U ponedeljak, 5. februara, od 18.00, održaće se radionica "Savremeni onlajn alati za predavanje engleskog jezika".
Radionicu će voditi David Rumptz, saradanik za engleski jezik pri Ambasadi SAD u Beogradu, koji već 30 godina predaje engleski jezik onima kojima engleski jezik nije maternji (TESOL). Već dugi niz godina koristi ove alate u nekoliko zemalja i studentima su njegove metode učenja uvek zabavne i zanimljive.
Tokom radionice, učesnici će upoznati tri različite onlajn alatke koje se mogu koristiti u učionici za organizovaniji i zabavniji proces učenja koji vode učenici.
To su:
1. Quizlet live
2. Socrative
3. Mio - Onlajn interaktivna tabla
Radionica će se održati na engleskom jeziku, a prijave su obavezne
OVDE.
U utorak, 6. februara, od 18.00, David Rumptz će voditi radionicu pod nazivom "Usavršavanje nastave pomoću ChatGPT-a".
Ova radionica će istražiti inovativne metode za korišćenje potencijala ChatGPT-a u cilju usavršavanja nastave. Učesnici će naučiti kako da iskoriste alat - veštačku inteligenciju za poboljšanje rezultata u nastavi i povećanje angažovanja učenika u nastavnom procesu.
Radionica će obuhvatiti tehnike integracije sadržaja generisanog veštačkom inteligencijom za pomoć u planiranju časova, interakciji učenika i ocenjivanju. Kroz praktične demonstracije i vežbe, David Rumptz će ilustrovati kako ChatGPT može personalizovati iskustvo učenja, prilagoditi ga različitim potrebama učenika i podstaći njihovo kritičko mišljenje.
Radionica je besplatna, a namenjena je nastavnicima i svim onima koji su zainteresovani da nauče i primene nove tehnike u nastavi.
Radionica će se održati na engleskom jeziku, a prijave su obavezne
OVDE.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar