Osim u advokaturi, ostavio je značajan trag u kulturi i među analitičarima društvenih i političkih pojava.
Krajem šezdesetih i početkom sedamdesetih godina prošlog veka bio je glavni i odgovorni urednik "Index"-a, jednog od najznačajnih studentskih glasila u tadašnjoj Jugoslaviji, u njegovom poslednjem zlatnom dobu, sve dok jedan broj, iz političkih razloga 1971. godine nije zabranjen, a redakcija rasturena.
Svoje lucidne i oštre napise objavljivao je potom u listovima "Borba", "Naša borba", "Danas", "Nezavisni", "Dnevnik", portalu 021.rs i u časopisu "Glasnik Advokatske komore Vojvodine". Više godina bio je član uređivačkog odbora tog časopisa i rukovodilac Katedre u istoj advokatskoj komori.
Od osnivanja je član Nezavisnog društva novinara Vojvodine.
Bio je čovek snažnog uma i karaktera, buntovan, principijelan, beskompromisan. Po sopstvenim rečima, nakon maturskog rada posvećenog Sartrovom egzistencijalizmu, sledio je stavove ovog filozofa o tome da ne treba težiti samo znanju nego i angažmanu, da intelektualac mora biti angažovan i da je neophodno delati, a ne tek nadati se.
Nema nikakve sumnje da će njegovim odlaskom na gubitku biti ne samo njegovi najbliži, njegovi prijatelji i saradnici, već i naša sve malobrojnija liberalno i kritički orijentisana intelektualna zajednica.
Tekst advokata Slobodana Beljanskog prvobitno je objavljen na portalu Autonomija.
Komentari 8
Miomira Bohuš
Lana
Gospodin u pravom smislu te reči Milan Dobrosavljev mnogima takva uspomena..
Branislav
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar