Naveo je da je poljoprivreda "velika politika" i da bi nju, pre svega, trebalo da vodi pokrajinska administracija.
Kako je saopštila stranka Srce, Brkić je na N1 rekao da pokrajina Vojvodina sada predstavlja samo "distribucioni centar" u finansiranju, ali ne i centar gde se donose političke odluke.
"U samoj Vojvodini, pre svega, trebalo bi definisati šta ona predstavlja. Sada imamo dva pola kada su u pitanju nadležnosti – jedan koji smatra da treba vratiti nadležnosti po ustavu iz 1974. Godine, a drugi pol smatra da autonomiju treba ukinuti", rekao je on.
Dodao je da je, zapravo, najveći broj građana između ta dva pola.
"Fundamentalne stvari za Vojvodinu su poljoprivreda, upravljanje vodama i prehrambena industrija i u tim oblastima pokrajina mora da ima veću ulogu", rekao je Brkić i naglasio da su predstojeći izbori korak po korak sve udaljeniji od demokratije, jer su potpisi za neke liste očigledno falsifikovani.
On je ocenio da je to je namerno obesmišljavanje izbora, koji su jedini način da dođe do promena.
"Izbori u Vojvodini su raspisani ranije kako bi pali u drugi plan u odnosu na republičke i beogradske. Sa druge strane nema izbora ni u jednoj opštini i lokalnoj samoupravi u Vojvodini. Postoje jasne podele u okviru SNS, koje bi se pokazale kroz lokalne odbore i videla bi se ‘krvna slika’ režima", kaže Brkić.
Prema njegovim rečima, činjenica da izbori nisu raspisani za Novi Sad, kao najveći centar moći u pokrajini, govori da režim tu loše stoji.
"A zna se da ste, kada dobijete Novi Sad dobili i Vojvodinu. Očekujem dobar rezultat liste ‘Za Srbiju protiv nasilja’ u Vojvodini, koji će omogućiti da kroz tehničku koaliciju sadašnjih opozicionih stranaka dođe do promena", dodaje Brkić.
Komentari 15
A. Тешић
xyz
Šuma(dinac)
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar