
Novosadski GAT u tri godine dobio posao na 70 tendera: Svi ukupno vrede skoro 27 milijardi dinara
Novosadski GAT d.o.o, koji je u septembru od države dobio posao rekonstrukcije objekata u okviru Kliničkog centra Vojvodine, pobedio je u ukupno 70 javnih nabavki u protekle tri godine.

Foto: 021.rs
GAT je to postigao delom samostalno, delom u konzorcijumima, piše N1.
Vrednost sklopljenih ugovora bila je, prema Portalu javnih nabavki, 22,38 milijardi dinara bez PDV-a, odnosno 26,86 milijardi dinara sa porezom.
Početkom oktobra Uprava za kapitalna ulaganja Vojvodine sklopila je ugovor sa konzorcijumom firmi, među kojima je i GAT, za rekonstrukciju objekata u okviru kompleksa Kliničkog centra Vojvodine. Posao je vredan ukupno 684,89 miliona dinara bez PDV-a (821.870.204,30 dinara sa PDV-om).
Preduzeće GAT u vlasništvu je Dejana Slijepčevića, koji je i direktor firme. Ovaj biznismen javnosti je postao poznat kada je, zbog viška novca koji je imao kod sebe, privođen prvo u Bosni i Hercegovini, a potom i u Crnoj Gori.
Među ovih 70 zaključenih ugovora, dostupnih na Portalu javnih nabavki, ima nekoliko čija je vrednost čak i veća od milijarde dinara.
Jedan od njih je i projekat za izgradnju osnovne škole u Sjenici - 1,47 milijardi dinara bez PDV (1.762.293.317,04 dinara sa PDV).
GAT je ovaj posao dobio kao član grupe ponuđača, zajedno sa još četiri firme: novosadskim Tehno inženjeringom, MNG Plastik-Gogić iz Inđije, Securiton iz Beograda i preduzećem Piramida iz Sremske Mitrovice.
Gradi i stadione
Novosadski GAT dobio je i posao za Kancelariju za upravljanje javnim nabavkama na tenderu za projektovanje i izgradnju gradskih stadiona u Leskovcu i Zaječaru.
Posao izgradnje stadiona "Dubočica" u Leskovcu vredan je dve milijarde dinara bez PDV, navodi N1.
Za izgradnju gradskog stadiona "Kraljevica" u Zaječaru procenjena vrednost posla je 2,8 milijardi dinara bez PDV.
Institut za onkologiju
Institut za onkologiju Vojvodine raspisao je tender za izgradnju objekta „Kamenica 3 sa PET centrom – Faza 2“.
Ugovorena vrednost posla je 1,93 milijarde dinara, bez PDV, a posao je dobila - jedna od četiri grupe ponuđača među kojom je novosadski GAT, kao nosilac posla, zatim Tehno inženjering Novi Sad i Technosector Kragujevac.
Opšte bolnice Novi Pazar i Leskovac
Čak pet milijardi dinara bez PDV, odnosno 6,1 milijardu dinara sa PDV, vredni su radovi na izgradnji, dogradnji, rekonstrukciji i adaptaciji objekta opšte bolnice Novi Pazar.
Ugovor je dodeljen grupi ponuđača: GAT Novi Sad, Jugogradnja Beograd, Saturn Electric Beograd, Tehno inženjering Novi Sad, Remont centar Užice, Enterijer Mosa Novi Sad.
GAT Novi Sad je sa grupom ponuđača angažovan i za rekonstrukciju glavne zgrade Opšte bolnice u Leskovcu - faza dva. Vrednost je 3,75 milijardi dinara bez PDV. Uz GAT, u grupi ponuđača su i M Enterijer gradnja Beograd, Modulor Beograd, Premijus Zemun i DHC Inženjering Beograd.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
FOTO, VIDEO Skup ispred RTV-a: Blokada bi trebalo da traje celu noć
15.04.2025.•
15
Novosađani su se okupili ispred RTV-a preko zborova građana koji su pozvali na blokadu.
VIDEO: Studenti biciklisti stigli u Strazbur
15.04.2025.•
9
Studenti biciklisti stigli su, posle 13 dana puta, u Strazbur.
VIDEO: Kako su Novosađani ispratili dolazak studenata u Strazbur
15.04.2025.•
2
Studenti koji su 3. aprila iz Novog Sada biciklima krenuli za Strazbur stigli su na svoju krajnju destinaciju.
Sreda pred Novosađanima: Za svakoga ponešto
15.04.2025.•
0
Spremite se za lep dan, a u Novom Sadu vas očekuje i poneki događaj za kvalitetno trošenje vremena.
Inženjerska komora: Preispitati pritvor inženjerima
15.04.2025.•
0
Inženjerska komora Srbije uputila je apel sudu i tužilaštvu u Novom Sadu za preispitivanje neophodnosti daljeg trajanja pritvora inženjerima, u vezi sa padom nadstrešnice na železničkoj stanici.
"Gradsko zelenilo": Orezuju se topole u Limanskom parku
15.04.2025.•
1
"Gradsko zelenilo" je najavilo da će u narednom periodu orezivati topole u Limanskom parku.
VIDEO: Koncert podrške pritvorenim aktivistima ispred zatvora na Klisi
15.04.2025.•
0
Ispred Okružnog zatvora na Klisi organizovan je koncert podrške novosadskim aktivistima koji su u pritvoru.
Osam miliona za obnovu terena u OŠ "Petar Kočić" u Temerinu
15.04.2025.•
0
OŠ "Petar Kočić" raspisala je tender za obnavljanje sportskih terena u dvorištu ove škole u Temerinu.
Beočin planira tri nova vrtića: Više od 15,7 miliona za dokumentaciju
15.04.2025.•
1
Opština Beočin raspisala je tender za izradu projektno-tehničke dokumentacije za izgradnju tri nova vrtića, za šta je izdvojila više od 15,7 miliona dinara sa porezima.
Studenti organizuju prenos dočeka biciklista u Strazburu ispred RTV-a
15.04.2025.•
5
Novosadski studenti u blokadi fakulteta organizuju prenos dočeka biciklista u Strazburu.
Otac žene stradale u padu nadstrešnice podneo prijavu jer smatra da je ta nesreća teroristički čin
15.04.2025.•
5
Glavni javni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu Nenad Stefanović primio je oštećenog Đura Racu, oca Goranke Raca, stradale u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
Planira se parking preko puta Satelitske pijace: Izdvojeno skoro 35 miliona za radove
15.04.2025.•
12
"Parking servis" raspisao je javnu nabavku za izgradnju parkinga preko puta Satelitske pijace, za šta izdvaja 34,8 miliona dinara sa obračunatim porezima.
VIDEO Novosadski studenti najavili protest ispred Skupštine Vojvodine: "Već smo, doći ćemo opet"
15.04.2025.•
2
Novosadski studenti u blokadi najavili su protest ispred Skupštine Vojvodine.
Naredna dva dana 27 stepeni
15.04.2025.•
0
Naredna dva dana u Novom Sadu biće vetrovita i veoma topla.
U četvrtak protestni skup ispred kasarne u Vojvode Bojovića: "Ograda pada - sanacija kada?"
15.04.2025.•
0
Građani Mesne zajednice "Žitni trg" organizuju radionicu i protestni skup u četvrtak, 17. marta, sa ciljem skretanja pažnje na ugroženo kulturno nasleđe, kasarnu u Ulici vojvode Bojovića.
Zborovi Novog Sada pozivaju na novu blokadu RTV-a: "Sinoć smo izneverili studente"
15.04.2025.•
16
Zborovi građana Novog Sada pozvali su na novu blokadu Radio-televizije Vojvodine, s obzirom na to da je sinoć policija potisnula studente i odblokirala zgradu pokrajinskog javnog servisa.
Odmah nakon pada nadstrešnice proveravano da li je uzrok bila upotreba eksploziva
15.04.2025.•
7
Forenzičari Ministarstva unutrašnjih poslova već 2. novembra, dan nakon pada nadstrešnice, proveravali su da li je pad možda rezultat upotrebe eksplozivnih materija.
Studenti biciklisti danas stižu u Strazbur - 1.400 kilometara od Novog Sada
15.04.2025.•
27
Studenti koji su 3. aprila iz Novog Sada biciklima krenuli za Strazbur, danas će stići na svoju finalnu destinaciju.
Peti protest u Sremskim Karlovcima u četvrtak: "Veliko prolećno čišćenje"
15.04.2025.•
1
Peti veliki protest u Sremskim Karlovcima održaće se u četvrtak, 17. aprila.
Vojska poziva Novosađane da se jave za služenje vojnog roka
15.04.2025.•
18
Javni konkurs za prijavu kandidata za dobrovoljno služenje vojnog roka sa oružjem i kurs rezervnih oficira Vojske Srbije je otvoren, podseća Centar Ministarstva odbrane Novi Sad.
Tretmani protiv krpelja u Sremskim Karlovcima: Upozorenje pčelarima
15.04.2025.•
0
Na teritoriji Sremskih Karlovaca će se do kraja meseca izvoditi tretmani suzbijanja krpelja, a preparat je toksičan za pčele.
Komentari 7
el_grande_ns
fokan
Добро памтим све...
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar