj je i prikupljanje novca za kupovinu visokotehnološke sprave, robotizovane mašine Lokomat Pro.
Pomenuta kompjuterizovana sprava služi deci za terapije i nema je u Srbiji, a ovaj dvojac odlučio se da pokuša da je nabavi i donira Dečijoj bolnici u Novom Sadu kako bi je besplatno koristila sva deca kojima je to potrebno.
Bojan i Zoran juče su stigli u Novi Sad sa putovanja koje je počelo iz Pariza 11. septembra. Kako za 021.rs kaže Bojan Kačavenda, osnovao je humanitarnu fondaciju "Pruži korak" kako bi uspeo da ostvari svoju veliku želju za sina Mihajla, ali i za svu ostalu prevremeno rođenu decu kojoj su potrebna velika sredstva da bi imali pristup potrebnim terapijama.
"U inostranstvu vežbanje na Lokomatu u trajanju od 10 nedelja košta 30.000 evra. Mom sinu i drugoj deci je potrebna ta sprava i nadamo se da ćemo, vođeni podrškom društva, uspeti da ostvarimo cilj. Potrebno nam je još dosta novca - oko 280.000 evra, a do sada smo sopstvenim inicijativama prikupili nešto više od 40.000 evra. Nadamo se da će i država stati rame uz rame s nama i pomoći da zajedno rešimo problem koji tišti na hiljade dece", navodi Bojan Kačavenda.
On i brat su u Novi Sad stigli u pratnji društva koje je s njima odvozalo poslednju deonicu. U Sirigu im se pridružio čak i ambasador Slovenije Damjan Bergant, ali i osnivač novosadske organizacije "Čepom do osmeha" Boriša Petković i članovi Invicta bike shop-a.
Detaljnije o načinima na koje možete da pomognete Bojanu i njegovom sinu, ali i drugoj deci saznajte
OVDE.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 7
Lala NS
Lala
Darko
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar