
Novosađanka traži klupe duž ulice Narodnog fronta, evo šta kažu iz gradske uprave
Novosađanka koja se obratila redakciji portala 021.rs navela je da su potrebne klupe za sedenje duž parne strane Narodnog fronta. Iz Gradske uprave kažu da će uvažiti njenu molbu.

Foto: 021.rs
Kako je ona navela u upitniku portala 021.rs o željama građana za svoj kvart, dužinom cele te ulice su nekada bile postavljene klupe za sedenje.
Međutim, one su sklonjene zbog sanacije parkinga i trotoara pre nekoliko godina.
"Nažalost, te klupe nikada nisu vraćene. U kvartu živi dosta starijeg stanovništva, te moraju da se snalaze kada im je potreban odmor. Klupe nisu velika investicija, a svakako bi dobro došle", napisala je ona.
Iz Gradske uprave za građevinsko zemljište i investicije za 021.rs kažu da su u budžetu grada izdvojena sredstva za nabavku i postavljanje urbanog mobilijara.
Dodaju da će ova gradska uprava u "najskorije vreme pokrenuti postupak javne nabavke za izbor izvođača radova".
"Stručne službe ove Uprave prikupljaju sve pristigle zahteve građana i mesnih zajednica, koji će biti razmotreni i analizirani prilikom odabira lokacija za postavljanje novog urbanog mobilijara", navode.
Naglašavaju da će molba sugrađanke koja je upućena portalu 021.rs biti tretirana kao zvaničan zahtev.
"Molba sugrađanke da se postave klupe sa parne strane ulice Narodnog fronta biće tretirana kao zvaničan zahtev i uvrštena na spisak potencijalnih lokacija, uz napomenu da je i od strane Mesne zajednice 'Boško Buha' traženo postavljanje klupa u ovoj ulici ispred brojeva 4 i 10", dodaju iz Gradske uprave za građevinsko zemljište i investicije.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Maturanti u četvrtak od Šapca pešače na veliki protest srednjoškolaca u Novom Sadu
20.04.2025.•
5
Maturantska šetnja od Šapca do Novog Sada održaće se od 24. do 26. aprila.
U utorak akcija čišćenja novosadskog kampusa povodom Dana planete Zemlje
20.04.2025.•
1
Studenti u blokadi novosadskih fakulteta u utorak, 22. aprila organizuju akciju čišćenja kampusa.
Naredna dva dana do 27 stepeni, a onda pad temperature i pljuskovi
20.04.2025.•
0
Nedelja pred nama startovaće uz dosta visoku temperaturu za ovo doba godine, a onda će postepeno opadati temperatura.
Novosadski studenti u blokadi: Odmah osloboditi aktiviste koji su neosnovano u pritvoru
20.04.2025.•
17
Studenti u blokadi fakulteta Univerziteta u Novom Sadu zahtevaju hitno oslobađanje svih novosadskih aktivista koji su uhapšeni i još su u pritvoru.
Novosadski studenti u blokadi pozivaju na druženje na Veliki ponedeljak: Turnir, dečiji kutak...
20.04.2025.•
0
Studenti u blokadi novosadskih fakulteta u ponedeljak, 21. aprila organizuju "Veliki ponedeljak sa studentima".
VIDEO Lepa priča na Uskrs: Novosadski vatrogasci spasili psa od gušenja
20.04.2025.•
9
Novosadski vatrogasci su nedavno spasili psa iz zadimljenog podruma.
Jedna optužnica potvrđena, druga vraćena: "Obesmišljava se čitav postupak koji se vodi u Novom Sadu"
19.04.2025.•
6
Javni tužilac Goran Ilić ocenjuje da je "tužilaštvo napadnuto iznutra i spolja".
Dragan Jovanović Danilov dobitnik nagrade Zlatna knjiga Biblioteke Matice srpske
19.04.2025.•
0
Dobitnik nagrade Zlatna knjiga Biblioteke Matice srpske za ovu godinu je Dragan Jovanović Danilov, pisac i direktor Narodne biblioteke u Požegi.
Topli dani pred nama: Uskršnja nedelja sunčana, u ponedeljak čak 28 stepeni
19.04.2025.•
0
U Novom Sadu će u nedelju biti pretežno sunčano i veoma toplo.
Mićin Novosađanima čestitao Uskrs: Neka nas praznik podseti na važnost jedinstva i poštovanja
19.04.2025.•
12
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin čestitao je Uskrs građanima.
Ove srede novi Speed Dating u Radio kafeu i nova prilika za upoznavanje
19.04.2025.•
0
U novosadskom Radio kafeu se u sredu, 23. aprila sa početkom u 19 časova održava treći po redu "Speed dating", događaj koji podrazumeva brz i efikasan način upoznavanja.
Lepe vesti subotom: U Novom Sadu rođena 31 beba, među njima i blizanci
19.04.2025.•
0
U Novom Sadu su u protekla 24 časa je rođena 31 beba.
FOTO, VIDEO: Studenti koji su biciklima išli do Strazbura stigli u Novi Sad, dočekani ovacijama
18.04.2025.•
41
Veliki broj Novosađana dočekao je u kampusu studente koji su biciklima vozili do Strazbura.
Svetski dan knjige: U Gradskoj biblioteci u sredu besplatan upis, izložba i gost-bibliotekar
18.04.2025.•
0
Upis u Gradsku biblioteku u Novom Sadu biće besplatan za decu i odrasle u sredu, 23. aprila.
Beljanski o putu do Strazbura: Može se očekivati veće interesovanje evropskih institucija
18.04.2025.•
18
Predsednik AKV Vladimir Beljanski, koji je zajedno sa studentima biciklom išao do Strazbura, smatra da se kao epilog akcije može očekivati veće interesovanje evropskih institucija.
Novosadski poštar koji je otpušten zbog štrajka za 021.rs: Kulminacija pritisaka
18.04.2025.•
7
Novosadski poštari bili su u obustavi rada tri nedelje u periodu od sredine februara do sredine marta. Sada su krenuli i prvi otkazi zbog ovog čina.
Doček studenata biciklista iz Strazbura pomeren za 20h
18.04.2025.•
16
Studenti u blokadi Univerziteta u Novom Sadu pozvali su kolege i građane da u petak, 18. aprila u 20 časova ispred Rektorata dočekaju studente bicikliste iz Strazbura.
Počeli radovi na igralištu u Kameničkom parku, uskoro i zamena mobilijara
18.04.2025.•
6
U Kameničkom parku su počeli pripremni radovi na rekonstrukciji dečijeg igrališta.
Slobodan univerzitet: Pritisci na akademsku zajednicu, ostajemo dosledni u podršci studentima
18.04.2025.•
6
Akademska mreža Slobodan univerzitet iz Novog Sada najoštrije osuđuje sve intenzivnije pokušaje vlasti da "naruši autonomiju visokoškolskih ustanova".
Izmenjeno radno vreme Doma zdravlja "Novi Sad" tokom uskršnjih praznika
18.04.2025.•
0
Dom zdravlja "Novi Sad" radiće po izmenjenom raposredu tokom uskršnjih praznika.
Inspektor u penziji o optužnici za pad nadstrešnice: Tri tužilaštva u jednom predmetu - opstrukcija
18.04.2025.•
3
Potvrđena je optužnica protiv troje okrivljenih za pad nadstrešnice u Novom Sadu, a u vezi sa izvršenjem nekoliko krivičnih dela sa koruptivnim elementima, koje su imale za posledicu pad nadstrešnice.
Komentari 22
Ana
Limanac
Takođe smo i najveće gradsko naselje, a vi iz okolnih sela ne bi trebalo ni da se pitate oko bilo čega u gradu.
Cika Mile
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar