
Inspekcija: Profesor koji se slikao sa "Srpčićima" nije povredio zakon
Prosvetna inspekcija nije pronašla ništa sporno u slučaju nastavnika koji je objavio fotografiju sa učenicima uz komentar "Srpčići moji".

Foto: 021.rs
Kako su naveli u odgovoru za 021.rs, vanredni nadzor je izvršen u četvrtak, 10. februara.
"Postupajući u utvrđivanju činjenica u vezi sa fotografisanjem nastavnika hemije sa učenicima OŠ 'Branko Radičević' u Novom Sadu i objavom na ličnom Instagram profilu, utvrđeno je da nije povređen zakon ili drugi propis", navodi se u odgovoru koji smo dobili od Grupe za prosvetnu inspekciju Gradske uprave za obrazovanje.
Dodaju da nije bilo žalbi od strane roditelja učenika na slikanje i objavljivanje pomenute fotografije.
Podsetimo, nastavnik na zameni u školi koju pohađaju deca različitih nacionalnosti, slikao se sa decom srpske nacionalnosti sa podignuta tri prsta, a zatim je tu fotografiju podelio na svom Instagram nalogu uz opis "Srpčići moji".
Prema pisanju portala Nova.rs, pojedini roditelji su bili uznemireni zbog ovog "prebrojavanja krvnih zrnaca". Kako su pisali mediji, ovaj nastavnik je bio suspendovan dok je trajala istraga.
Direktorka škole Suzana Marić za 021.rs je izjavila da je nakon saznanja o objavi ove fotografije pokrenuta istraga.
O spornom slučaju oglasilo se i Ministarstvo prosvete.
"Škola je pokrenula discipliniski postupak protiv nastavnika hemije u cilju utvrđivanja njegove odgovornosti povodom nastale situacije. Ovim povodom, školi i Ministarstvu nisu upućene pritužbe od strane učenika i roditelja učenika koji su na slici. Škola će u narednom periodu pojačati preventivne aktivnosti u radu sa učenicima i nastavnicima u cilju negovanja interkulturalnosti i prevencije rizičnih oblika ponašanja na internetu i zloupotrebe informaciono-komunikacionih tehnologija. Ministarstvo će pratiti postupanje škole u ovom slučaju", naveli su u nadležnom ministarstvu.
Ovaj slučaj izazvao je veliku pažnju na društvenim mrežama gde su čak pojedini prosvetni radnici objavljivali slične fotografije u znak podrške, ali i u nekim tabloidima, koji su se stavljali na stranu nastavnika naslovima poput "Kome smeta što smo Srbi", "Srpčići spremaju peticiju" i "Srbijo, ne daj profesora".
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
FOTO, VIDEO: Veliki doček za studente bicikliste u Beču - dijaspora pozdravila mlade
07.04.2025.•
4
Veliki broj građana i predstavnika srpske dijaspore dočekalo je u Beču studente bicikliste koji su se zaputili u Strazbur.
FOTO Novosadski medicinari obeležili Svetski dan zdravlja: Kako je izgledao i šta su poručili?
07.04.2025.•
1
Novosadski medicinari su ovogodišnji Svetski dan zdravlja obeležili sa dve protestne šetnje i porukom - "pacijenti nisu politički rekviziti".
Studenti iz Novog Sada: Ekspertska vlada jedino moguće rešenje
07.04.2025.•
5
Novosadski studenti u blokadi odgovaraju na pitanje "šta dalje" i poručuju da je ekspertska vlada jedino moguće rešenje.
FOTO, VIDEO Završen "Marš medicinskih radnika": Beli mantili po Trgu slobode i podrška studentima
07.04.2025.•
3
"Marš medicinskih radnika" završen je nešto posle 20 časova, a organizovali su ga medicinari povodom Svetskog dana zdravlja.
Šta vas očekuje sutra u Novom Sadu?
07.04.2025.•
0
Muzički open mic i razna kulturna dešavanja očekuju vas ovog utorka u Novom Sadu.
FOTO, VIDEO Javni čas u Lazinoj gimnaziji: "Šta bi pomislio Laza Kostić"
07.04.2025.•
0
Đaci, roditelji i građani okupili su se u dvorištu Lazine gimnazije kako bi prisustvovali Javnom času.
Sud odlučuje o uklanjanju nezakonitih "dokaza" u slučaju "Novosadske grupe"
07.04.2025.•
1
Prošlo je gotovo mesec dana od pritvaranja članova Pokreta slobodnih građana, dok su članovi neformalne studentske organizacije Stav i dalje u inostranstvu.
Studenti se ogradili od Partije radikalne levice
07.04.2025.•
1
Studenti u blokadi Pravnog, Prirodno-matematičkog, Medicinskog i Poljoprivrednog fakulteta, kao i Visoke poslovne škole u Novom Sadu ogradili su se od Partije radikalne levice.
Osnovno javno tužilaštvo: Saslušan Nemanja Aleksić, predložen pritvor od 30 dana
07.04.2025.•
6
Osnovno javno tužilaštvo saopštilo je da je advokat Nemanja Aleksić saslušan povodom događaja od subote, 5. aprila i tri krivična dela za koja se tereti i predložilo pritvor u trajanju od 30 dana.
Tenderi za bunare u Beočinu: Koliko koštaju radovi
07.04.2025.•
9
Tendere za bunare u Beočinu u vrednosti od preko 67 miliona dinara dobile su firme iz Novog Sada, a u jednoj javnoj nabavci odbijena je i jeftinija ponuda.
Isključena struja objektima na pruzi Novi Sad - Kelebija: Istekla probna dozvola, nije tražena nova
07.04.2025.•
21
Objekti u probnom radu na deonici pruge Novi Sad - Subotica - Kelebija isključeni su sa električne mreže, zbog nedostatka dozvole za priključenje, saznaje 021.rs.
FOTO, VIDEO: Završen skup ispred Zavoda, studenti pozvali na večerašnji "Marš zdravstvenih radnika"
07.04.2025.•
15
Novosadski studenti u blokadi Medicinskog fakulteta organizuju protest ispred Zavoda za zdravstvenu zaštitu studenata.
Novosađani koji sutra daju krv dobiju besplatne biohemijske analize i kompletnu krvnu sliku
07.04.2025.•
2
Zavod za transfuziju krvi Vojvodine će u utorak, 8. aprila svima koji daju krv kontrolisati analize iz krvi KKS, CRP, ŠUK, ALT, AST, GGT, ureu, kreatinin, mokraćnu kiselinu, gvožđe i lipidni status.
Naredni dani mahom suvi, uz postepeni porast temperature
07.04.2025.•
0
Utorak će u Novom Sadu biti tmuran, uz moguću kišu.
Totalna blokada Visoke tehničke škole u Novom Sadu zbog mogućeg "pokušaja razbijanja blokade"
07.04.2025.•
3
Studenti Visoke tehničke škole strukovnih studija u Novom Sadu uveli su danas totalnu blokadu te ustanove.
Novosadski studenti idu biciklima na proteste u Novom Pazaru i Kraljevu: Pogledajte plan
07.04.2025.•
2
Novosadski studenti ići će biciklima i do Novog Pazara i Kraljeva na proteste koji će se u narednim danima održati u ovim gradovima.
"Parking servis" širi crvenu zonu u Novom Sadu - evo koje ulice su obuhvaćene
07.04.2025.•
46
Zona parkiranja u pojedinim ulicama u Novom Sadu menja se od danas, 7. aprila.
Studenti biciklisti nastavljaju turu: Današnja stanica - Beč
07.04.2025.•
16
Studenti koji su prošlog četvrtka iz Novog Sada biciklima krenuli u Strazbur, danas nastavljaju svoje putovanje.
Povrede mišića, tetiva, zglobova mogu se na vreme otkriti: Evo kako i gde
07.04.2025.•
0
Povrede mišića, tetiva, ligamenata i zglobova mogu značajno ograničiti pokretljivost i kvalitet života osobe, a posebno kada je reč o sportistima koji su izloženi visokim fizičkim opterećenjima.
Četvrti javni čas danas u Lazinoj gimnaziji: Među govornicima i glumac Sergej Trifunović
07.04.2025.•
9
Maturanti Gimnazije "Laza Kostić" pozivaju na novi javni čas koji će se održati u danas, 7. aprila.
Novosadski medicinari na Svetski dan zdravlja organizuju proteste: Ovo je plan za danas
07.04.2025.•
3
Novosadski medicinari danas, 7. aprila, povodom Svetskog dana zdravlja organizuju nekoliko protestnih šetnji u gradu.
Komentari 129
Vladan
Slažem se, nema opravdanja za bilo šta što ste vi Slobisti uradili, uključujući i izazivanje bombardovanja u kojem su ginuli i normalni ljudi.
Makarije
15.02.2022 • 14:46
Ne postoji opravdanje za takvo zlo...
Nemanja
Dosta su normalni ljudi odlazili zbog ove odurne zemlje, sad je vreme da ta odurna zemlja nestane i na miru ostavi presotale normalne ljude. Na svu sreću, taj dan nije daleko.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar