Prečistač vode samo na papiru
U kabinetu gradonačelnika nastavljaju s praksom selektivnog odgovaranja na pitanja Radija 021, tako da nije poznato u kojoj su fazi pripreme za izgradnju centralnog prečistača. Ranije su nam predstavnici gradskih vlasti potvrdili da je idejni projekat završen, da treba da usledi izrada glavnog, ali i da je potrebno izabrati strateškog partnera, koji bi u izgradnju uložio desetine miliona evra.
Takva javno-privatna partnerstva, kao model za realizaciju nedostajućih investicija, ranije je pominjao i gradonačelnik Igor Pavličić, ali ona do danas nisu zaživela u značajnijoj meri. "Vi znate da bismo rešili problem vodosnabdevanja, da bismo napravili prečistač otpadnih voda, nama treba blizu 100 miliona evra. To je ogroman novac za ovaj grad, mi nemamo para za sve i zbog toga razmišljamo i razgovaramo na tu temu da uđemo s nekom svetskom kompanijom u partnerstvo", izjavio je gradonačelnik.
Dodajmo da svega trećina stanovništva u Vojvodini ima kanalizaciju, a da se samo šest odsto kanalizacionih voda prečišćava u skladu sa evropskim standardima. Plan je da se centralno postrojenje za prečišćavanje otpadne vode u Novom Sadu nalazi u industrijskoj zoni, između autoputa i starog kaćkog puta. (D.S.)
Komentari 26
Savest
Dakle, gledajte da se prečišćava ono što nas direktno ugrožava a ne ono što minimalno zagađuje globalnu sredinu. Ako Evropa želi čistu evrosku reku neka lepo odreši kesu i neka prečišćava otpadne vode Novog Sada, Beograda, Smedereva ...
Savest
Treba graditi prečistače otpadnih voda po naseljima koja nisu te sreće da imaju Dunav. Oni svoju otpadnu vodu ispuštaju direktno u tlo iz kojeg crpe (zagađenu) vodu za piće.
Dakle bavite se lokalnim problemom a ne globalnim, globalne probleme ostavite Globalistima.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar