
RHMZ izdao narandžasto upozorenje za Vojvodinu, danas novo nevreme i nagli pad temperature
Danas nas u toku dana očekuje veoma toplo vreme, uz sunčane intervale, a onda posle podne i uveče sledi nagla promena vremena.

Foto: 021.rs
Najviša temperatura u Novom Sadu danas će biti 34 stepena. Vetar slab i umeren južni i jugozapadni.
RHMZ navodi da će krajem dana na severu zemlje, a u sredu i u ostalim krajevima doći do nagle promene vremena uz kišu, pljuskove, grmljavinu i pad temperature za 10 do 15 stepeni.
U zoni grmljavinskih razvoja očekuju se grad, kao i olujni vetar koji kratkotrajno može dostizati i udare orkanske jačine, odnosno brzinu veću od 28 metara u sekundi.
Crveni meteo-alarm upaljen je za područja Šumadije, Pomoravlja, istočne, jugoistočne i zapadne Srbije, kao i za Kosovo i Metohiju. To znači, kako se navodi na sajtu RHMZ-a, da je vreme vrlo opasno.

Prognozirane su naročito opasne vremenske pojave, a takvog su inteziteta da mogu prouzrokovati veliku materijalnu štetu i biti veoma opasne po bezbednost ljudi i životinja. Treba se često informisati o detaljima očekivanih meteoroloških uslova i rizika. Slediti naredbe i savete nadležnih državnih službi, navodi RHMZ.
Republički hidrometeorološki zavod proglasio je narandžasti meteo-alarm za područja Bačke, Banata, Srema, Beograda i Zapadne Srbije.
Kada je na snazi narandžasti meteo-alarm, vreme je opasno - prognozirane su opasne vremenske pojave, a takvog su inteziteta da mogu prouzrokovati materijalnu štetu i biti opasne po ljude i životinje. Treba biti vrlo obazriv, svestan rizika i redovno informisan o detaljima očekivanih meteoroloških uslova i pratiti savete koje daju nadležne državne službe.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Beočin će tri meseca biti bez vode za piće: Od 7. aprila samo tehnička voda
26.03.2025.•
0
Beočin u naredna tri meseca neće imati vodu za piće zbog rekonstrukcije i dogradnje postrojenja za prečišćavanje bunarske vode.
"Srednjoškolci uz studente": Đaci danas protestuju u Novom Sadu
26.03.2025.•
0
Novosadski srednjoškolci organizuju danas, 26. marta, protestnu šetnju u znak podrške studentima u blokadama svojih fakulteta.
Lepe vesti iz Betanije: Za jedan dan u Novom Sadu rođeno 25 beba, među njima dva para blizanaca
26.03.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 25 beba.
Novi studentski protest u četvrtak u Novom Sadu: "Da mi vas nešto pitamo"
25.03.2025.•
9
Novosadski studenti najavili su protest pod nazivom "Da mi vas nešto pitamo" za četvrtak, 27. mart.
Sreda pred Novosađanima: Protest, predstave i još ponešto
25.03.2025.•
0
Sreda je uskoro tu, a na samom početku dana očekuje vas protest u organizaciji srednjoškolaca.
Profesori Univerziteta u Novom Sadu okupili se u kampusu: "Tu smo i ostajemo uz naše studente"
25.03.2025.•
24
Profesori Univerziteta u Novom Sadu okupili su se večeras u kampusu kako bi ponovo pružili podršku studentima i njihovim zahtevima.
Novosadski studenti izneli zahteve nakon napada tokom blokade RTS: Ostavke na RTV i procesuiranje
25.03.2025.•
11
Studenti u blokadi fakulteta u Novom Sadu saopštili su zahteve prema Radio-televiziji Vojvodini (RTV) i Radio-televiziji Srbije (RTS).
Dekani UNS: Borićemo se protiv spornih i nelegitimnih odluka ministarstva i Vlade
25.03.2025.•
14
Više dekana fakulteta Univerziteta u Novom Sadu obavestilo je Ministarstvo prosvete da su angažovali advokate zbog spornih odluka ovog ministarstva.
FOTO, VIDEO Završen skup ispred MUP-a: Studenti poručili - "policija da radi svoj posao pravedno"
25.03.2025.•
38
Studenti koji blokiraju fakultete novosadskog univerziteta protestovali su ispred MUP-a na Bulevaru oslobođenja, a skup su nazvali "Svi za jednoga, jedan za svi".
Novosađani, da li ste u januaru zarađivali skoro 126.000 dinara? Prosečna plata pokazuje da - jeste
25.03.2025.•
71
Novosađani su i u januaru mesecu imali najveću prosečnu platu u Vojvodini - 125.975 bez poreza i doprinosa, što je u odnosu na decembar ipak manje za 2.647 dinara.
VIDEO: Novosadski studenti predaju zahtev za istragu zbog napada na njih tokom blokade Skupštine
25.03.2025.•
11
Studenti u blokadi fakulteta Univerziteta u Novom Sadu će policiji predati Zahtev za pokretanje istrage zbog napada na studente tokom pokušaja blokade Skupštine grada 18. marta.
I narednih dana u Novom Sadu - kiša, kiša, kiša...
25.03.2025.•
0
Naredni dani u Novom Sadu biće tmurni i kišoviti.
Grad tvrdi da skoro sve škole u Novom Sadu rade redovno: Da li je to zaista tako?
25.03.2025.•
46
Gradsko veće za obrazovanje Novog Sada obavestilo je građane da većina škola u Novom Sadu radi radovno.
Detalji o ponudama za radove na Železničkoj stanici u Novom Sadu i koliko su neki koštali
25.03.2025.•
2
Više javno tužilaštvo u Novom Sadu objavilo je u svojoj dokumentaciji ugovore koje je Starting zaključio za radove na Železničkoj stanici, ali ne i sve ponude koje su deo ovih ugovora.
Ambulanta za fizikalnu terapiju "Neokinetika" u Novom Sadu: Rešenje za bolna stanja
25.03.2025.•
0
Ambulanta za fizikalnu terapiju "Neokinetika" u Novom Sadu nudi inovativni pristup rešavanju različitih bolnih stanja.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 17 beba
25.03.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 17 beba.
Vučićević osudila "zaključavanje roditelja i nastavnika" u dvorištu OŠ "Sonja Marinković"
24.03.2025.•
29
Članica Gradskog veća za obrazovanje Milica Vučićević najoštrije je osudila, kako je rekla, zaključavanje roditelja i nastavnika u dvorištu Osnovne škole "Sonja Marinković".
Novosadski studenti odali počast žrtvama bombardovanja 1999.
24.03.2025.•
2
Studenti u blokadi fakulteta Univerziteta u Novom Sadu odali su počast žrtvama NATO bombardovanja 1999. godine.
Studenti Filozofskog u blokadi osudili hapšenje aktivista Stava: Tajni snimak nema pravnu snagu
24.03.2025.•
16
Studenati u blokadi Filozofskog fakulteta, oglasili su se povodom "sastanka nekoliko studenata sa članovima opozicione PSG i protivzakonitog hapšenja studenata kao dodatnog oblika represije".
Kišni utorak u Novom Sadu: Šta vas još očekuje sem pljuskova?
24.03.2025.•
1
Za utorak je najavljenja moguća kiša, ali i studentski protest, kao i nekoliko kulturnih dešavanja u gradu.
Četiri i po meseca od pada nadstrešnice: Pravda je "usporila", dokumentacija "bledi"
24.03.2025.•
19
Četiri i po meseca prošlo je od prvog novembra, kada je u 11:52 betonska nadstrešnica dva puta rekonstruisane Železničke stanice ubila 14 ljudi, a od posledica preminule su još dve osobe.
Komentari 5
pajo patak
501
DAJTE MI PISMENI IZVEŠTAJ O TOME JKOJA JE RADILA, A KOJA NIJE.
DAJTE MI PISMENIO IZVEŠTAJ ZA ONE SIRENE KOJE NISU RADILE, ŠTA JE URAĐENO SA NJIMA.
Tina
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar