Devet karlovačkih đaka, u pratnji profesorica Jasmine Kovačević i Jelene Kamberović od 9. do 16. decembra boravilo je u Lamegu, jednom od najstarijih gradova Portugala.
Oni su bili gosti porodica učenika škole "Agrupamento de Escolas Latino Coelho".
Grad se može pohvaliti bogatim kulturno-istorijskim spomenicima koji su, između ostalog, i tema ovog projekta.
Prvog dana učenike i profesore primio je direktor škole i poželeo im dobrodošlicu, a potom je to učinila i pomoćnica gradonačelnika.
Učenici iz Španije, Francuske, Portugala i Srbije prisustvovali su redovnim časovima u školi, zatim su u internacionalnim timovima zajednički istraživali biografije dveju znamenitih književnih ličnosti Lamega, prevodili njihove pesme na jezike zemalja učesnica kao i na engleski, te se upoznavali sa različitim digitalnim alatima koje su koristili za izradu zadataka.
Popodneva su uglavnom bila usmerena na kulturne aktivnosti. Učenici su obišli istorijsko jezgro grada, u kome se nalaze brojni spomenici, crkve, tvrđava i muzeji. Posetili su i obližnje selo Lazarim, gde se izrađuju maske za karnevale popularne u ovom delu Portugala Videli su zanimljivu postavku maski u samom muzeju i upoznali se sa načinom njihove izrade.
U toku ove školske godine realizovaće se susreti i aktivnosti u ostalim zemljama. Krajem marta, Karlovačka gimnazija će biti domaćin ovom internacionalnom skupu.
Ove susreti organizovani su u okviru projekta Erasmus+ KA229 "Paseando entre estatuas/ Walking between statues".
Učesnici projekta su škole iz Španije, koja je koordinator projekta, Portugala i Francuske. Ciljevi projekta su upoznavanje kulturne baštine gradova učesnika, usavršavanje komunikativnih kompetencija španskog i engleskog jezika kao i digitalnih kompetencija i podsticanje kooperativnog učenja.
Komentari 3
Jelena
Mirko
Slavko
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar