Pogledajte u nastavku gde sve možete ići tokom dana ili večeri.
Kao i uvek, mi smo tu da vas obavestimo o svim najvažnijim informacijama i događajima koji vas očekuju u novom danu. Pa, da počnemo sa prognozom...
Vreme
Uprkos prvobitnoj najavi da je u četvrtak u Novom Sadu moguć sneg, prognoza se promenila. Kako sada kažu meteorolozi, u četvrtak će u Novom Sadu padati susnežica. Minimalna temperatura biće 1, a maksimalna 3 stepena. Duvaće slab i umeren, zapadni i severozapadni vetar koji će se sredinom dana pojačati u Bačkoj i Sremu.
Očekivana biometeorološka situacija izazivaće uobičajene tegobe kod većine hroničnih bolesnika. Oprez se savetuje osobama sa povišenim krvnim pritiskom i respiratornim tegobama. Od meteoropatskih reakcija mogući su reumatski bolovi i neraspoloženje. Preporučuje se povećana koncentracija svim učesnicima u saobraćaju.
Trebalo bi da znate i...
Delovi Novog Sada, Petrovaradina, Beočina i Budisave
neće imati struje. Od 9 do 11 časova struje neće imati Boška Vrebalova 15, Spektor u Novom Sadu, a za ostala naselja pogledajte
OVDE.
Podsećamo vas na aktuelne radove i zatvorene ulice:
- Zabranjen je saobraćaj u Ulici Stevana Sinđelića zbog radova.
- Zabranjen je saobraćaj u Vinogradarskoj ulici u Kisaču. Ova izmena važi do 15. januara 2024. godine.
- U Ulici Boška Buhe, saobraćaj se odvija naizmeničnim propuštanjem. Ova izmena će važiti do 30. januara iduće godine.
- Zabranjen je saobraćaj u Ulici Zorana Đinđića do 30. decembra.
- Izmenjen je saobraćaj u Ulici Ilije Đuričića i Vladimira Perića Valtera u delu Studentskog grada do 18. marta 2024.
- Zbog radova je zabranjen saobraćaj u delu Ulice Dragiše Brašovana, na Limanu 2. Radovi će trajati do 18. decembra.
Gde ići?
Tradicionalni Language Club u Radio kafeu, kao i uvek, počinje u 20.30h.
Promocija knjige "Priča o novosadskim Jevrejima" Slaviše Grujića i Dejana Petrovića održaće se u 19.30 časova u Kulturnoj stanici Svilara.
Razgovor i druženje sa pesnikinjom Snježanom Vračar Mihelač, ovogodišnjom dobitnicom nagrade "Ulaznica" održaće se u 19.30 časova u kafe-knjižari Bulevar books (Bulevar Mihajla Pupina 6).
Promocija romana Gorana Kojadinovića "Artefakti" i "Davidov proces" održaće se na brodu Zeppelin u 19 časova.
Poznati beogradski sastav Električni orgazam nastupiće pred novosadskom publikom u 21 čas u Domu kulture.
Događaj "Novi Sad na vodi, marksistička analiza crtanih filmova" održače se od 18 časova u Omladinskom centru CK13.
Koncert "12 lica pijanizma" počeće u 20 časova u Kulturnoj stanici Eđšeg.
Humanitarni koncert "Prijatelji tamburice koji više nisu sa nama" počeće u 20 časova u Novosadskom Novom Teatru. Celokupan prihod od prodatih ulaznica biće doniran u dobrotvorne svrhe.
"Rammstein Special Night" održaće se od 21 čas u Gerila Baru.
Nastup bendova KBO! i Wrishlas počeće u 21 čas u SKCNS Fabrici.
Projekcija dokumentarnog filma "Flašaroši" održaće se u 19 časova u Kulturnom centru Novog Sada.
Marvel kviz održaće se od 19 časova u London pabu.
Promocija knjige "Prividi identiteta - Demokratija u magli nacionalnog preporoda" počeće u 18 časova u NDNV Media Hub-u.
Opera u tri čina "Ero s onoga svijeta" igraće se od 19 časova na sceni "Jovan Đorđević" Srpskog narodnog pozorišta, a od 19.30 časova će se na sceni "Pera Dobrinović" igrati "Violinista na krovu", zajednička predstava SNP-a i Novosadskog pozorišta.
Predstava "Ksenija i lovac" igraće se od 18 časova na Maloj sceni Pozorišta mladih, dok će se od 19 časova igrati "Klaustrofobična komedija" na Velikoj sceni.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar