
U ulici na Klisi kanalizacija stigla samo do pola, druga polovina je čeka već tri godine
Građani sa Klise pisali su portalu 021.rs da im je potrebno završavanje kanalizacione mreže u Ulici Miloša Pocerca.
.jpg)
Foto: 021.rs
Kako kaže jedan od njih, stanovnici ove ulice muku muče sa ovim problemom već tri godine, a puno puta su se obraćali nadležnima.
"Po papirima je sve završeno, a stanje na terenu pokazuje da je samo pola ulice urađeno. Već tri godine ukazujemo na ovaj problem, ali se uvek nađe drugi izgovor Gradske uprave za građevinsko zemljište i investicije", objašnjava ovaj Novosađanin.
Iz JKP "Vodovod i kanalizacija" za 021.rs potvrđuju da je u ovoj ulici delimično urađena kanalizaciona mreža.
Iz gradske uprave kažu da je u toku izrada tehničke dokumentacije za izgradnju kanalizacije u Ulici Živojina Ćuluma od brojeva 23 do 33, a ovim projektom obuhvaćena je i Ulica Miloša Pocerca.
"Trenutno je izrađen Projekat za građevinsku dozvolu koji je na tehničkoj kontroli, a potom će se pristupiti dobijanju građevinske dozvole. Posle toga se očekuje izrada Projekta za izvođenje radova", objašnjavaju za 021.rs.
Dobijanje građevinske dozvole, kažu, očekuje se do sredine godine.
"Stručne službe ove uprave predložiće da se rebalansom budžeta Grada obezbede sredstva za ovu investiciju. Izgradnjom podzemne infrastrukture stvoriće se uslovi da se nastavi komunalno uređenje ovog naselja", dodaju iz Gradske uprave za građevinsko zemljište i investicije.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Studentski put od 1.300 kilometara do "srca Evrope": 80 biciklista kreće u četvrtak za Strazbur
02.04.2025.•
4
Grupa studenata kreće u četvrtak ujutru biciklima na put od Novog Sada do Strazbura, kako bi evropskim zvaničnicima skrenuli pažnju na studentske zahteve i trenutnu situaciju u Srbiji.
FOTO, VIDEO Akcija "Točkovi za točkove" u kampusu: Donacije za put za Strazbur
02.04.2025.•
3
U kampusu Novosadskog univerziteta održana je akcija "Točkovi za točkove".
VIDEO Sremski Karlovci "dinstali": Meštani šetnjom podržali studente i prosvetare
02.04.2025.•
1
U Sremskim Karlovcima održan je četvrti protest podrške studentima i prosvetarima.
Šta vas očekuje u četvrtak u Novom Sadu: Neko bajsom do Strazbura, a neko u pozorište
02.04.2025.•
0
Lepo i sunčano vreme je sada iza nas, stoga Novosađani pripremite opet kišobrane.
FOTO Prvi građanski zbor prosvetara "Novosadska ZBORnica": Izborimo se znanjem, tu smo najjači
02.04.2025.•
5
Prvi građanski zbor prosvetara "Novosadska ZBORnica" održan je u kampusu, ispred FTN-a. Na ovaj zbor pozvani su svi prosvetni radnici, roditelji i ostali građani.
Profesor Marinković: Razračunavanje Dolovac i Stefanovića u istrazi oko pada nadstrešnice
02.04.2025.•
2
Član Anketne komisije za utvrđivanje odgovornosti za pad nadstrešnice u Novom Sadu Tanasije Marinković ocenio je da tri postupka koja se vode u tri tužilaštva dovode u pitanje delotvornost istrage.
FOTO: Biciklima došli iz Kosjerića u Novi Sad da doniraju bicikle studentima za put u Strazbur
02.04.2025.•
4
Dvojica biciklista došla su iz Kosjerića u Novi Sad da doniraju bicikle, novac i suplemente studentima za put u Strazbur.
FOTO Održan protest roditelja dece sa autizmom: Da zagrmimo kao roditelji u ime naše dece
02.04.2025.•
7
Protest roditelja dece sa autizmom održan je u Novom Sadu.
Roditelji učenika "Prve vojvođanske brigade" traže garanciju od direktora da je škola bezbedna
02.04.2025.•
1
Roditelji čija su deca učenici Osnovne škole "Prva vojvođanska brigada" uputili su direktoru škole pismo u kom traže da se izjasni da li je školski objekat bezbedan za njihovu decu.
Profesori novosadskih fakulteta primili sramno male plate: Ni za kafu nije ostalo
02.04.2025.•
15
Univerzitetski profesori u Novom Sadu ostali su bez pune plate za februar mesec nedugo nakon što se takav scenario prvobitno desio sa zaradom prosvetnih radnika.
Vozači GSP-a spasili dva muškarca koji su pokušali da skoče sa Mosta slobode
02.04.2025.•
13
Dvojica vozača JGSP "Novi Sad" spasili su dvojicu muškaraca koji su, tokom marta, pokušali da skoče sa Mosta slobode.
Tepić o crpnoj stanici, "Vodovod" je demantuje
02.04.2025.•
3
Potpredsednica Stranke slobode i pravde Marinika Tepić tvrdi da su u crpnoj stanici za prečišćavanje otpadnih voda i kanalizacije zabeležene veće koncentracije amonijaka i metana.
Iskaču vam reklame protiv protesta i opozicije? Evo o čemu je reč
02.04.2025.•
35
Ovih dana na Jutjubu građanima se prikazuju reklame kojima se targetiraju opozicija i studentski protesti.
Blokada naplatne rampe kod Novog Sada u nedelju: Radnici "Puteva Srbije" imaju zahteve
02.04.2025.•
18
Sindikat "Nezavisnost" u "Putevima Srbije" najavio je da će zbog loše materijalne situacije zaposleni u tom javnom preduzeću u nedelju, 6. aprila na jedan sat blokirati naplatnu stanicu Novi Sad jug.
U nedelju moguća susnežica u Novom Sadu, sledeća nedelja startuje uz minus
02.04.2025.•
0
Vreme i dalje nestabilno i to toliko da je za nedelju najavljena susnežica.
VIDEO Sa skupa kod Rektorata poručeno: "Kolege koje nisu uz studente da istupe iz naučne zajednice"
02.04.2025.•
55
Protestna šetnja "Nauka je ustala" održava se danas, 2. aprila.
Rekontrukcija dela parkinga na Bulevaru oslobođenja: Skoro 20 miliona za 81 parking mesto
02.04.2025.•
3
"Parking servis" raspisao je tender za rekonstrukciju parkirališta na Bulevaru oslobođenja, od Ulice Maksima Gorkog do Bulevara cara Lazara.
Više od 100 organizacija zahteva reakciju evropskih institucija na pritvaranje novosadskih aktivista
02.04.2025.•
4
Više od 100 organizacija uputilo je pismo evropskim institucijama sa zahtevom "da reaguju na politički progon i pritvaranje" novosadskih aktivista iz studentske grupe Stav i Pokreta slobodnih građana.
Deca uzrasta do 14 godina danas mogu besplatno da se učlane u Gradsku biblioteku u Novom Sadu
02.04.2025.•
0
Gradska biblioteka u Novom Sadu obeležava 70 godina od osnivanja Dečjeg odeljenja, a tim povodom i povodom Međunarodnog dana dečje knjige omogućila je besplatan upis za decu do 14 godina.
Protesti na sve strane: Šta se sve dešava u Novom Sadu i okolini danas?
02.04.2025.•
16
Sreda, 2. april u Novom Sadu biće puna dešavanja - od protesta, preko zborova i humanitarnih događaja.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 17 beba: Među njima i bliznakinje
02.04.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 17 beba.
Komentari 14
Slavko
Sladja
Bane
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar