Izradu je naručila Gradska uprava za saobraćaj i puteve, a tender za izbor firme koja će napraviti studiju raspisan je do 28. novembra.
Kako se navodi u dokumentaciji, studija se izrađuje da bi se pronašla inovativna rešenja za parkiranje bicikala zbog povećanog broja građana koji ih koriste.
Uprava navodi da je sadašnje rešenje o postavljanju običnih držača za bicikle korisno za kraće parkiranje od pola sata do sat vremena. Međutim, za parkiranje na duže vreme potrebno je pronaći rešenje za parkiranje više bicikala na manjoj površini.
"Jedno od prihvatljivih rešenja jeste postavljanje spratnih držača za bicikle koji se već uveliko koriste u zemljama koje imaju svest o blagodeti korišćenja ovog transportnog sredstva. U okviru ove studije treba predvideti i kamere koje bi snimale ova mesta za parkiranje bicikala. Kako bi se ova investicija sprovela na terenu, potrebno je prvo uraditi studiju izvodljivosti koja bi pokazala stvarnu potrebu za ovim načinom parkiranja bicikala u Novom Sadu, kao i potencijalna mesta na kojima bi se ovakvi spratni držači i instalirali", navode u Upravi za saobraćaj i puteve.
Uprava očekuje da će izrada studije trajati duži vremenski period, jer je procena da je za ovaj posao potrebno 270 dana.
To bi značilo da bi studija trebalo da bude gotova u drugoj polovini 2023. godine, što će omogućiti da se radi na projektovanju i obezbeđivanju sredstava u budžeta. U najboljem slučaju, Novi Sad bi spratne držače za bicikle mogao da dobije najranije tokom 2024. godine.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 7
Meho Njemačka
zmau
Dimitrije
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar