Još jedan Novosađanin u Vladi: Ko je Nemanja Starović?

Sa mesta državnog sekretara na mesto ministra za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja dolazi Novosađanin Nemanja Starović.
Još jedan Novosađanin u Vladi: Ko je Nemanja Starović?
Foto: Youtube (Fruska gora, Screenshot)
Starović je novosadskoj javnosti poznat kao član Glavnog odbora Srpske napredne stranke.
 
Na mesto državnog sekretara u Ministarstvu spoljnih poslova došao je 2021. godine, za vreme ministrovanja Nikole Selakovića. Tada je bio i koordinator u Ministarstvu za evropske integracije.
Potom se 2022. godine pridružio svom sugrađaninu Milošu Vučeviću, gde je u ministarstvu odbrane dobio mesto državnog sekratara. 
 
Kao državni sekretar u ovom ministarstvu Starović je dobijao 120 hiljada dinara mesečno. Godinu dana kasnije postavljen je i za predsednika Nadzornog odbora fabrike "Milan Blagojević - Namenska" u Lučanima. Mesečno za ovu funkciju dobija 90 hiljada dinara. 
 
Agenciji za sprečavanje korupcije nije prijavio ni pokretnu ni nepokretnu imovinu. 
Starović je i osnivač Fondacije "Svetozar Miletić" koja ima za cilj, kako se navodi na sajtu, "razvoj srpske nacionalne kultlure, obrazovanje mlađih naraštaja i unapređenje znanja na polju humanističkih disciplina".
 
Fondacija se bavi i izdavaštvom, a i punopravni je član Instituta "Robert Šuman" iz Budimpešte. Ovaj institut okuplja uglavnom konzervativna udruženja i političke snage iz Evrope, uključujući i Narodnu partiju Španije, koju je osnovao bivši ministar za vreme diktature Fransiska Franka. Među počasnim članovima pominju se i HDZ Bosne i Hercegovine i Slovenska demokratska stranka, na čijem čelu je Janez Janša.
 
Novi ministar je i jedan od osnivača Centra za društvenu stabilnost.
 
Nemanja Starović rođen je 1982. godine. Osnovnu školu je završio u Novom Sadu, a u Sremskim Karlovcima Karlovačku gimnaziju. Osnovne i master studije istorije završio je na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu.
 
U svojoj biografiji, Starović navodi da je pohađao i Diplomatsku akademiju Ministarstva spoljnih poslova Republike Srbije.
 
Bio je član Saveta Univerziteta u Novom Sadu od 2004. do 2006. godine. Potom je, do 2010, radio u kompaniji "Energotehnika-Južna Bačka". Od marta 2010. do septembra 2010. bio je zaposlen u JKP "Parking servisu" kao stručni saradnik zadužen za saradnju sa Evropskim fondom. Nakon toga počinje da radi u Radio-televiziji Vojvodina kao projekt menadžer zadužen za prekograničnu saradnju.
 
Radio je i u Regionalnoj razvojnoj agenciji Bačka, a bio je i autor emisije "Ino-strane" na Radio-televiziji Vojvodine.
U politiku je ušao kao vrlo mlad. Već sa 16 godina priključio se Srpskom pokretu obnove, gde je bio portparol, predsednik Izvršnog odbora i član Predsedništva. Prvi put je u novosadsku skupštinu ušao 2008. kao odbornik SPO. Bio je i član Gradskog veća za obrazovanje.
 
Nekoliko godina kasnije, istupa iz SPO i na vanrednim parlamentarnim izborima 2014. godine postaje kandidat na izbornoj listi Srpske napredne stranke. U stranku se aktivno uključuje 2015. godine.
 
U svojoj biografiji Starović ističe da je objavio popularno-istorijsku zbirku "Bliski istok - kratko i jasno", kao i romane "Sa druge strane" i "Podeljeni grad". 
 
Starovićeva sestra, Ognjana, direktorka je portala naklonjenog aktuelnoj vlasti Gradske info.
  • Salajka

    14.09.2024 06:54
    Legenda
    Nemanja je legenda jako dobar,vredan sve najbolje mu zelim. Jedina zamerka je to nije trebalo da preleti u sektu ovu zasto. Znam ga licnonike mu to trebalo zar moramo svi skoro da se prodamo
  • pele

    16.07.2024 13:58
    pe
    Preletacevici dobiju odmah funkcije ,a stari clanovi SNS nista treba samo da glasaju i zato napustaju SNS prelaze u druge stranke i imaju bolji tretman u novim strankama. Zato i ja napustih SNS , ne rado ali tako je. Preletacevici zauzimaju 90% funkcija u SNS.
  • Prelet

    03.05.2024 16:54
    preletac koji je pobegao od Jelica i iz POKSa i navalio se SNSu
    Clanovi SNS presrecni sto svi preletaci dobiju sansu pre clanova koji drljaju od pocetka za tog istog Milosa koji ih postavlja

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti