.jpg)
FOTO: Istrčavalište za pse ili odlagalište za smeće?
Omladinski park kod Žeželjevog mosta koji služi kao istrčavalište za pse nije adekvatno opremljen, žale se Novosađani.

Foto: 021.rs
Najveći problem je što park nema korpe za otpad, što onemogućava vlasnike pasa da bace izmet. Zato su razbacane kese oko stabala čest prizor.
Kantu za smeće jedno vreme je zamenjivao i drveni sanduk za voće. Ovo rešenje, kažu nam sugrađani, nije praktično, jer se sanduk brzo napuni, a i kese se od vetra razlete okolo. Najbliža kanta je, kako navode, bar 500 metara udaljena.
Građani se žale što park nema ni klupe i što se smeće ne odnosi redovno.

O ovom problemu nedavno se oglasio i Ekološki front Novi Sad.
"Nadamo se da će uskoro na ovom prostoru biti postavljene korpe za sitan otpad, specijalne kante za pseći izmet i nešto od mobilijara, klupe i diskretna rasveta. Ograda je neophodna kako ne bi dolazilo do istrčavanja pasa na frekventne saobraćajnice. Koliko je opasno za njih, opasno je i za ljude", saopštili su iz ove organizacije.
Takođe su izrazili nadu da će ovaj park ući u agendu javnih komunalnih preduzeća i da će ubuduće biti redovno održavan.

U Javnom komunalnom preduzeću "Gradsko zelenilo" insistiraju na tome da ovaj park već jeste u njihovoj agendi i da se redovno održava.
"U planu je da se u narednom periodu nastavi sa ozelenjavanjem ovog prostora, kako bi taj deo grada bio još lepši i uređeniji", ističu.
Kažu da je u okviru uređenja zelenila uz Kej i uz Žeželjev most, preduzeće posadilo ukupno 285 stabala drveća. U Omladinskom parku je, navode, prošle godine posađeno 26 sadnica koprivića, 16 stabala jasena, šest jablanova, 46 stabala crvenolisne šljive i 23 sadnice crnog bora.

Na pitanje nepostojanja ograde u Omladinskom parku ne odgovaraju, već napominju da je u Petrovaradinu, uz Žeželjev most i Kej skojevaca, rekonstruisano 13.145 kvadrata travnjaka koji je ograđen sa 207 metalnih stubića.
"Postavljene su 22 parkovske klupe i 21 drvena korpa za otpatke sa limenim uloškom. Posađeno je 167 stabala crvenog divljeg kestena, koprivića, likvidambra, bele topole, japanske trešnje, sofore, crvenog hrasta i crnog bora. U ozelenjavanje oba prostora ukupno je investirano 19 miliona dinara", navode, ponovo o površinama sa sremske strane grada, ne odgovarajući na postavljena pitanja o Omladinskom parku.
Omladinski park je sa sve četiri strane okružen vrlo prometnim saobraćajnicama. Sa severne strane nalazi se Žeželjev most, sa istočne sportsko-rekreativna zona Beogradskog keja, sa južne Ulica Marka Miljanova, a sa zapadne Kvantaška pijaca.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
"Vrati se u Ćacilend": Grafiti ispred Jovine gimnazije nakon posete direktora Pionirskom parku
11.03.2025.•
0
Direktor Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" Radivoje Stojković posetio je studente u Pionirskom parku, a nakon toga su ispred ove škole u Novom Sadu upućene poruke direktoru - "vrati se u Ćacilend".
FOTO, VIDEO Blokada zgrade RTV-a u toku: "Oslobodili smo javni servis jednom, ponovo ćemo"
11.03.2025.•
4
Novosadski studenti od sinoć blokiraju zgradu Radio-televizije Vojvodine i tu će biti, za sada, do 21 čas.
Roditelji đaka OŠ "Jovan Popović" objavili spisak: Ovi ljudi u ime SNS sabotiraju štrajk prosvetara
11.03.2025.•
19
Grupa roditelja koja podržava nastavnike u OŠ "Jovan Popović" koji su obustavili rad do ispunjenja studentskih zahteva objavila je imena osoba koje navodno pokušavaju da "sabotiraju" obustavu.
Raspored sahrana za sredu, 12. mart
11.03.2025.•
0
Raspored sahrana za sredu, 12. mart, na grobljima u Novom Sadu koja su pod ingerencijom JKP "Lisje".
Sutra oblačno, do 21 stepen
11.03.2025.•
0
U Novom Sadu će u sredu biti umereno oblačno sa sunčanim intervalima.
Normalizovan saobraćaj na novosadskoj pruzi
11.03.2025.•
1
Saobraćaj vozova između Petrovaradina i Beograda je normalizovan.
Direktor Jovine gimnazije sa studentima u Pionirskom parku
11.03.2025.•
33
Direktor Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" Radivoje Stojković posetio je sinoć studente u Pionirskom parku koji zahtevaju povratak na fakultete.
Od ideje do završetka radova: Cena rekonstrukcije pruge od Novog Sada do Mađarske duplirana
11.03.2025.•
12
Cena rekonstrukcije pruge Novi Sad - Mađarska je duplirana, od procene za taj projekat od 681,4 miliona evra, ugovoreni troškovi narasli su na 1,24 milijarde dolara, preneo je Forbs Srbija.
Voz naleteo na čoveka na pruzi Petrovaradin - Beograd
11.03.2025.•
2
Saobraćaj vozova na relaciji Petrovaradin - Beograd promenjen je zbog toga što je voz naleteo na čoveka.
Radio-televizija Vojvodine o blokadi: Srednjevekovni metod opsade, odmah obustavite
11.03.2025.•
33
Blokada zgrade Radio-televizije Vojvodine naziva se srednjevekovnim metodom opsade, navodi se u saopštenju pokrajinskog javnog servisa.
FOTO: Blokirana zgrada RTV-a, nema redovnog programa
11.03.2025.•
64
Studenti u blokadi fakulteta Univerziteta u Novom Sadu i dalje blokiraju zgradu Radio-televizije Vojvodine.
Na humanitarnom koncertu prikupljeno 2,7 miliona dinara za povređene na Železničkoj stanici
11.03.2025.•
2
Na humanitarnom koncertu za pomoć povređenima u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici prikupljeno je oko 2,7 miliona dinara.
Svedočenje policajca: Na dan pada nadstrešnice građani upozoravali da otpada materijal
11.03.2025.•
13
Policajac zadužen za bezbednost na Železničkoj stanici Novi Sad pred tužiocem je rekao da su na dan pada nadstrešnice građani upozoravali da materijal oko nje otpada.
Prvi "Speed dating" u Radio kafeu: Upoznajte nove ljude uz zabavan koncept
11.03.2025.•
3
U novosadskom Radio kafeu se u sredu 19. marta sa početkom u 19 časova održava tzv. "Speed dating", događaj koji podrazumeva brz i efikasan način upoznavanja.
U Betaniji rođeno 11 beba
11.03.2025.•
1
U novosadskom porodilištu prethodnog dana bilo je 11 porođaja.
Danas oblačno, povremeno kiša
11.03.2025.•
0
U Novom Sadu će danas biti pretežno oblačno, povremeno s kišom i pljuskovima, uz manji pad temperature.
Studenti blokirali Radio televiziju Vojvodine
11.03.2025.•
13
Novosadski studenti u blokadi krenuli su peške preko Mosta sloboda ka zgradi Radio televizije Vojvodine na Mišeluku i blokirali zgradu medijskog javnog servisa pokrajine.
Utorak u Novom Sadu: Predstave i pljuskovi
10.03.2025.•
0
Ovog oblačnog utorka na Fakultetu tehničkih nauka u periodu od 10 do 13 časova organizuje se akcija dobrovoljnog davanja krvi.
Akademska mreža: Vlast kažnjava zbog podrške studentima, deo primanja usmeravamo nastavnicima
10.03.2025.•
3
Akademska mreža Slobodan univerzitet saopštila je da je duboko zabrinuta i ogorčena zbog neisplaćivanja i umanjivanja zarada prosvetnim radnicama i radnicima u osnovnim i srednjim školama.
FOTO, VIDEO Studenti iz Subotice dočekani u zagrljaju ohrabrenja: "Šetamo ulicom, suze same idu"
10.03.2025.•
16
Novosadski studenti u blokadi svečano dočekuju kolege koji od Subotice pešače do Beograda na valiki protest zakazan za subotu, 15.mart.
VIDEO: Napadnuta novinarka na javnom skupu u Novom Sadu, policija odbila da reaguje
10.03.2025.•
23
Nezavisno društvo novinara Vojvodine najoštrije je osudilo napad na novinarku dvojezičnog portala Storiteler Brankicu Matić, koja je izveštavala sa javnog skupa ispred Osnovne škole "Miloš Crnjanski".
Komentari 10
Vladislav
baki
Sanja
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar