Centar za socijalni rad svakodnevno evidentira i mapira mlade koji imaju decu i potrebno im je osnaživanje da bi o deci brinuli u njihovom najboljem interesu.
Ti mladi roditelji uskoro će proći kroz višemesečne radionice, a u okviru rada Prihvatilišta za decu i mlade u skitnji, bez pratnje i u različitim kriznim situacijama, što je nova usluga socijalne zaštite u gradu.
Detalje novog projekta Centra biće predstavljeni ove srede, 22. juna u Kulturnoj stanici "Barka" na Klisi, a početak je u 15 časova.
Pomenutih 12 radionica na različite teme koje se tiču roditeljstva održavaće se dva puta mesečno u trajanju od po dva časa, a učestvovaće od 15 do 20 mladih roditelja. Osim ovih radionica, pružiće se podrška roditeljima u kontinuitetu i kroz individualni savetodavni rad dva puta nedeljno.
Stručni socijalni radnici Centra proći će obuke za rad sa decom ranog uzrasta iz ranjivih populacija, a kao što su maloletni roditelji, samohrani roditelji, socijalno ugroženi, te roditelji u različitim kriznim i rizičnim situacijama.
Svrha ovog novog programa je osnaživanje, negovanje nezavisnosti i sposobnosti mladih roditelja da brinu o deci, preveniranje zapostavljanja, zanemarivanja i zlostavljanja dece, kao i socijalno uključivanje i poboljšanje kvaliteta života građana.
Fokus će biti na roditeljima koji imaju decu u uzrastu do sedam godina, a pripadaju ranjivoj populaciji.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar