To radno telo osnovao je gradonačelnik Novog Sada, a zadatak mu je da koordinira aktivnostima urbanističko-arhitektonskog uređenja i radovima na uređenju dela fasada ugroženih objekata Almaškog kraja, navodi se u saopštenju gradske uprave.
Tim čine predstavnici Grada, Pokrajine, pravoslavne crkve, Udruženja građana "Almašani", Zavoda za zaštitu spomenika kulture, Istorijskog arhiva Novog Sada, Matice srpske i arhitekte.
Tim će definisati plan aktivnosti, rokove, potrebna sredstva i subjekte zadužene za njihovu realizaciju. Administrativne i stručne poslove za potrebe Koordinacionog tima obavljaće Zavod za zaštitu spomenika kulture grada Novog Sada.
Uređenje Almaškog kraja deo je sporazuma o zajedničkom investiranju koji je potpisan između Novog Sada i AP Vojvodina.
Uređenje Almaškog kraja obuhvata rekonstrukciju i izgradnju saobraćajnih površina sa javnim osvetljenjem i komunalnom infrastrukturom, odnosno izvođenje radova na rekonstrukciji vodovodne mreže na Podbari, kao i obnovu fasada i krovova, u skladu sa zakonom kojim se uređuje zaštita i korišćenje kulturnih dobara, s obzirom na to da je Almaški kraj 2019. godine proglašen zaštićenom prostorno kulturno-istorijskom celinom.
"Almaški kraj je naseljen pre 300 godina i on predstavlja naše autentično kulturno-istorijsko nasleđe. Od izuzetnog je značaja da očuvamo njegov izgled, da objektima vratimo nekadašnji sjaj, ali i da infrastrukturno i komunalno ovaj deo grada bude adekvatno opremljen. Osim što radimo na unapređivanju uslova za život građana, mi nastojimo da stvorimo ambijentalnu celinu koje svedoči o specifičnom duhu našeg grada. Samim tim doprinosimo turističkoj ponudi i skrećemo pažnju na bogatstvo koje imamo i van užeg centra grada", naveo je predsednik Koordinacionog tima, zamenik gradonačelnika Milan Đurić.
Komentari 11
Emil
Sale
Ode
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar