Takođe, otpušavali su slivnike koji su bili zagušeni usled nagomilanog đubreta kojem nije mesto u kanalizaciji.
"Smrad koji se prethodnih dana osetio u ovom delu grada, širio se upravo zbog slabe propusne moći kanalizacionih cevi čiji se kapacitet znatno umanjio zbog čepa koji se stvorio od nagomilanog smeća. Iz istog razloga, usled obilnih padavina, na slivnicima i šahtovima dolazi do izlivanja kanalizacije", navode u ovom gradskom preduzeću.
Podsećaju da je pre nekoliko godina iz kolektora koji se ovde nalazi, u dvorištu stambenih zgrada izvađeno više od tone vlaknastog materijala, sastavljenog od krpa, pucvale i vlažnih maramica, a ta hrpa ozbiljne čvrste mase bila je uzrok izbijanja kanalizacije na površinu.
"Ako se zna da je prečnik kolektora 2,4 puta 1,4 metra, u koji se sliva kanalizacija Telepa i dela Limana, jasno je kolika je onda zapremina nagomilanog smeća kad dođe do zagušenja. Stoga, još jednom apelujemo da se u kanalizaciju ne bacaju predmeti i stvari kojima je mesto u kontejnerima i kantama za đubre", kažu u "Vodovodu".
Dodaju da se kanalizacija koristi i služi isključivo za sanitarne potrebe.
"Svi treba da budu svesni kolike i kakve probleme može izazvati pogrešno, nenamensko korišćenje kanalizacije. Ovakva vrsta nemarnog ponašanja je jedan od osnovnih razloga, naročito kada padaju kiše, što kanalizacija ne može istog trenutka da prihvati svu kišnicu, što prouzrokuje izlivanje. Molimo sve naše građane i korisnike da se odgovorno ponašaju i da otpad odlažu na propisana mesta kako bismo zaštitili kanalizacioni sistem koji je od vitalnog značaja za normalno funkcionisanje Novog Sada", zaključuju u ovom JKP.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 10
Petar
Profa l sektor
Realista
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar