U Naučno-tehnološkom parku konferencija o značaju zaštite intelektualne svojine u ekonomiji
Na konferenciji će učestvovati stručnjaci iz oblasti zaštite intelektualne svojine, preduzetnici, inovatori i istraživači.
Biće prisutni i predstavnici EU IP Helpdeska koji je organizator događaja, Zavoda za intelektualnu svojinu Republike Srbije i EEN Srbija (Enterprise Europe Network), koji već godinama podržava umrežavanje preduzetnika i nudi im konkretne savete i alate za uspešan razvoj i zaštitu inovacija.
Program počinje u 10h, a svako ko želi da prisustvuje treba da se prvo registruje na OVOM LINKU.
Zaštita intelektualne svojine (IP) postaje sve značajnija tema, kako za pojedince tako i za privredu u celini. U eri brzih inovacija, kompanije i istraživači suočavaju se sa brojnim izazovima u očuvanju svojih inovacija, patenata i drugih oblika intelektualne svojine. Pravilno upravljanje i zaštita ovih resursa može doneti ogromnu vrednost i konkurentsku prednost na globalnom tržištu.
Ova jedinstvena prilika omogućiće razmenu znanja i iskustava iz prve ruke, kao i predstavljanje uspešnih lokalnih i evropskih priča o zaštiti intelektualne svojine.
Zašto je ovaj događaj važan?
- Zaštita inovacija kao ključ za ekonomski rast: Intelektualna svojina igra ključnu ulogu u izgradnji održivih biznisa i konkurentskih prednosti.
- Podrška stručnjaka na licu mesta: Svi prisutni imaće priliku da razgovaraju sa stručnjacima o konkretnim koracima i rešenjima za zaštitu svojih inovacija
- Značaj za preduzetnike i istraživače: Mnoge male i srednje firme, kao i istraživačke institucije, često ne koriste u potpunosti potencijal zaštite intelektualne svojine. Ovaj događaj će ponuditi konkretne informacije kako to promeniti.
Agendu konferencije pogledajte OVDE.
Komentari 1
Dejan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar