Posao na uplatnim mestima za mnoge je prvi u životu i na početku deluje kao usputna stanica dok se ne završi fakultet ili ne pronađe posao u struci.
Ipak, kompanija Mozzart prepoznaje rad, trud i zalaganje, pa to i nagrađuje napredovanjem. Mnogi operateri vrlo brzo zakucaju na vrata beogradske centrale regionalnog lidera u priređivanju igara na sreću. Neki odu i korak dalje, te ostvare internacionalne karijere, jer kako se Mozzart razvija, razvijaju se i njegovi zaposleni.
Operateri su već godinama primer zašto je ova uspešna srpska kompanija, koja posluje na čak deset tržišta i na tri kontinenta, sinonim za karijerno napredovanje. Samo u prošloj godini u centralu Mozzarta stiglo je 50 kolega sa uplatnih mesta širom Srbije.
Prvo lice koje kandidati za operatere vide kada dođu na razgovor za posao je Branka Biočanin, specijalista za regrutaciju i selekciju. Njoj je rad na uplatnom mestu dobro poznat, jer je i sama krenula od kucanja tiketa.
Ona je u Mozzartu skoro 15 godina, a počela je sasvim slučajno u rodnom Vrbasu, kao zamena sestri koja je bila na porodiljskom odsusutvu.
"Počela sam da radim sa samo 19 godina, a posle nekoliko napredovanja stigla sam do pozicije šefa uplatnog mesta u Novom Sadu. Moje ambicije tu nisu stale, dopao mi se sistem rada kompanije i mogućnost ličnog i profesionalnog usavršavanja. Imala sam viziju da se zaposlim u Ljudskim resursima i pređem u centralu, a kao najlepše iskustvo ću pamtiti posao predavača u Centru za obuku. Mentori i kolege su se potrudili da me usmere, a kompanija mi je omogućila dodatne edukacije iz oblasti koje su potrebne u tom poslu, odnosno obrazovanje na Univerzitetu na smeru psihologije, tako da tu moje usavršavanje i napredovanje nije stalo", objašnjava Branka.
Biočanin ističe da se u Mozzartu zaista prati razvoj, rad i trud zaposlenih, te se i ravnopravno unapređuju svi.
"Napredovanje u Mozzartu je 'sigurica', kako bi mladi to rekli. Poruka za njih je da se prijave za rad na našim uplatnim mestima, jer kasnije mogu stići do veoma visokih pozicija u kompaniji, do posla u HR-u, PR-u ili u raznim drugim oblastima koje su veoma popularne na tržištu rada", zaključuje ona.
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić najavio je da će sutra podneti ostavku, ali je rekao i da ne može da prihvati krivicu za nesreću na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
Direktorka Kliničkog centra Vojvodine Vesna Turkulov izjavila je da, nažalost, nema boljitka kod troje teško povređenih u rušenju nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
Portal 021.rs uputio je pitanja Gradskoj uprava za inspekcijske poslove da li su oni obavljala nadzore nad radovima na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
Protest zbog nesreće na Železničkoj stanici u Novom Sadu u kojoj je u petak poginulo 14, a teško povređene još tri osobe, održaće se u utorak, 5. novembra u Novom Sadu.
U danima nakon smrtonosne tragedije koja se dogodila u Novom Sadu, premijer Srbije Miloš Vučević, inače nekadašnji gradonačelnik ovog grada, otputovao je u Kinu.
Novosađani u redu čekaju ispred Skupštine grada kako bi se upisali u Knjigu žalosti otvorenu za 14 stradalih u nesreći na Železničkoj stanici Novi Sad.
Železnička stanica u Novom Sadu ucrtana je u generalni urbanistički plan sredinom 50-ih, a zajedno sa zgradom Medicinskog fakulteta predstavljala je novi koncept Jugoslovenske posleratne arhitekture.
Pokret Kreni-Promeni podneo je dve krivične prijave Višem javnom tužilaštvu u Novom Sadu zbog nesreće na Železničkoj stanici, u kojoj je poginulo 14 osoba.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da će se utvrditi politička odgovornost za tragediju u Novom Sadu, jer u to apsolutno nema nikakvu sumnju.
JGSP "Novi Sad" uveo je vanredne polaske ka Železničkoj stanici u Petrovaradinu zbog preusmeravanja železničkog saobraćaja usled tragedije na stanici u Novom Sadu.