Direktor Pozorišta mladih Mihajlo Nestorović istakao je da je to pozorište prvo na liniji fronta pri usmeravanju i formiranju pozorišne publike, jer, kako je rekao, "svako ko se rodi u Novom Sadu prve pozorišne korake načini baš ovde, u ovoj zgradi".
- Dragi prijatelji, večeras Novi Sad, Evropska prestonica kulture, slavi 90. rođendan pozorištu koje ima lutkarsku scenu najstariju na Balkanu, ali i pozorištu koje gradi repertoar prave prestonice kulture. Kako godine prolaze, mi smo sve mlađi i mlađi. Želja nam je da postanemo pravi rasadnik talenata, da okupljamo mlade glumce koji će, baš kao i naša publika, prohodavati na ovim daskama - rekao je Nestorović.
Predsednica Skupštine grada Jelena Marinković Radomirović poručila je da je Pozorište mladih uspevalo da opstane uprkos neizvesnostima koje donosi dug vremenski period.
- Od trenutka kada je nastalo, 1932. godine, kao prvo lutkarsko pozorište u Srbiji, pa do danas, kada ovaj pozorišni hram puni 90 godina postojanja, u Pozorištu mladih odigrano je više od 20 hiljada predstava, sa blizu tri miliona gledalaca. Pozorište mladih, glumci i reditelji, dali su ogroman doprinos pozorišnoj umetnosti. Nama, kao publici, priuštili su neverovatne i nezaboravne trenutke dok smo ih gledali - poručila je Marinković Radomirović.
Za svoj rad Pozorište mladih dobilo je niz priznanja i nagrada, kako na domaćim, vojvođanskim i republičkim, tako i na međunarodnim smotrama i takmičenjima.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
Djins
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar