To je saopšteno iz Kliničkog centra Vojvodine, u kojoj kažu da se ova bolnica zove Dnevna bolnica za dijagnostiku i rehabilitaciju pacijenata sa mišićno-skeletnim oboljenjima.
"S obzirom na višestruko povećanje broja pacijenata na godišnjem nivou koji zahtevaju detaljnije praćenje, kao i multimodalni tretman, ukazala se potreba za povećanjem prostornih kapaciteta, kao i nabavkom opreme za pružanje usluga velikom broju pacijenata sa hroničnim oboljenjima mišićno-skeletnog sistema", kažu u KCV-u.
Cilj je, kako ističu u ovoj zdravstvenoj ustanovi, da se u relativno kratkom vremenskom periodu sprovede brža dijagnostika (radiološka dijagnostika-dijagnostički ultrazvuk mišićno-skeletnog sistema, kvantitativno-senzorno testiranje pacijenata, laboratorijska obrada) i rehabilitacioni tretman u jednom prostoru.
Novootvorena Dnevna bolnica za dijagnostiku i rehabilitaciju pacijenata sa mišićno-skeletnim oboljenjima KCV u prostorijama bolnice na Mišeluku će biti u mogućnosti da obuhvati dvostruko veći broj pacijenata, što znači da će kapacitet bolnice na dnevnom nivou biti 50 pacijenata.
Podsećaju da je Klinički centar Vojvodine u prethodnom periodu u prostorijama bolnice na Mišeluku otvorio:
- Odsek za mentalno zdravlje u zajednici,
- Centar za palijativno zbrinjavanje i
- Dnevnu bolnicu Klinike za urologiju (terapija LHRH agonistima, BCG terapija i redovne promene urinarnih katetera).
Zbog rekonstrukcije objekata KCV, u prostorije bolnice na Mišeluku trenutno su preseljene Klinika za otorinolaringologiju i hirurgiju glave i vrata, Klinika za oftalmologiju, Centar za hemodijalizu Klinike za nefrologiju i kliničku imunologiju KCV.
Pored navedenog, u prostorijama bolnice na Mišeluku svim pacijentima je dostupna radiološka i laboratorijska dijagnostika.
Komentari 2
Kurir Đoka
Opet alhemija neka
Zla...
Taksisti trljaju ruke.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar