"Tokom letnjeg perioda, kada su temperature visoke, veća je i potreba za pijaćom vodom. Dnevno grad i prigradska naselja koja su na našem sistemu vodosnabdevanja troše u proseku između 100 i 110 miliona litara. Kada su temperature visoke, ta potrošnja se uveća i za više od 30 odsto", navode u ovom javnom preduzeću.
U "Vodovodu" ističu da voda nije neiscrpan resurs, te da ne žele da zamisle scenario koji bi se desio ukoliko bi Novi Sad ostao bez ovog dragocenog izvora života.
"U godinama pred nama, moramo da radimo na svesti pojedinaca i ubedimo ih da je važno da štedimo pijaću vodu i da je koristimo isključivo za njenu osnovnu namenu – piće, kuvanje i higijenu. Neracionalna potrošnja je evidentna, pogotovo u večernjim satima kada je većina korisnika kod kuće", ističu nadležni.
Javno preduzeće podseća da pijaću vodu ne treba koristiti za zalivanje betonskih i travnatih površina, za navodnjavanje i punjenje bazena, jer takvi nesavesni postupci mogu ozbiljno da ugroze vodovodni sistem.
JKP "Vodovod i kanalizacija" planski ulaže kako u postojeće sisteme i bunare, tako i u izgradnju i održavanje novih, navode oni.
"Obaveza nam je da građane zamolimo da budu solidarni kako bi svi stanovnici imali dovoljno vode za piće. Stoga, apelujemo na korisnike da racionalnije troše vodu iz gradskog 'Vodovoda', da svakodnevno učine nešto u svom domaćinstvu kako bi uštedeli vodu jer se na taj način obezbeđuje uredno vodosnabdevanje svih potrošača", kažu u "Vodovodu".
"Vodovod" zaključuje da će Novosađani odgovornim ponašanjem pokazati da vode računa kako o ličnom tako i o interesu zajednice i svojih sugrađana.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 7
Mirko
Po iskustvu
Lošmi
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar