Reč je o master akademskim studijama na smeru "Hidrotehnika" Departmana za građevinarstvo i geodeziju, čiji studenti će kroz nastavu na fakultetu dobiti ujedno i praksu u "Vodama Vojvodine".
Prema rečima direktora ovog vodoprivrednog preduzeća Srđana Kruževića, "Vode Vojvodine" su se odlučile na ovaj korak jer imaju kapacitet da uposle nove mlade ljude, ali i zato što su u tržišnoj utakmici sa privatnim sektorom.
"Nadam se da će ti studenti ostati da rade kod nas, da ćemo stvoriti i uslove da otvorimo nova radna mesta i da to najkvalitetnije što školujemo zadržimo da radi u struci u javnom sektoru", rekao je Kružević.
Prema njegovim rečima, u javnom sektoru treba da postoji društvena odgovornost i trud da se najbolji mladi kadrovi zadrže u državi.
"Ovi studenti, ovi budući diplomirani inženjeri, biće osposobljeni da upravljaju vodama na celoj teritoriji Srbije. Želimo da odmah posle diplomiranja ti naši studenti mogu da se uključe i preuzmu odgovornost u rešavanju problematike upravljanja i zaštite voda. To je naš osnovni cilj. Pola svog školovanja će provesti u JVP 'Vode Vojvodine', gde će se sretati sa konkretnim problemima", rekao je dekan Fakulteta tehničkih nauka prof. dr Srđan Kolaković.
Ovo učenje kroz rad podrazumeva najmanje 450 radnih sati tokom trajanja jedne školske godine za pet najboljih studenata. Oni će biti plaćeni u vrednosti od najmanje 50 odsto od osnovne zarade zaposlenog, sa jednakim uslovima za rad.
Novi studijski program startovaće od naredne školske godine.
Komentari 6
Master
Mozda ce nauciti i da takse za odvodnjavanje ne treba uporno slati bivsim i pokojnim vlasnicima narocito ne kad je na vreme u VV dostavljen dokument o promeni vlasnika.
Srecno deco na master programu u VV.
Pera
Pavle
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar