Direktna sredstva za obnovu crkvenih objekata, spomen-hramova, izgradnju spomen-soba i nabavku opreme opredeljena su za organizacije, udruženja i lokalne samouprave u Kozarskoj Dubici, Prnjavoru, Ključu, Krupi na Uni, Bosanskom Petrovcu, Stanarima, Vukovaru, Pakracu, Šibeniku i Šamcu.
Pokrajinski sekretar za regionalni razvoj, međuregionalnu saradnju i lokalnu samoupravu Aleksandar Sofić rekao je da je cilj pokrajinske administracije, kao i Vlade Srbije, da "matična država" bude prisutna u svakoj lokalnoj samoupravi širom regiona gde borave Srbi i da se pruži podrška, oslonac i pomoć tamo gde je to potrebno.
"Svesni smo da ova sredstva nisu velika. Vlada Srbije izdvaja znatnije iznose, a mi se trudimo da taj trend pratimo i da osim finansijskih sredstava gradimo odnose poverenja, zajedništva i sloge", naveo je Sofić.
Direktor Fonda za izbegla, raseljena lica i za saradnju sa Srbima u regionu Aleksandar Đedovac rekao je da će nastaviti da deluju "revnosno i predano vodeći se prioritetima", a kako je rekao, jedan od njih je "svakako naš pravoslavni identitet".
Komentari 9
Andrija Šrek
Ali crkve ZARAĐUJU i tamo novac, naplaćuju svoje usluge i NE PLAĆAJU porez ni državi u kojoj se nalaze ni Srbiji. Dakle, imaju para. To NIJE način da se pomogne Srbima van Srbije.
A i zašto vlada Vojvodine, koja je multietnička i multikonfesionalna sredina, pomaže isključivo pravoslavne crkve?
Šta ja to ne razumem?
Bibilibi
/
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar