To je rekao ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić, koji je precizirao da je projektom predviđena rekonstrukcija železničkih stanica Banatsko Novo Selo, Bukovački salaši, Gajdobra, Zrenjanin putnička, Zrenjanin fabrika, Kovačica, Martinci, Melenci, Ostružnica, Platičevo, Ralja, Rimski Šančevi, Pančevo, Svetozar Miletić, Futog i Šid.
Vesić je napomenuo da će mnogi od tih objekata biti obnovljeni po prvi put nakon dugo vremena, jer su sada ruinirani i u izuzetno lošem stanju, saopštilo je Ministarstvo.
Vesić je napomenuo da će mnogi od tih objekata biti obnovljeni po prvi put nakon dugo vremena, jer su sada ruinirani i u izuzetno lošem stanju, saopštilo je Ministarstvo.
On je pojasnio da dodatnih 16 železničkih stanica nisu obuhvaćene najznačajnijim infrastrukturnim projektima ili izgradnjom brze pruge, a njihovom obnovom će, pored ostalog, biti obuhvaćena sanacija fasada, krovova, stolarije i bravarije, sređivanje instalacija i mokrih čvorova, kao i drugi unutrašnji i spoljni radovi.
"Uveliko gradimo brzu prugu Novi Sad - Subotica, koja će biti gotova do kraja sledeće godine, tokom koje će početi i gradnja brze pruge Beograd - Niš. Obnovićemo nekoliko važnih regionalnih pruga, za brzine od 120 kilometara na sat, ali pored toga, važno je da obnavljamo i železničke stanice, kako bi i stanične zgrade bile uređene, izgledale dostojno 21. veka i kako bismo putnicima obezbedili još veći komfor. Sve više ljudi koristi vozove, i tek će ih koristiti, i stanične zgrade moraju da prate modernizaciju samih pruga", rekao je Vesić.
"Infrastruktura železnice Srbije" ovom javnom nabavkom nastavlja sa projektom uređenja železničkih stanica započet ove godine, u kojoj je već rekonstruisano 27 železničkih stanica širom Srbije, u šta je uloženo oko 280 miliona dinara.
Najveće pojedinačne investicije ove godine u rekonstrukciju bile su železničke stanice Ćuprija - 30,1 milion dinara, zatim Senta - 26,4 miliona dinara, Prijepolje - 21,3 miliona dinara, Požarevac - 18,3 miliona dinara, Bajmok - 16,4 miliona dinara, Šabac - 16 miliona dinara i Tomaševac - 15,1 milion dinara.
Komentari 1
Čitalac
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar