
Advokat Ninić: Nakon nesreće u Novom Sadu, Vučić zabrinut za Ekspo - jer ko će sada da stavi potpis?
Advokat Ivan Ninić istakao je da "ljudi iz izvršne vlasti već 10 dana ometaju istragu nesreće na Železničkoj stanici u Novom Sadu".
"Oni sve vreme izlaze sa projekcijama kakvi će biti rezultati istrage i ishod ovog krivičnog postupka. Ovo je veoma opasno", rekao je Ninić u emisiji "Utisak nedelje" na TV Nova.
On je dodao da izvršnu vlast najviše boli kovanica "da korupcija ubija", prenosi Nova.rs.
"Kad gledate predsednika Srbije Aleksandra Vučića, on je prosto frustriran da neko konstatuje da korupcija ubija", naveo je on.
Ninić je ocenio da smo "anestezirani i naviknuti na korupciju", ali da je "ovo prevršilo svaku meru i da se ovde ne radi samo o domaćoj, već i međunarodnoj korupciji".
"Na svečanom otvaranju ove stanice bio je i mađarski premijer Viktor Orban. Najmanje što tužilac može da uradi jeste da pozove predsednika države i da pita ko je organizovao svečano otvaranje, da li stanica ima upotrebnu dozvolu ili zašto se otvarala dva puta", rekao je Ninić.
On je izjavio da jedan krak istrage treba da bude pitanje subjektivne i personalne odgovornosti, a da drugi krak bude korupcija, falsifikovanje građevinskih dnevnika, izvlačenje i pranje novca...
"U ovim uslovima nisam siguran da ovo ide u dobrom pravcu, a izjave predsednika Aleksandra Vučića i premijera Miloša Vučevića su da se traži žrtveni jarac", rekao je on.
Ninić je upozorio da "veliki graditelj" sprema "veliku pljačku na projektu Ekspo".
"Taj sistem se urušava i sad vlast i predsednik nemaju problema sa pogibijom 14 ljudi, oni imaju problem sa tim što dolazi na naplatu taj bilans i to ugrožava Ekspo. Ko će sada od tih stručnjaka da stavi potpis na taj projekat? Predsednik države svojim istupima pokušava da održi ovaj sistem. To što se javnost uznemirila pogibijom ljudi, njemu je Ekspo prioritet svih prioriteta i njemu sada treba da struka to verifikuje", dodao je on.
Podsetimo da je predsednik Aleksandar Vučić nakon što je u urušavanju nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu u kom je poginulo 14, a teško su povređene tri osobe, između ostalog rekao: "Ključno pitanje je nakon svega možemo li mi da izguramo Ekspo, jer ovo je težak psihološki trenutak za Srbiju. U paklu smo jer nema tog majčinog sina koji će sad nešto potpisati pa i da je sve čisto".
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Novosadski studenti u blokadi pozivaju u šetnju sećanja: Poslednja stanica - pravda
31.03.2025.•
1
Studenti u blokadi fakulteta Univerziteta u Novom Sadu pozivaju u šetnju sećanja na žrtve pada nadstrešnice Železničke stanice, koja će početi sutra, 1. aprila u 19 časova okupljanjem kod Rektorata.
VIDEO Završen protest akademske zajednice u Novom Sadu: "Svi za jednog, jedan za sve"
31.03.2025.•
9
Mirna akademska protestna šetnja na koju je pozvao Slobodan univerzitet, završena je na Trgu slobode uz poruku da je akademska zajednica ustala protiv nasilja i zastrašivanja.
Šta vas, osim oblaka, očekuje u utorak u Novom Sadu
31.03.2025.•
0
Spremite se za moguće padavine, a u Novom Sadu vas očekuju i poneki događaji za kvalitetno trošenje vremena.
Studenti u blokadi Filozofskog: Ispunjenje legitimnih zahteva pa nastavak studiranja
31.03.2025.•
3
Studenti u blokadi Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu, najoštrije su osudili anketu o nastavku nastave i poručili da žele da nastave studije nakon ispunjenja njihovih legitimnih zahteva.
Novosadska opozicija povodom pet meseci od pada nadstrešnice: Najbolnije mesto zločina u Srbiji
31.03.2025.•
1
Ujedinjena novosadska opozicija pozvala je građane da zajedno, u utorak, 1. aprila u 11.30 časova, budu na Železničkoj stanici - "najbolnijem mestu zločina u celoj Srbiji".
"Zahtevi inženjera": Pokrenuta peticija da se pritvoreni inženjeri brane sa slobode
31.03.2025.•
6
Inicijativa "Zahtevi inženjera", pozvala je u peticiji Više sudove u Novom Sadu i Beogradu da omoguće pritvorenim inženjerima, osumnjičenim u slučaju "Nadstrešnica", da se brane sa slobode.
Skup "Roditelji u borbi za prava dece sa autizmom" u sredu kod Miletića: Nužne sistematske promene
31.03.2025.•
0
U sredu 2. aprila u Novom Sadu i u Beogradu istovremeno biće održan skup "Roditelji u borbi za prava dece sa autizmom".
Oglasila se privatna gimnazija iz Novog Sada čiji su učenici pretučeni u Sarajevu
31.03.2025.•
4
Privatna gimnazija "Tvrđava" najoštrije je osudila napad koji se dogodio učenicima iz Novog Sada tokom njihovog boravka u Sarajevu, u okviru razmene sa Drugom gimnazijom iz Sarajeva.
Slučaj "Nadstrešnica": Tanasković produžen kućni pritvor, Šurlan još 30 dana iza rešetaka
31.03.2025.•
7
Okrivljenima u slučaju pada nadstrešnice Viši sud u Novom Sadu produžen je pritvor, odnosno kućni pritvor.
Novosadski aktivisti optužuju Partiju radikalne levice za sabotažu
31.03.2025.•
13
U saopštenju nekoliko novosadskih organizacija i kolektiva navode da aktivisti i aktivistkinje trpe maltretiranje pojedinaca iz Anarhosindikalističke inicijative i Partije radikalne levice.
Još sutra tmurno u Novom Sadu, pa nekoliko suvih i vedrijih dana
31.03.2025.•
0
Još utorak će biti tmuran u Novom Sadu i moguća je kiša, a onda sledi nekoliko suvih i vedrijih dana.
VIDEO: Rektor Madić došao u kancelariju na DIF-u, otišao nakon zviždanja
31.03.2025.•
5
Rektor Dejan Madić pojavio se danas na Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje. Međutim, otišao je nakon zviždanja studenata.
FOTO, VIDEO: Đaci Jovine gimnazije i njihovi roditelji ponovo u sekretarijatu te škole
31.03.2025.•
7
Đaci Jovine gimnazije, njihovi roditelji i drugi građani okupili su se kako bi pružili podršku profesorima te škole.
Nauka je (u)stala: U Novom Sadu u sredu šetnja podrške naučnom sindikatu koji stupa u štrajk
31.03.2025.•
4
Novosadski studenti u blokadi pozivaju građane da u sredu, 2. aprila, pođu na šetnju podrške Sindikatu zaposlenih u naučnoistraživačkoj delatnosti povodom stupanja u štrajk.
Građevinskoj inspekciji tri sata posle pada nadstrešnice stigao mejl da počinju radovi na stanici
31.03.2025.•
22
Ako se posmatra kako propise tumače predstavnici Republičke građevinske inspekcije, za njih se na Železničkoj stanici Novi Sad tri godine nisu izvodili bilo kakvi radovi.
Dezinfekcija, dezinsekcija i deratizacija kabina na Štrandu od ponedeljka: Ovo je raspored
31.03.2025.•
0
Dezinfekcija, dezinsekcija i deratizacija kabina na Štrandu počeće u ponedeljak, 7. aprila.
Mićin: Crpna stanica nije opasna po Novosađane, lično sam obišao objekat
31.03.2025.•
24
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin rekao je da je juče obišao glavnu crpnu stanicu za prečišćavanje otpadnih voda i kanalizacije.
FOTO Blokadni čopor Medicinskog fakulteta: Pogledajte ko čuva studente medicine u Novom Sadu
31.03.2025.•
15
Studenti Medicinskog fakulteta stupili su u blokadu 11. decembra 2024. godine i od tada njih svakodnevno čuva nekoliko šapica. Ovo je priča o Blokiju, Blekiju, Belom, Malom, Dobrivoju i Kapućinu.
Protesti u četiri veća grada zbog napada na dekanicu: "Stanemo li sada, sutra će biti kasno"
31.03.2025.•
9
Akademska mreža Slobodan univerzitet pozvala je građane i akademsku zajednicu na mirnu protestnu šetnju "protiv nasilja i zastrašivanja", u ponedeljak, 31. marta, sa početkom u 19 časova.
Novosađani koji sutra daju krv dobiju besplatne biohemijske analize i kompletnu krvnu sliku
31.03.2025.•
3
Zavod za transfuziju krvi Vojvodine će u utorak, 1. aprila svima koji daju krv kontrolisati analize iz krvi KKS, CRP, ŠUK, ALT, AST, GGT, ureu, kreatinin, mokraćnu kiselinu, gvožđe i lipidni status.
Država usvojila plan izgradnje naftovoda do Novog Sada do Mađarske
31.03.2025.•
7
Vlada Srbije usvojila je Uredbu o utvrđivanju Prostornog plana područja posebne namene infrastrukturnog koridora naftovoda od granice sa Mađarskom do Novog Sada.
Komentari 27
Ssy
Pa pre Vucica niko nista radio nije, sem sto je krao.
A vučić mnogo gradi i mnogo, mnogo više krade, tako da su prethodnici amateri u odnosu na dotičnog. Bilo bi korisno da prestane sa gradnjom. Što se kvaliteta života danas tiče, odličan je jer ima dovoljno parizera i bajatih vekni. Uživajte.
Ljigavci
Građanin
A šta je rešenje? Da se iselimo? Da se spustimo na njihov nivo? Da sve porazbijamo?
Zato govorimo: SKANDAL, OSTAVKE I drugo i iščuđavamo se koliko su ogrezli i bezdušni.
A I TO ĆE PROĆI.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar