Izvestilac za zemlje Zapadnog Balkana u spoljnopolitičkom komitetu Bundestaga Tomas Haker ocenio je da će način na koji će se vlast u Srbiji baviti tragedijom u Novom Sadu biti veoma važan za otvaranje narednih poglavlja u pregovorima sa Evropskom unijom (EU), prenosi danas Radio Slobodna Evropa.
Komentarišući odgovor vlasti u Srbiji na novosadsku tragediju, nemački parlamentarac iz redova Stranke slobodnih demokrata (FDP) ukazuje da je neophodno da institucije pokažu da niko nije zaštićen od procesuiranja.
"Stvari se moraju razjasniti. Svaki dan koji prođe, a da država i tužilaštvo ne urade ništa je loš dan za Srbiju i narod Srbije", ocenjuje Tomas Haker za RSE, na marginama Beogradske bezbednosne konferencije.
Na pitanje kako komentariše najave koje stižu iz Brisela i zvaničnog Beograda da bi do kraja godine Srbija mogla da otvori klaster 3, u okviru kojeg su poglavlja koja se tiču medija, socijalne politike, preduzetništva i industrije, Haker smatra da to nije realno očekivati, jer Srbija nije napredovala na evropskom putu.
"Vidimo mali ili nikakav napredak, čak i nazadovanje. Vidimo agresiju i nasilje protiv medija, opozicija u parlamentu se ne tretira onako kako bi trebalo", ocenio je Haker.
Podsetimo, Više javno tužilaštvo je saopštilo da je zbog nesreće u Novom Sadu, u kojoj je nastradalo 15 osoba, a još dve su u teškom stanju, uhapšeno 11 osoba. Među njima su i ministar u ostavci Goran Vesić, kao i bivša direktora Infrastrukture železnice Srbije Jelena Tanasković.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 12
Mare
Kuku lele
Zoran
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar