Stojanović je rođen u Novom Sadu 1950. godine.
Diplomirao je na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu kod čuvenog profesora Bogdana Bogdanovića i Ivana Antića. Postdiplomske studije završio je na Arhitekt skolen u Danskoj, a radio je u više arhitektonski biroa i u Zavodu za zaštitu spomenika Novog Sada.
Bio je redovni profesor na Departmanu likovnih umetnosti Akademije umetnosti u Novom Sadu, gde je radio od 1991. godine.
Projektovao je više zgrada u Novom Sadu, Futogu, Zmajevu, Sremskoj Kamenici, Zobnatici... Novosađani i turisti često prolaze pored saletle u Dunavskom parku koja je delo Nikole Stojanovića.
Samostalno ili u timovima je učestvovao na više arhitektonskih, urbanističkih i vajarskih konkursa na kojima je osvojio više nagrada i priznanja.
Samostalno je izlagao u Aarhausu, Novom Sadu, Pančevu, Kikindi, Sremskim Karlovcima, Hvaru, a učestvovao je na kolektivnim izložbama u Firenci, Beogradu, Londonu, Splitu, Nici, Pulu, Sao Paolu.
Osim arhitekture, bavio se esejistikom, publicistikom, konceptualnom umetnošću i vizuelnom poezijom.
Bio je član Udruženja likovnih i primenjenih umetnika Vojvodine i Društva arhitekata Novog Sada.
Komentari 5
Cvejka
Ostaješ u večnoj uspomeni svima koji smo te poznavali kao vedar i drag čovek i drugar.Odtsju nam tvoje slike i fotke sa maturskih sastanaka, šetnja sa tvojim kucom pored keja i kroz Riblja...
Ražalostilo nas jako saznanje tik posle Nove godine da si nas napustio , posebno što si ispraćen samo porodično u "večno lovište."Možda tvoja želja...nije bitno Možda i bolje, možda bi uz suze pao i neki osmeh na ispraćaju jer su te osmeh i optimizam doživotno krasili.Takav ćeš nam ostati u stanćju..
Laku ti putevi nebeski Kokolino naš dragi !!!
O
O
Pera Minhen
Maki
Slava mu.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar