
Kraj blokadama: Poljoprivrednici odblokirali ulicu kod Novosadskog sajma
Poljoprivrednici su prihvatili ponudu Vlade Srbije i obustavili blokade puteva širom Srbije i Vojvodine, rekao je predsednik Udruženja poljoprivrednih proizvođača "Stig" Nedeljko Savić.

Foto: 021.rs
Ratari koji su prethodnih sati blokirali ulicu Hajduk Veljkovu kod Novosadskog sajma obustavili su blokadu i kroz ovu ulicu se može redovno prolaziti.
Kako prenosi RTS, potvrđeno je da su tri udruženja poljoprivrednika prihvatila ponudu Vlade, dok se čeka odgovor ostala četiri.
Hajduk Veljkova ulica blokirana je nešto posle 13 časova i kroz nju se nije moglo proći ukupno četiri sata.
Ratari su jutros pred otvaranje Sajma poljoprivrede ispred Master centra pravili buku traktorima.
Oni su prethodnih pet dana širom Srbije protestovali nakon propalih pregovora sa Vladom.
Veljković: Nadam se da će Vlada u narednom periodu imati više sluha za nas
Predrag Veljković iz Udruženja proizvođača mleka Šumadije i Pomoravlja kaže za RTS da je danas ispunjen deo njihovih zahteva.
"Premiju smo tražili 20 dinara, oni su rekli čvrsto da stoje iza toga da će biti 19 dinara. Tražili smo povećanje za mlečna goveda da bude 40.000, to je ispunjeno. Što se tiče odvodnjavanja, tu će 50 procenata biti smanjena ta naknada. Što se tiče plavog dizela, to je obećanje, znači ništa nemamo napismeno, da će početi taj plavi dizel da se primenjuje od 1. januara 2024. godine", navodi Veljković.
Ukazao je da su iz Vlade dobili ponudu koja je prihvaćena da subvencije po hektaru umesto sadašnjih 9.000 budu dodatnih 9.000 dinara.
"Od tih 9.000, koliko sam video, 6.000 su neka osnovna sredstva, a 3.000 ide kao subvencija za dizel. Ukupno po hektaru će od danas biti 18.000 dinara", dodaje Veljković.
"Nadam se da će Vlada u narednom periodu imati više sluha za nas i da se više ovo neće ovako dešavati", zaključio je Veljković.
Njihovi zahtevi bili su:
- da zagarantovana cena mleka bude 78 dinara + PDV;
- da subvencije po hektaru budu 300 evra;
- da premija za mleko bude 20 dinara, a referentna cena ratarskih kultura bude izjednačena sa berzama u Parizu i Budimpešti;
- da budu uvedeni prelevmani na sve države EU i CEFTA sporazuma na sve mlečne proizvode;
- da dizel za obradive površine bez akciza sa PDV-om bude 100 litara po hektaru za ratarske kulture i 300 litara po hektaru za povrtarske i voćarske kulture;
- da regres za mlečne krave bude 40.000 dinara
- i da bude ukinuto plaćanje naknade za odvodnjavanje i prebačeno na lokalne samouprave.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
FOTO "Novi Sad je danas probuđen": Širom grada održano 27 zborova građana
30.03.2025.•
14
Kao rezultat građanske inicijative Viber zajednice Zbor građana Novi Sad, danas je na teritoriji Novog Sada održano 27 zborova građana.
Početak naredne nedelje tmuran i uz kišu, a onda sve toplije i sve više sunca
30.03.2025.•
0
U Novom Sadu će naredna nedelja početi uz oblake i povremenu kišu, a onda će biti sve toplije i sunčanije.
Novosadski Slobodan univerzitet o napadu na dekanku u Nišu: Opasan presedan nakon propagande vlasti
30.03.2025.•
0
"Slobodan univerzitet" saopštio je da je šokiran informacijom o napadu na dekanku Filozofskog fakulteta u Nišu Nataliju Jovanović.
"Poljoprivredni pravi buku": Protest podrške profesorki danas ispred Policijske stanice Stari grad
30.03.2025.•
2
Studenti u blokadi Poljoprivrednog fakulteta u Novom Sadu u nedelju, 30. marta, organizuju protest podrške njihovoj profesorki Dragani Budakov.
"Festival u dinstanju" danas u Temerinu: Pogledajte najavljeni program
30.03.2025.•
6
"Najveći festival u distanju" biće organizovan u nedelju, 30. marta, u Temerinu. "Festival" je prethodno pomeren sa 23. na 30. mart zbog smrti šesnaeste žrtve pada nadstrešnice.
VIDEO: Novosađani i danas obilazili štandove SNS i pravili buku, pa tišinom odali poštu stradalima
30.03.2025.•
27
Novosađani i danas, 30. marta posećuju štandove Srpske napredne stranke po Novom Sadu, kako bi zviždanjem i na druge načine oterali aktiviste te stranke.
Studenti Visoke vaspitačke škole sutra prikupljaju sredstva za biciklističku turu do Strazbura
29.03.2025.•
0
Studenti u blokadi Visoke vaspitačke škole pozvali su kolege da u nedelju, 30. marta na njihovom fakultetu zajedno učestvuju u humanitarnom događaju prikupljanja sredstava za turu do Strazbura.
RYCO najoštrije osudio napad na srednjoškolce u Sarajevu: "Podignimo glas protiv nasilja"
29.03.2025.•
2
Regionalna kancelarija za saradnju mladih (RYCO) izražava "najdublju zabrinutost i najoštrije osuđuje nasilni napad na srednjoškolce iz Novog Sada i Sarajeva, koji se dogodio 28. marta u Sarajevu".
Inicijativa za opstanak poljoprivrednika Srbije: "Podrška studentima biciklistima do Strazbura"
29.03.2025.•
3
Inicijativa za opstanak poljoprivrednika Srbije podržaće putovanje 50 studenata Univerziteta u Novom Sadu, koji će biciklima krenuti do Strazbura, kako bi EU institucijama ukazali na stanje u Srbiji.
Biciklom do Strazbura: Studenti u blokadi objavili rutu podviga
29.03.2025.•
26
Studenti u blokadi fakulteta Univerziteta u Novom Sadu objavili su rutu biciklističke trke "Biciklom do Strazbura", sa idejom da u centru evropske pravde predaju dokument o kršenju prava u Srbiji.
Gradska uprava za sport: Bazen u Futogu počinje sa radom do kraja aprila
29.03.2025.•
7
Gradska uprava za sport i omladinu saopštila je da će bazen u Futogu početi sa radom do kraja aprila, a da su u toku obuke zaposlenih, pripreme za punjenje i nabavka sredstava za filtraciju vode.
VIDEO Novosađani širom grada kod štandova SNS: Oterali ih sa lokacija, Mićina izviždali u Futogu
29.03.2025.•
75
Novosađani širom grada "posećuju" štandove Srpske napredne stranke. Gradonačelnika Novog Sada Žarka Mićina su izviždali u Futogu.
FOTO Policija traga za napadačima na studente u Novom Sadu: Da li ste ih videli?
29.03.2025.•
65
Policija u Novom Sadu traga za nekoliko osoba za koje se sumnja da su napali studente Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje u ulici Laze Telečkog.
Nedelja u Novom Sadu oblačna i kišovita, od srede toplije
29.03.2025.•
0
Nedelja u Novom Sadu biće umereno oblačna, sa po kojim zrakom sunca tokom dana.
Potpisivanje inicijative za Generalštab tokom vikenda ispred FTN-a
29.03.2025.•
8
Studenti u blokadi fakulteta u Novom Sadu organizuju potpisivanje inicijative za Generaštab.
Lepe vesti za kraj nedelje: U Novom Sadu rođeno 16 beba
29.03.2025.•
0
U novosadskoj Betaniji u protekla 24 časa rođeno je 16 beba.
Dačić: Navodi o napadu apsolutna laž, dokaz izjava studenta u bolnici
29.03.2025.•
65
Ministar policije Ivica Dačić objavio je izjavu studenta koji se posle napada u centru Novog Sada nalazio u bolnici, teško povređen.
Tužilaštvo naložilo policiji da pribavi video snimke i izjave učesnika i očevidaca tuče
29.03.2025.•
5
Osnovno javno tužilaštvo u Novom Sadu naložilo je policijskoj upravi da preduzme "niz operativnih mera u skladu sa zakonom" u cilju rasvetljavanja "kritičnog događaja" u ulici Laze Telečkog.
FOTO, VIDEO: Završen studentski protest u Laze Telečkog
29.03.2025.•
52
Protest u centru grada zbog prebijanja četvorice studenata DIF-a, koji su organizovale njihove kolege studenti u blokadi, završen je 10 minuta posle ponoći.
Studenti iz Novog Sada idu biciklima do Strazbura
28.03.2025.•
63
Studenti u blokadi ići će biciklima od Novog Sada do Strazbura kako bi se obratili Savetu Evrope.
Mićin: Studenti u alkoholisanom stanju sami izazvali sukob
28.03.2025.•
63
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin oglasio se povodom incidenta koji se sinoć dogodio u centru Novog Sada, a u kojem su povređeni studenti.
Komentari 32
Zdrav razum
Mile
Bezelbub
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar