.jpg)
Đorđević o zamerkama zbog protesta u Beogradu: Odgovorni za zločin sede i u glavnom gradu
Biljana Đorđević kaže da je iznenađena što se, nakon pogibije 14 osoba u urušavanju nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu, kao pitanje postavlja organizacija protesta u Beogradu.

Foto: 021.rs
Kopredsednica stranke Zeleno-levi front (ZLF) je navela da odgovorni sede i u glavnom gradu.
Đorđević je za list Danas, odgovarajući na kritike odbornika pokreta Bravo Mirana Pogačara zbog najavljenog protesta u Beogradu, rekla da je jasno gde se zločin dogodio, ali i da je jasno da, ako se traži ostavka premijera Miloša Vučevića, odgovorni nisu samo u Novom Sadu.
Prema njenim rečima, "ZLF ima dobru saradnju sa pokretom Bravo, ali organizatori novosadskog protesta nisu pozvali pokrajinske poslanike te stranke da budu u prvim redovima kada je bilo vreme za to, iako su svakako bili prisutni kao podrška na tom skupu".
"Zbog toga ću ponoviti, svi imamo prava da iskažemo bes i tugu, svi imamo prava da koristimo sve instrumente koji su na raspolaganju da tražimo odgovornost, ali ako želimo da delujemo zajedno, imamo dužnost da komuniciramo i koordiniđemo se u dobroj veri", navela je Đorđević za Danas.
Podsetimo, odbornik pokreta Bravo Miran Pogačar je, u svojoj objavi na platformi u X, u ime Građanskog pokreta Bravo, upitao Miroslava Aleksića, Dragana Đilasa, Mariniku Tepić, Zorana Lutovca, Pavla Grbovića, Danijelu Nestorović i Biljanu Đorđević, ko ih je ovlastio da o protestu odlučuju bez bilo kakve konsultacije sa pokretima, aktivistima i omladinom Novog Sada.
"Kad ste pozvani u prvi red niko od vas nije smeo da dođe i stane", zamerio im je.
Kako dodaje, o Novom Sadu i njegovoj sudbini ne može se odlučivati bez Novog Sada.
"Apsolutno je nedopustivo da se na ovakav način odlučuje. Da li će sad o svemu što treba da se desi u našoj zemlji odlučivati stranke iz Beograda kada procene da im to odgovara?", naveo je on.
Po njegovim rečima, "na žalost, svi smo videli šta se dešavalo tokom protesta zbog tragedija u Ribnikaru, Duboni i Malom Orašju".
"Stotine hiljada na ulicama i beskonačne šetnje, da bi se na kraju završilo sa pokradenim izborima i malo više mesta za vaše partije u parlamentu", zaključio je on.
Opozicione stranke najavile su za sledeću sredu protest u Beogradu.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Đilas objavio sliku novog aviona koji je kupljen za potrebe Vlade Srbije
25.04.2025.•
1
Predsednik Stranke slobode i pravde Dragan Đilas objavio je na svom Iks nalogu sliku, za koju kaže da je novi avion Falkon kupljen za potrebe državnih funkcionera.
Vukadinović: Vučiću ne odgovaraju istraživanja javnog mnjenja koja on ne diktira
25.04.2025.•
1
Urednik Nove srpske političke misli (NSPM) Đorđe Vukadinović izjavio je da "Vučiću ne odgovaraju istraživanja koja on sam ne diktira".
Uhapšena dvojica državljana Srbije zbog ubistva na Cetinju: Određeno im zadržavanje
25.04.2025.•
0
Direktor Uprave policije Crne Gore Lazar Šćepanović saopštio je da su dvojica državljana Srbije uhapšena zbog sumnje da su u četvrtak ubili Iliju Bogdanovića na Cetinju.
Snažno nevreme u Valjevu i Šapcu, grad u Sremu
25.04.2025.•
0
U Valjevu i Šapcu oko 17 časova počelo je snažno nevreme, a sporadično je bilo i sitnog grada, dok u Sremu pada krupan grad.
RZS: Dvostruko više umrlih od rođenih u prva tri meseca ove godine
25.04.2025.•
4
Republički zavod za statistiku (RZS) saopštio je da je u periodu od januara do marta zabeležen pad živorođenih od 852, odnosno za 5,9 odsto.
Stojan Ilić osuđen na doživotni zatvor zbog ubistva devojčice u Ripnju
25.04.2025.•
2
Apelacioni sud u Beogradu osudio je Stojana Ilića na kaznu doživotnog zatvora jer je 10. aprila 2023. godine u Ripnju, na svirep način ubio 16-godišnju devojčicu, a potom pokušao da ubije i tri člana
Vlada Srbije dodelila po 300.000 dinara uhapšenima na Kosovu zbog ratnih zločina
25.04.2025.•
5
Vlada Srbije odobrila je danas isplatu jednokratne pomoći od po 300.000 dinara za uhapšene na Kosovu zbog sumnje da su počinili zločine tokom sukoba 1998-1999. nad Albancima.
FOTO Zaplena na carini: Omanja parfimerija skrivena u kamionu na prelazu Strezimirovci
25.04.2025.•
0
Carinski službenici su na graničnom prelazu Strezimirovci, u saradnji sa policijom, sprečili krijumčarenje kozmetike i parfema, sakrivenih u kabini jednog kamiona.
Sa lečenja u Srbiji danas se vraća još petoro povređenih u požaru u Kočanima
25.04.2025.•
0
Ministarstvo zdravlja Severne Makedonije saopštilo je da se danas vraća još pet pacijenata sa lečenja u Srbiji, pa u inostranstvu ostaju hospitalizovana još 33 povređena u požaru u Kočanima.
Srbija i Rusija zajedno obeležavaju Dan pobede
25.04.2025.•
6
Srbija i Rusija će zajednički obeleži Dan pobede nad fašizmom 9. maj i 80. godišnjice pobede u Drugom svetskom ratu, saopšteno je posle sednice Vlade koja je obrazovala radnu grupu za te aktivnosti.
Milenijum tim oborio nabavku za čišćenje površina od zaostalih eksplozivnih sredstava
25.04.2025.•
3
Komisija za zaštitu prava u postupcima javnih nabavki usvojila je žalbu kompanije Milenijum tim i delimično poništila odluku o dodeli ugovora za čišćenje površina od zaostalih eksplozivnih sredstava.
Incident ispred RTS-a u Košutnjaku: Pokušao automobilom da probije blokadu
25.04.2025.•
3
Jedan muškarac pokušao je jutros da automobilom probije studentsku blokadu RTS-a u Košutnjaku, ali ga je policija sprečila, prenosi nova.rs.
Tragač Milan Bukvić: Režim mora biti smenjen na izborima, Vučić nema šanse dok je protesta
25.04.2025.•
10
Politikolog i tragač u kvizu "Potera" Milan Bukvić kaže da režim mora biti smenjen na izborima, kao i da Aleksandar Vučić "nema šanse ukoliko se protesti nastave u ovom intenzitetu".
Osmaci danas rade probni test iz matematike
25.04.2025.•
0
Učenici osmog razreda polagaće danas test iz matematike od 12 do 14 časova.
DNEVNI KVIZ: 10 pitanja - testirajte se
25.04.2025.•
10
Još jedan dan i još jedan 021.rs dnevni kviz znanja je pred vama.
Sindikati RTS-a: Tabloidi i tabloidne televizije kleveću i etiketiraju ljude
25.04.2025.•
5
Pet sindikata Radio televizije Srbije je saopštilo da "tabloidi i tabloidne televizije manipulišu činjenicama i iznose optužbe na račun zaposlenih u Javnom servisu i Fakultetu dramskih umetnosti".
Mokri kolovozi, vidljivost smanjena
25.04.2025.•
0
Saobraćaj u Srbiji odvija se po mokrim kolovozima zbog kiše, dok je vidljivost slabija zbog niske oblačnosti, saopštio je jutros Auto-moto Savez Srbije (AMSS).
Vučić u drugom gostovanju za dva dana: Negirao istraživanja da 60 odsto građana podržava studente
24.04.2025.•
28
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić odbacio je istraživanje Centra za istraživanje, transparentnost i odgovornost (CRTA) po kom oko 60 odsto građana Srbije podržava proteste i studente.
Novi ministar pravde primio Zagorku Dolovac
24.04.2025.•
5
Ministar pravde Nenad Vujić razgovarao je sa vrhovnim javnim tužiocem Zagorkom Dolovac.
Neformalna grupa studenata iz Niša patrijarhu Porfiriju: Zašto vas nema među narodom?
24.04.2025.•
11
Studenti u blokadi Univerziteta u Nišu reagovali su na izjavu patrijarha Porfirija i poručili da je njihova borba "toliko čista da bi da bi svako ko nosi mantiju trebalo da stoji uz nju".
Komentari 14
Pokojni Čika Franja
Veljko V
- Mala ispravka - glavni odgovorni sede (bez "i")...ostalo isto...
Novosadjanka
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar