Novosadske javne ličnosti tihe povodom Prajda
Za razliku od Beograda, gde su istaknuti političari, javne ličnosti i ugledni univerzitetski profesori javno podržali šetnju osoba drugačije seksualne orijentacije, Novosađani su po tom pitanju mnogo stidljiviji.
Daško Milinović iz Red Union-a, jedinog benda koji je zvanično podržao Prajd, kaže da se ne boji eventualnih posledica po popularnost grupe, jer gitare nisu okačili zbog top-lista, već mogućnosti da glasno kažu svoj stav.
"Mi imamo bend kako bismo ukazivali na neke stvari, ionako nikad nismo planirali da budemo bogati i poznati od toga, nego nam je stalo da kažemo šta nas muči. A muči nas to što živimo u zemlji u kojoj može da nas teroriše ko god hoće – od policije, preko parapolicijskih grupa do otvoreno nacističkih organizacija kojima se ovde udovoljava", kaže Milinović.
Žao nam je što smo jedini
Prema njegovim rečima, tužno je što je njegov bend, u kom su svi članovi strejt orijentacije, jedini koji je zvanično dao podršku Prajdu, iako ima puno izvođača čiji je glas i javnu reč gej populacija očekivala. "Živimo u zemlji kukavica. Najviše su me razočarali ti studentski alternativni bendovi, koje mi zovemo "bedevedesetdvojkaški", koji znaju da imaju gej publiku i znaju koliko je bitno tim ljudima da ih neko podrži kad im je najpotrebnije. Oni su se ućutali, ali to je njihova stvar i neka im služi na čast", ogorčen je pevač Red Union-a.
U vedrijem tonu, Milinović navodi da je borba članova njegovog benda zapravo zalaganje za očuvanje tradicije. "Moji prijatelji i ja ovo radimo upravo zbog tradicionalnih i porodičnih vrednosti, jer moj deda nije bežao od fašista, već je pucao na njih", kaže Daško za 021. (Miodrag Sovilj)
Komentari 30
Podrska
gde ste sad???
"Nosi zastavu!
Red Union, skroz gej"
I neki brojovi, ne znam sto je to.
Eng
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar