Kako je naveo, politički pritisci na Srbiju od strane Evropske unije su se od početka ukrajinske krize povećali i pitanje je kako će buduća Vlada Srbije reagovati kada su u pitanju sankcije Rusiji.
"Pošto je vlast u Rumuniji krenula u proces nacionalizacije imovine Gazproma, institucije iz Brisela očekuju da i Srbija krene primerom Rumunije. NIS godišnje puni 15 odsto budžeta Srbije, čime se ona izdvaja kao kompanija koja najviše daje u budžet naše države, a takođe je i kompanija koja izdvaja ogromna sredstva za humanitarne akcije i kulturne projekte, kao što je završetak hrama Svetog Save", naveo je Kostić.
On predlaže da država prvenstveno sagleda poslovanje Fijata i "drugih stranih kompanija gubitaša".
"Poslanici Dveri u novom sazivu Skupštine Srbije će se oštro protiviti bilo kakvom pokušaju uvođenja sankcija Rusiji, jer samim tim ugrožavamo našu energetsku bezbednost i suverenitet, pogotovo kada je u pitanju naša okupirana južna pokrajina Kosovo i Metohija", zaključio je Kostić.
Predsednica pokrajinske i novosadske organizacije Dveri Ivana Stojanović istakla je da Dveri ostaju uz Rusiju i oštro kritikuju rezoluciju Ujedinjenih nacija koju je Srbija potpisala, a kojom se osuđuje Rusija.
"Smatramo to veoma sramotnim činom i mislimo da je naša država, u najmanju ruku, trebalo da ostane uzdržana. Svakako, nama je ovaj rat strašan. Svaki rat je strašan, ali verujemo da će veoma brzo rat prestati i da će se ukrajinski i ruski narod dogovoriti", zaključila je Stojanović.
Komentari 12
Zare
002211
Josif st. Aljin
Rusija razara Ukrajinu, praktično isti narod, pravoslavni, dele kulturu i istoriju sa Rusima. Pa ipak ih Rusija nemilice zatire.
Ne stoje vam argumenti, nikako. Putin samo hoće da porobi i eksploatiše naftu i gas iz Ukrajine.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar