
PS opet traži, ali ih niko ne čuje: "Odstraniti LSV iz Gradske kuće"
Pokret socijalista ponovo je pozvao na izbacivanje Lige socijaldemokrata Vojvodine iz gradske vlasti.

Foto: 021.rs
Oni su isključivanje LSV iz vlasti u Novom Sadu tražili i ranije, pre godinu dana, ali se to nije ostvarilo. Ovog puta, razlog za izbacivanje LSV leži u tome što je ova stranka zatražila da policija zaštiti Novosađane, ali i da se utvrdi ko ih je tukao.
Osim toga, naveli su i da su svoj stav prema Generalnom urbanističkom plana Novog Sada iskazali tako što su odbili da ga podrže.
U PS navode da Nenad Čanak "roni suze nad akcijom policije koja je u prošlu sredu branila ustavni pored, ali i sigurnost odbornika, kao i državnu imovinu". Svoje koalicione partnere, jer i PS učestvuje u gradskoj vlasti, nazivaju "kukavicama" i "dvoličnjacima" koji su "bili dovoljno pokvareni" da ne dođu na sednicu i ne podrže GUP, "ali i dalje primaju plate i tove se od budžetskih para grada protiv kojeg se bore".
"Pitamo LSV da li će sutra imati obraza i da u Skupštini kažu kolegama odbornicima da je policija pogrešila što nije dozvolila linč huligana, a mi iz Pokreta socijalista ćemo postaviti pitanja da li je LSV znao za pripremljeni napad i zbog toga se nije ni pojavio u Skupštini?", dodaju.
U saopštenju punom uvreda i oštrih kvalifikacija karakterističnih za stranku koju predvodi Aleksandar Vulin, poručuje se da ligaši moraju biti "odstranjeni iz gradske kuće", navodeći da nemaju pravo da budu deo gradske vlasti.
Portal 021.rs je već upitao gradonačelnika Miloša Vučevića šta misli o reakciji koalicionog partnera. On je odgovorio da uopšte "ne razmišlja o tome šta radi koalicioni partner".
"Kakve oni odnose žele da imaju, mi ćemo ih takve prihvatiti. Ako žele da su na odmoru, mogu da budu na odmoru. Ako hoće da izađu iz koalicije, prihvatam da izađu iz koalicije. Ako hoće ponovo da uđu, ponovo ću da ih prihvatim. Nikakav problem nije, jer nije pravljena skupštinska većina matematikom, nego politikom. Sve sam ovo preživljavao 2012/13. Ako žele da budemo svi u koaliciji, bićemo svi, ako ne žele, opet sve najbolje jedni o drugima. Od njih čekam predlog ako treba da redefinišemo odnos u koaliciji. Potpuno sam spokojan i o tome ne razmišljam", poručio je Vučević.
Podsetimo da je LSV pred protest "Buna protiv mafije", zakazanom za četvrtak u Novom Sadu, pozvala policiju da zaštiti Novosađane, ali je istovremeno apelovala da sve strane budu suzdržane kako se ne bi ponovili događaji od prošle nedelje.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Biciklisti sutra kreću iz Novog Sada za Beograd: Jedna grupa krenula iz Sombora
12.03.2025.•
0
Biciklisti iz raznih delova Vojvodine krenuće za Beograd, gde se 15. marta održava veliki protest.
U Betaniji rođene 23 bebe
12.03.2025.•
0
Prethodnog dana u novosadskom porodilištu bila su 23 porođaja.
Danas oblačno, do 21 stepen
12.03.2025.•
0
U Novom Sadu će u sredu biti umereno oblačno sa sunčanim intervalima.
Novosadski studenti najavili protest za četvrtak: "Korupcija ubija, mi ne zaboravljamo"
11.03.2025.•
5
Novosadski studenti u blokadama svojih fakulteta najavili su novi protest za četvrtak, 13. mart, pod nazivom "Korupcija ubija".
VIDEO: Kraj blokade RTV-a, studenti očistili plato ispred zgrade
11.03.2025.•
12
Studenti u blokadama svojih fakulteta u Novom Sadu očistili su plato ispred zgrade Radio-televizije Vojvodine (RTV) koju su od sinoć blokirali.
Vodič za sredu u Novom Sadu: Predavanja, skupovi roditelja...
11.03.2025.•
0
Iako će sreda pred nama biti oblačna, očekuje vas dosta zanimljivih događaja u gradu.
Nastavnik iz Šajkaša prijavio zloupotrebu maloletnika: "Ko manipuliše njima i za čije interese?"
11.03.2025.•
13
Nastavnik biologije iz Šajkaša Stanko Gelić podneo je prijavu zbog zloupotrebe maloletne osobe u političke svrhe, jer se maloletnik na Pinku predstavio kao student iz Pionirskog parka.
"Vrati se u Ćacilend": Grafiti ispred Jovine gimnazije nakon posete direktora Pionirskom parku
11.03.2025.•
16
Direktor Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" Radivoje Stojković posetio je studente u Pionirskom parku, a nakon toga su ispred ove škole u Novom Sadu upućene poruke direktoru - "vrati se u Ćacilend".
FOTO, VIDEO Blokada zgrade RTV-a u toku: "Oslobodili smo javni servis jednom, ponovo ćemo"
11.03.2025.•
9
Novosadski studenti od sinoć blokiraju zgradu Radio-televizije Vojvodine i tu će biti, za sada, do 21 čas.
Roditelji đaka OŠ "Jovan Popović" objavili spisak: Ovi ljudi u ime SNS sabotiraju štrajk prosvetara
11.03.2025.•
38
Grupa roditelja koja podržava nastavnike u OŠ "Jovan Popović" koji su obustavili rad do ispunjenja studentskih zahteva objavila je imena osoba koje navodno pokušavaju da "sabotiraju" obustavu.
Raspored sahrana za sredu, 12. mart
11.03.2025.•
0
Raspored sahrana za sredu, 12. mart, na grobljima u Novom Sadu koja su pod ingerencijom JKP "Lisje".
Normalizovan saobraćaj na novosadskoj pruzi
11.03.2025.•
1
Saobraćaj vozova između Petrovaradina i Beograda je normalizovan.
Direktor Jovine gimnazije sa studentima u Pionirskom parku
11.03.2025.•
38
Direktor Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" Radivoje Stojković posetio je sinoć studente u Pionirskom parku koji zahtevaju povratak na fakultete.
Od ideje do završetka radova: Cena rekonstrukcije pruge od Novog Sada do Mađarske duplirana
11.03.2025.•
12
Cena rekonstrukcije pruge Novi Sad - Mađarska je duplirana, od procene za taj projekat od 681,4 miliona evra, ugovoreni troškovi narasli su na 1,24 milijarde dolara, preneo je Forbs Srbija.
Voz naleteo na čoveka na pruzi Petrovaradin - Beograd
11.03.2025.•
2
Saobraćaj vozova na relaciji Petrovaradin - Beograd promenjen je zbog toga što je voz naleteo na čoveka.
Radio-televizija Vojvodine o blokadi: Srednjevekovni metod opsade, odmah obustavite
11.03.2025.•
41
Blokada zgrade Radio-televizije Vojvodine naziva se srednjevekovnim metodom opsade, navodi se u saopštenju pokrajinskog javnog servisa.
FOTO: Blokirana zgrada RTV-a, nema redovnog programa
11.03.2025.•
64
Studenti u blokadi fakulteta Univerziteta u Novom Sadu i dalje blokiraju zgradu Radio-televizije Vojvodine.
Na humanitarnom koncertu prikupljeno 2,7 miliona dinara za povređene na Železničkoj stanici
11.03.2025.•
2
Na humanitarnom koncertu za pomoć povređenima u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici prikupljeno je oko 2,7 miliona dinara.
Svedočenje policajca: Na dan pada nadstrešnice građani upozoravali da otpada materijal
11.03.2025.•
14
Policajac zadužen za bezbednost na Železničkoj stanici Novi Sad pred tužiocem je rekao da su na dan pada nadstrešnice građani upozoravali da materijal oko nje otpada.
Prvi "Speed dating" u Radio kafeu: Upoznajte nove ljude uz zabavan koncept
11.03.2025.•
3
U novosadskom Radio kafeu se u sredu 19. marta sa početkom u 19 časova održava tzv. "Speed dating", događaj koji podrazumeva brz i efikasan način upoznavanja.
U Betaniji rođeno 11 beba
11.03.2025.•
1
U novosadskom porodilištu prethodnog dana bilo je 11 porođaja.
Komentari 19
Liman
Milojko
Kole
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar