Protekle subote, 30 takmičara je tokom osam sati posvećenog rada na BarKod hakatonu, razvijalo full stack aplikaciju koja korisniku omogućava konverziju određene količine jedne valute u drugu valutu. Takmičari su imali pravo da biraju tehnologije koje će koristiti za front-end i back-end, a responzivan dizajn se podrazumevao, uz mogućnost deployment-a na AWS server.
Kompanija Synechron je bila partner ovog događaja sa idejom da podrži studente u prezentaciji svojih inovativnih ideja i ohrabri njihove prve profesionalne korake u programiranju. Tim mentora i sudija iz ove kompanije, koji su činili Andreja Isaković, Milan Jović, Želimir Stefanović, Radonja Prelević, Boris Hadžić, kao i asistent na Prirodno-matematičkom fakultetu Ivan Pribela, istakli su visok nivo kreativnosti takmičara prilikom razvoja aplikacije od nule.
Tim INTelligence, kojeg čine studenti druge godine fakulteta, Stefan Đurđević, Bojan Mijanović i Uroš Poček, briljirao je svojim rešenjem implementirajući u aplikaciju dostignuća veštacke inteligencije i tako omogućavajući korisniku predikciju kretanja kursa valute u narednom periodu.
"Osnovni motiv prijavljivanja na hakaton nam je bila ideja da se oprobamo u ovoj vrsti takmičenja, s obzirom na to da ranije nismo imali iskustva u nekim ozbiljnijim projektima. U trenucima izazova koje smo imali tokom razvoja back-enda, shvatili smo da je ovo bila prilika da uz mentore, naučimo nešto novo. Za nas hakatoni predstavljaju priliku da testiramo svoju inovativnost, pomerimo granice, upoznamo kolege, kao i da steknemo kontakte sa ozbiljnim kompanijama koje nude mogućnost studentske prakse, samim tim i ulaznicu u svet ozbiljnih projekata i programiranja", istakli su momci iz pobedničkog tima.
Kompanija
Synechron nastavlja da podržava studentska takmičenja, prevashodno na bazi dugogodišnje saradnje sa Univerzitetom u Novom Sadu, ali i zbog činjenice da organizovanjem studentske prakse tokom cele godine, ova kompanija omogućava studentima da samouvereno zakorače u svet pogramiranja,
greenfield i enterprise-level projekata koje ova kompanija radi za klijente svetskog finansijskog tržista.
Tokom trajanja prakse, studentima se pruža mogućnost da se, uz mentore, upoznaju sa tehnologijama na kojima se radi u kompaniji, a naročito kompleksnim projektima kojima se utiče na potpunu digitalnu transformaciju poslovanja klijenata. Do sada se 80 odsto praktikanata zaposlilo u
Synechronu nakon obavljene dvomesečne prakse.
"Vidimo se na nekom narednom studentskom takmičenju", poručuju u ovoj kompaniji.