
Vučić: Prema prvim procenama šteta na Gradskoj kući oko milion evra
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da, prema prvim procenama, šteta na Gradskoj kući u Novom Sadu iznosi oko milion evra.

Foto: 021.rs
"Sačekaćemo zvanične potvrde za to. To će najverovatnije platiti Pokrajinska vlada, da gradska skupština ne bi bila u finansijskim problemima, a mi ćemo sa republičkog nivoa da pomognemo", rekao je Vučić.
Upitan o navodima da su štetu u Novom Sadu napravili ubačeni elementi Srpske napredne stranke, rekao je da se "uvek optuže SNS huligani, a da se dan nakon toga traži puštanje uhapšenih iz pritvora".
"Pošto nisu iz SNS i niko nije iz SNS. Znaju oni da su to oni radili, ja sam i ranije rekao šta će da rade, zato što pričaju jedni sa drugima, pričaju i nama. Prijavljuju jedni druge - kažu da nisu oni iza toga, nego oni drugi, njihovi partneri. Mi znamo svaki njihov korak", naveo je Vučić.
On je, kako prenosi Beta, ocenio da je "policija pokazala maksimalnu uzdržanost i trpeljivost, kao i poštovanje svih građanskih prava".
"Mi smo ljudi demokratske orijentacije, uvek to dozvoljavamo. Dozvoljavamo i da gađaju policajce, sve do mere dok policajci to mogu da izdrže", kazao je Vučić.
Gradska kuća je demolirana tokom protesta koji je počeo mirno, a koji je bio organizovan povodom nesreće koja se dogodila na Železničkoj stanici.
Opozicija je rekla da su oni koji su sve to radili "ubačeni elementi" od strane vlasti.
U međuvremenu, vlast hapsi aktiviste i građane koji su učestvovali na protestu.
"Pročitao sam 1.000 stranica ali ne znam šta bih rekao"
Vučić je izjavio i da "apsolutno svaki" dokument u vezi rekonstrukcije Železničke stanice u Novom Sadu treba da bude dostupan javnosti.
Rekao je da je važno da bude "jasno, transparentno i precizno objašnjeno šta su uzroci obrušavanja nadstrešnice sa te stanice".
"Pročitao sam 1.000 stranica ali ne znam šta bih rekao. Nešto ne smete zakonski da objavite zbog druge ugovorne strane ali sve drugo apsolutno treba staviti na uvid javnosti. Siguran sam da će tužilaštvo i sudovi kasnije moći i morati da daju pravi odgovor", rekao je Vučić.
Ocenio je da u vezi rekonstrukcije železničke stanice u Novom Sadu "nikakve korupcije nije bilo".
Nedelju dana od tragedije na Železničkoj stanici, građani insistiraju da ostavke podnesu i premijer Miloš Vučević, te gradonačelnik Milan Đurić, kao i da se skinu oznake tajnosti sa ugovora o rekonstrukciji Železničke stanice.
Zbog toga će, kako je najavila grupa "Sviće", biti organizovana blokada Varadinskog mosta, u petak, 8. novembra, od 18 časova do ponoći.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Grad tvrdi da skoro sve škole u Novom Sadu rade redovno: Da li je to zaista tako?
25.03.2025.•
0
Gradsko veće za obrazovanje Novog Sada obavestilo je građane da većina škola u Novom Sadu radi radovno.
Detalji o ponudama za radove na Železničkoj stanici u Novom Sadu i koliko su neki koštali
25.03.2025.•
1
Više javno tužilaštvo u Novom Sadu objavilo je u svojoj dokumentaciji ugovore koje je Starting zaključio za radove na Železničkoj stanici, ali ne i sve ponude koje su deo ovih ugovora.
Ambulanta za fizikalnu terapiju "Neokinetika" u Novom Sadu: Rešenje za bolna stanja
25.03.2025.•
0
Ambulanta za fizikalnu terapiju "Neokinetika" u Novom Sadu nudi inovativni pristup rešavanju različitih bolnih stanja.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 17 beba
25.03.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 17 beba.
Vučićević osudila "zaključavanje roditelja i nastavnika" u dvorištu OŠ "Sonja Marinković"
24.03.2025.•
19
Članica Gradskog veća za obrazovanje Milica Vučićević najoštrije je osudila, kako je rekla, zaključavanje roditelja i nastavnika u dvorištu Osnovne škole "Sonja Marinković".
Novosadski studenti odali počast žrtvama bombardovanja 1999.
24.03.2025.•
1
Studenti u blokadi fakulteta Univerziteta u Novom Sadu odali su počast žrtvama NATO bombardovanja 1999. godine.
Studenti Filozofskog u blokadi osudili hapšenje aktivista Stava: Tajni snimak nema pravnu snagu
24.03.2025.•
12
Studenati u blokadi Filozofskog fakulteta, oglasili su se povodom "sastanka nekoliko studenata sa članovima opozicione PSG i protivzakonitog hapšenja studenata kao dodatnog oblika represije".
Kišni utorak u Novom Sadu: Šta vas još očekuje sem pljuskova?
24.03.2025.•
1
Za utorak je najavljenja moguća kiša, ali i studentski protest, kao i nekoliko kulturnih dešavanja u gradu.
Četiri i po meseca od pada nadstrešnice: Pravda je "usporila", dokumentacija "bledi"
24.03.2025.•
17
Četiri i po meseca prošlo je od prvog novembra, kada je u 11:52 betonska nadstrešnica dva puta rekonstruisane Železničke stanice ubila 14 ljudi, a od posledica preminule su još dve osobe.
Slobodan univerzitet poručio rektoru Madiću: "Ne idemo nikud, stojimo uz studente"
24.03.2025.•
5
Slobodan univerzitet osudio je u saopštenju odlaganje sednice Senata Univerziteta u Novom Sadu koja je bila zakazana za 26. mart 2025. godine.
FOTO, VIDEO Završeni skupovi kod OŠ "Sonja Marinković", studenti "proglasili pobedu"
24.03.2025.•
25
Završeni su skupovi roditelja koji se zalažu za povratak u školu i roditelja koji podržavaju studente u blokadi i nastavnike, a policija i žandarmerija kod OŠ "Sonja Marinković" se povukla.
Darko Šper prekinuo štrajk glađu
24.03.2025.•
2
Glavni poverenik Sindikata Nezavisnost na RTV-u Darko Šper, prekinuo je danas štrajk glađu jer je centrala sindikata preuzela dalju borbu za ispunjenje zahteva "drugim metodama, uključujući i tužbe".
Novosadski studenti u blokadi sutra organizuju protest ispred MUP-a: "Svi za jednog jedan za svi"
24.03.2025.•
10
Studenti koji blokiraju fakultete novosadskog univerziteta pozvali su na protest podrške uhapšenim kolegama iz Niša, Kragujevca i Čačka u utorak, 25. marta.
Gojković i Mićin najavili da će ići u nenajavljenu inspekciju radova u Almaškom kraju
24.03.2025.•
33
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin razgovarao je sa predsednicom Pokrajinske vlade Majom Gojković o vremenskim okvirima i stepenu ispunjenosti planiranih investicija.
Ponovo odložena sednica Senata UNS-a: "Mogući bezbednosni rizici"
24.03.2025.•
14
Sednica Senata Univerziteta u Novom Sadu ponovo je odložena - do daljnjeg.
Narednih dana u Novom Sadu: Kiša, kiša, kiša...
24.03.2025.•
0
Utorak će u Novom Sadu biti topao, ali je moguća kiša.
Slušajte Radio 021 i sipajte gorivo za 10.000 dinara na Lukoil pumpama
24.03.2025.•
1
Radio 021 i Lukoil pumpe organizuju nagradni kviz od 25. do 31. marta, kada ćete imati priliku da osvojite vredne nagrade.
Novosadski prosvetari pozivaju na protest u četvrtak: Glas prosvete - glas budućnosti
24.03.2025.•
17
Neformalna organizacija "Prosveta uz studente" poziva građane na protest ispred Školske uprave u Novom Sadu u četvrtak, 27. marta.
Srpsko narodno pozorište u četvrtak i petak obeležava svoj Dan: Dođite na tribinu i svečani program
24.03.2025.•
1
Tribina i svečani program biće organizovani u četvrtak, 27. i petak, 28. marta u Srpskom narodnom pozorištu, povodom Dana ovog teatra.
Maturanti blokirali Lazinu gimnaziju nakon što je najavljeno da danas kreće redovna nastava
24.03.2025.•
34
Maturanti Gimnazije "Laza Kostić" u Novom Sadu rano jutros stupili su u blokadu ove škole.
Vikend doneo lepe vesti: U Novom Sadu rođeno 12 beba
24.03.2025.•
0
U Novom Sadu je proteklog vikenda rođeno 12 beba.
Komentari 221
Jedan iz svetine
Duda
Čika
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar