FOTO: Saobraćaj u ulici u kojoj traju radovi funkcioniše normalno, stanari se žale na prašinu

Stanovnici Skerlićeve ulice u Almaškom kraju, kako kažu za 021.rs, izloženi su prašini usled radova koji su se odužili.
 FOTO: Saobraćaj u ulici u kojoj traju radovi funkcioniše normalno, stanari se žale na prašinu
Foto: 021.rs
Naime, ova novosadska ulica zatvorena je za saobraćaj zbog radova na vrelovodu još 16. marta. Potom su počeli radovi na rekonstrukciji vodovodne mreže.
 
Iako put nije vraćen u prvobitno stanje, saobraćaj funkcioniše kao i ranije.

Neasfaltiranom ulicom slobodno prolaze automobili, a građanima koji žive, uglavnom, u kućama sa niskim prozorima, ostavljaju oblake prašine koji ulaze u domove.

Kada padne kiša, kako navode, situacija nije mnogo bolja, jer se voda zadržava u ulici nakon čega ostaje blato.

U ulici paralelnoj sa Skerlićevom, Zlatne grede, takođe traju radovi, ali na ulazu sa jedne strane ulica je delimično zatvorena i signalizacija postoji.
 
Jedna od vlasnica kuća u Skerlićevoj, Ksenija Dokić Miković za 021.rs kaže da zbog ovakve situacije "živi u mraku".
 
"Roletne su mi stalno spuštene, sreća da su kvalitetne. Prašina ulazi i kroz najmanje rupice. To je puder prašina od tog tucanika, pesak. Ne možeš da dišeš. Mi živimo u neuslovima. To su uglavnom kuće čiji su prozori niži. Bukvalno svima ulazi prašina u kuće. Meni je u spavaćoj i u dnevnoj mrak, ne smem da podignem roletne. Svaki drugi dan brišem sims, čistim i perem, stoji mi mokra krpa kad ulazim unutra. Pustili su tu saobraćaj, ali još niko ništa ne radi na sanaciji", priča Ksenija.
 
 
Kada je kiša, a u poslednje vreme je bila više puta, situacija nije ništa bolja.
 
"Ulica je plivala kad je bila kiša. Nema nigde odvoda, ništa. To je srećom zemlja, pa ona taj dan ili za dan dva upije vodu", dodaje ona.
 
Kaže i da su pojedine komšije stavljale improvizovane barikade, table i kamenje, da onemoguće saobraćaj.
 
"Neko to skloni da auto prođe, projuri kao na seoskom putu", kaže Ksenija.
 
 
Iz Grada Novog Sada kažu za 021.rs da su povodom ove situacije kontaktirali predstavnike Zavoda za zaštitu spomenika kulture, koji je investitor u projektu oobnove Almaškog kraja, i da im je rečeno da su planirani radovi delimično završeni, te da se očekuje nastavak raskopavanja. 
 
"Zbog funkcionisanja građana isti su samoinicijativno ovu ulicu privremeno pustili u saobraćaj, tako što je uklonjen jedan deo privremene saobraćajne signalizacije, iz razloga što je procena da je necelishodno istu držati priveremeno zatvorenu iz razloga što radovi neće biti nastavljeni u kontinuitetu", navodi se u odgovoru koji smo dobili od Grada.

Inspekcija je takođe bila na terenu, i kako kažu, dat je usmeni nalog Zavodu za zaštitu spomenika kulture da ipak postavi privremenu signalizaciju u skladu sa važećim projektom.

Po projektu, izmena režima saobraćaja za ovaj deo grada trebalo bi da važi do 31. oktobra, a trenutno je nepoznato kada bi radovi u Skerlićevoj trebalo da se nastave.
 
Inače, radovi na vrelovodu u ovoj ulici i u Ulici Zlatne grede izvođeni su na osnovu javne nabavke u restriktivnom postupku. Izvođač je novosadska firma Energotehna, a cena radova bila je više od 40 miliona dinara. Vodovod je radila kineska firma CRBC, koja je izabrana bez tendera.
 
Na građevinskoj tabli koja je, u trenutku obilaska lokacije bila naslonjena na zid i prikrivena smećem i travom, navodi se da je predviđeni rok završetka radova 26. septembar.
  • Almašanin

    11.08.2023 18:33
    Zlatne grede i Skrelićeva su za Kamel trofi, a ne za normalan saobraćaj. Kako je moguće da u centru grada toliko dugo drže ulicu "u radu"?Valjda je cilj da se posao završi što pre, a ne etapno da traje godinu i ko zna koliko duže. Ulica koja vezuje Zlatne grede i Skerlićevu je van upotrebe, jednostano je u tom delu grada komunikacija gotovo neoguća i zbog ostalih zatvorenih ulica.
  • Građanka

    11.08.2023 17:30
    Isto je i sa delom Podbare Tekelijina – Bele njive – Jug Bogdana. Ne mesecima, već godinama se uporedo gradi nekoliko zgrada. Ne daj bože da se ostave vrata od terase ili prozor otvoreni, od prašine ne može da se diše. Da ne spominjem dobro poznatu činjenicu svima da je zelenila sve manje.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti