
FOTO, VIDEO: Izložba o Siniši Mihajloviću u Novom Sadu, za Vojvodinu kao da nije ni igrao
Izložba posvećena Sinišu Mihajloviću i Paolu Rosiju svečano je otvorena u utorak, u Novom Sadu. Ipak, po izloženom, reklo bi se da proslavljeni fudbaler nema veze sa Novim Sadom.

Foto: 021.rs
Izložbu "Sećanje na Sinišu Mihajlovića i Paola Rosija" u Muzeju savremene umetnosti Vojvodine posetioci mogu da pogledaju do 25. septembra, svakog dana od 11 do 19 časova.
Miha je preminuo 16. decembra 2022. u Rimu, u 54. godini, nakon duge borbe s bolešću. Njegovu fudbalsku karijeru obeležilo je osvajanje prvenstava u ligama u kojima je nastupao, te osvajanje evropskog trofeja, ali i razoran udarac levicom.
Prvu od tri titule šampiona Jugoslavije Mihajlović je osvojio sa Vojvodinom. Bio je deo ekipe koja je iznenadila mnoge i osvojila jednu od poslednjih titula velike Jugoslavije. Bio je to, zasad, i poslednji Vošin naslov državnog prvaka.
Siniša Mihajlović je u dresu Vojvodine upisao 90 zvaničnih nastupa i postigao je 19 pogodaka. Nakon toga, nastupao je za Crvenu zvezdu, Romu, Sampdoriju, Lacio i Inter, te je najveći deo svoje karijere proveo u Italiji, gde je nastavio i svoj trenerski život. Sa Crvenom zvezdom ostvario je najveći uspeh u karijeri osvojivši Kup evropskih šampiona.
Ipak, u dresu Vojvodine, nakon Sampdorije i Lacija, odigrao je najviše mečeva i postigao najviše golova. O tome se na izložbi ne može saznati mnogo. Tačnije, gotovo ništa.
Da je Mihajlović nastupao u Vojvodini saznaće strpljivi čitaoci koji se odluče da pažnju posvete govoru pokrajinskog premijera Igora Mirovića, koji se nalazi na ulazu u sale Muzeja savremene umetnosti Vojvodine.
Novi Sad i Vojvodina mogu se pronaći u tragovima. Dres Vojvodine nije zaslužio neko izdvojeno mesto, izložen je među dresovima ostalih srpskih klubova.
Siniša Mihajlović je 2006. proglašen počasnim građaninom Novog Sada. Odluka o tome predstavljena je posetiocima. Pored nje se nalazi zastavica Crvene zvezde i fotografija Svena Jerana Eriksona, koji je Mihajlovića trenirao u Sampdoriji i Laciju.

Ispod ovog dokumenta nalazi se još jedan predmet koji označava prisustvo Vojvodine. U pitanju je šal sa bojama Vojvodine i Sampdorije i likom Vujadina Boškova.
Iako Mihajlovića za Vojvodinu vezuje i to što se od igračke karijere oprostio upravo na "Karađorđu", na izložbi se nije našlo mesta ni za fotografiju koja ga prikazuje dok je igrao u Novom Sadu.
Navijači Vojvodine koji prevaziđu momenat potpunog ignorisanja kluba u kojem je Mihajlović ostavio značajan trag, naći će zanimljive predmete koji će im privući pažnju.
To su svakako dresovi fudbalskih zvezda, a posebno mesto zauzimaju kopačke Pelea i Maradone. Na jednom mestu su izloženi i dresovi domaće reprezentacije od 1945. godine do danas.
Prilikom otvaranja izložbe, brat Siniše Mihajlovića, Dražen, zahvalio se Pokrajinskog vladi i Igoru Miroviću jer je, kako je rekao, na njegovu inicijativu organizovana izložba, "koja je omogućila da se Siniša vrati svome domu".
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Dezinfekcija, dezinsekcija i deratizacija kabina na Štrandu od ponedeljka: Ovo je raspored
31.03.2025.•
0
Dezinfekcija, dezinsekcija i deratizacija kabina na Štrandu počeće u ponedeljak, 7. aprila.
Mićin: Crpna stanica nije opasna po Novosađane, lično sam obišao objekat
31.03.2025.•
10
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin rekao je da je juče obišao glavnu crpnu stanicu za prečišćavanje otpadnih voda i kanalizacije.
FOTO Blokadni čopor Medicinskog fakulteta: Pogledajte ko čuva studente medicine u Novom Sadu
31.03.2025.•
3
Studenti Medicinskog fakulteta stupili su u blokadu 11. decembra 2024. godine i od tada njih svakodnevno čuva nekoliko šapica. Ovo je priča o Blokiju, Blekiju, Belom, Malom, Dobrivoju i Kapućinu.
Protesti u četiri veća grada zbog napada na dekanicu: "Stanemo li sada, sutra će biti kasno"
31.03.2025.•
5
Akademska mreža Slobodan univerzitet pozvala je građane i akademsku zajednicu na mirnu protestnu šetnju "protiv nasilja i zastrašivanja", u ponedeljak, 31. marta, sa početkom u 19 časova.
Novosađani koji sutra daju krv dobiju besplatne biohemijske analize i kompletnu krvnu sliku
31.03.2025.•
2
Zavod za transfuziju krvi Vojvodine će u utorak, 1. aprila svima koji daju krv kontrolisati analize iz krvi KKS, CRP, ŠUK, ALT, AST, GGT, ureu, kreatinin, mokraćnu kiselinu, gvožđe i lipidni status.
Država usvojila plan izgradnje naftovoda do Novog Sada do Mađarske
31.03.2025.•
7
Vlada Srbije usvojila je Uredbu o utvrđivanju Prostornog plana područja posebne namene infrastrukturnog koridora naftovoda od granice sa Mađarskom do Novog Sada.
Danas skup podrške profesorima Jovine gimnazije: Ponovo planiran ulazak u sekretarijat
31.03.2025.•
12
Đaci Jovine gimnazije i njihovi roditelji organizuju danas, 31. marta skup podrške profesorima te škole.
Akcija "Točkovi za točkove" u sredu u kampusu: Pljeskavice i izložba motocikala za put do Strazbura
31.03.2025.•
12
Humanitarni događaj "Točkovi za točkove" održaće se u sredu, 2. aprila, u kampusu novosadskog univerziteta.
U Novom Sadu tokom vikenda rođeno 16 beba
31.03.2025.•
0
U Novom Sadu je proteklog vikenda rođeno 16 beba.
Novosadski roditelji, da znate: Od danas otvoren konkurs za upis dece u vrtiće Radosnog detinjstva
31.03.2025.•
10
Konkurs za upis dece u vrtiće Radosnog detinjstva za radnu 2025/2026. godinu biće otvoren od danas, 31. marta.
Jedan od studenata napadnutih u Novom Sadu: Uhapšeni batinaši su iz Beograda, to obara priču vlasti
31.03.2025.•
35
Vanja Vukas, student Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja u Novom Sadu, jedan od četvorice napadnutih studenata iz Novog Sada, opisao je kako se dogodio incident.
Dekani Univerziteta u Novom Sadu osudili napad na dekanku Nataliju Jovanović
30.03.2025.•
3
Dekani Univerziteta u Novom Sadu su u saopštenju osudili napad na dekanku Filozofskog fakulteta u Nišu, Nataliju Jovanović.
Krivične prijave protiv četvorice mladića koji su pirotehnikom pogodili profesorku Budakov
30.03.2025.•
15
Novosadska policija podneće krivične prijave protiv trojice mladića i jednog 17-godišnjaka koje sumnjiči da su ispalili pirotehničko sredstvo koje je "lakše povredilo 46-godišnju Draganu Budakov".
Studentski kulturni centar Novi Sad zvanično u potpunoj blokadi: Nema više boravka zaposlenih
30.03.2025.•
9
Studenti u blokadi fakulteta Univerziteta u Novom Sadu saopštili su da je Studentski kulturni centar Novi Sad od danas, 30. marta u potpunoj blokadi i pozvali sve kolege na plenum, večeras u 22 časa.
Student iz Novog Sada: Mi smo pretučeni i napadnuti, nismo imali verbalni sukob ni sa kim
30.03.2025.•
5
Student Milan Stanković, povodom incidenta u kom je napadnut sa još trojicom kolega, demantovao je navode da su imali verbalni sukob sa bilo kim i kaže - "mi smo ti koji su napadnuti i pretučeni".
Uhapšena još dvojica iz Beograda zbog sumnje da su pretukli studente u Novom Sadu
30.03.2025.•
17
Osnovno javno tužilaštvo (OJT) u Novom Sadu saopštilo je da su danas zadržana još dvojica osumnjičenih za prebijanje studenata u Novom Sadu, 28. marta rano ujutru.
Studenti Novog Sada zahvalili građanima što su se odazvali pozivu na zborove
30.03.2025.•
6
Studenti Novog Sada zahvalili su građanima što su se masovno odazvali njihovom pozivu na održavanje zborova građana.
Završen studentski protest ispred PS Stari grad: "Da li je policija našla napadače na profesorku?"
30.03.2025.•
6
Studenti u blokadi Poljoprivrednog fakulteta u Novom Sadu protestovali su ispred policijske stanice Stari grad u znak podrške njihovoj profesorki Dragani Budakov.
FOTO "Novi Sad je danas probuđen": Širom grada održano 27 zborova građana
30.03.2025.•
46
Kao rezultat građanske inicijative Viber zajednice Zbor građana Novi Sad, danas je na teritoriji Novog Sada održano 27 zborova građana.
Početak naredne nedelje tmuran i uz kišu, a onda sve toplije i sve više sunca
30.03.2025.•
0
U Novom Sadu će naredna nedelja početi uz oblake i povremenu kišu, a onda će biti sve toplije i sunčanije.
Novosadski Slobodan univerzitet o napadu na dekanku u Nišu: Opasan presedan nakon propagande vlasti
30.03.2025.•
0
"Slobodan univerzitet" saopštio je da je šokiran informacijom o napadu na dekanku Filozofskog fakulteta u Nišu Nataliju Jovanović.
Komentari 9
Kapetan momcadi
Prva Srbija
Sima
Smešni ste... Kad bude izložba u Borovu, onda bi trebao da bude i dres tog kluba. Sa sve značajnim podacima o njegovim fudbalskim dostignućima tamo. Može i bez dresa FKV, a izložba u Beogradu. Ovakvom logikom, mogla je da bude i u npr. Svilajncu.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar