Grad je dodelio novčane nagrade vatrogascima i policajcima, ali oni nisu imali dozvolu MUP-a da pričaju sa novinarima i detaljnije kažu za šta su nagrađeni i kako se osećaju u vezi sa tim.
Foto: 021.rs
Dok ovih 11 uposlenika MUP-a nisu imali dozvolu svog šefa ministra Aleksandra Vulina da išta govore, dvoje komunalnih milicionera Jovana Dobrojević i Radomir Vuković su imali dozvolu Grada da novinarima ispričaju da su oni nagrađeni za učešće u spasavanju nekoliko ljudi iz požara koji se nedavno dogodio u zgradi u Ulici Jožefa Marčoka 3-5 na Limanu 4.
Za koji rad su nagrade dobili policajci Momčilo Krsmanović, Momčilo Sovilj, Mirko Šarac, Mitar Tubin, Vladimir Trivunović i Đura Radman, kao i vatrogasci Dejan Ostojić, Radivoj Popov, Dragan Perić, Dejan Pavkov i Rakić Marko ostaće tajna.
U Gradskoj kući nije rečeno kolike su novčane nagrade, a kako je 021.rs utvrdio uvidom u odluke objavljenim u Službenom listu, radi se o 40.000 dinara po osobi.
Prilikom predaje priznanja gradonačelnik Miloš Vučević je izajvio da su oni nagrađeni jer su prilikom obavljanja zadataka iz svog delokruga iskazali visok stepen profesionalizma i posvećenosti.
"Hvala vam na svemu što ste učinili u 2021. godini. Vaš posao je specifičan i mnogi ne bi mogli da ga rade i ne bi smeli toliko da rizikuju. Zahvalni smo na svim akcijama otkrivanja krivičnih dela i pronalaženja počinilaca, a posebno na spasavanju ljudskih života. Ponosan sam na grad koji ima ovakve bezbednosne službe i Komunalnu miliciju i zadovoljan što država ima snage da popravlja vaš materijalni položaj. Međutim, svestan sam da zaslužujete još mnogo više i svi zajedno ćemo raditi na tome da stvorimo dobar ambijent u kojem mogu da rastu plate...Policija je mnogo angažovanija i efikasnija, iako su izazovi veliki. Ponosan sam na sve vas i ne dam da vas kritikuju, jer vi ste naši heroji", istakao je gradonačelnik Vučević.
U ime nagrađenih obratio se pomoćnik načelnika Policijske uprave u Novom Sadu Momčilo Sovilj.
"Ova priznanja su zasluga svih naših kolega koji danonoćno rade na terenu kako bi grad bio bezbedan. Trudićemo se da budemo još efikasniji i zahvaljujemo se gradonačelniku na podršci", naveo je kratko Sovilj.
On je u ime nagrađenih i policije gradonačelniku uručio i plaketu.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Studenti u blokadi Poljoprivrednog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu pozvali su kolege i građane da u petak, 18. aprila u 17 časova ispred Rektorata dočekaju studente bicikliste iz Strazbura.
Četvorica radnika "Pošte Srbije" u Novom Sadu, koji su bili u obustavi rada od 14. februara do početka marta, danas su dobili otkaze, reko je jedan od poštara.
Reklama na bilbordu Poštanske štedionice na kojem se nude krediti za stanove za mlade, uklonjena je ispred Železničke stanice nakon reakcija javnosti i određenih odborničkih grupa u Novom Sadu.
Gradonačelnik Žarko Mićin izjavio je "da nije postojala nikakva namera iza postavljanja reklame kod Železničke stanice sa porukom 'Jer mi gradimo snove' u vezi sa stambenim kreditima za mlade".
Kolege studenti, roditelji i građani dočekali su Ispred Rektorata studenate bicikliste koji su vozili više od 520 kilometara na proteste u Novi Pazar i Kraljevo.
Roditelji okupljeni u Viber zajednici "Roditelji za povratak đaka u škole"obratili su se saopštenjem javnosti i institucijama Republike Srbije sa zahtevom da se srednjoškolci vrate na nastavu.
Studenti Pravnog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu u blokadi, poručili su da ne prihvataju plan o nadoknadi nastave i poručuju da je on suprotan volji plenuma.
Građanski pokret Bravo traži da se hitno ukloni bilbord sa kreditima za mlade koji se nalazi ispred Železničke stanice u Novom Sadu, na kojoj je u padu nadstrešnice, 1. novembra, stradalo 16 osoba.
Direktor Visoke tehničke škole u Novom Sadu danas je pozvao policiju u školu, kako kažu studenti, da ih prijavi, pošto tvrdi da su ga zaključali u školskom dvorištu.
Viši sud u Beogradu potvrdio je optužnicu protiv S. K, menadžerke za razvoj investicija "Infrastrukture železnica Srbije" u vezi sa padom nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu.
Viši sud u Novom Sadu vratio je "na doradu" optužnicu za pad nadstrešnice jer smatra da je "potrebno bolje razjašnjenje stvari da bi se ispitala osnovanost optužnice".
Studenti u blokadi organizuju i pozivaju na "Ceremoniju za heroje" koji su vozili bicikle od Novog Sada do Strazbura, a doček je planiran za utorak, 22. april, na Varadinskom mostu.
Komentari 10
Srk
Pi sg
Stari grad
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar