Rođen je 1946. godine u Tovariševu, kod Bačke Palanke. Završio je Višu pedagošku školu, smer matematika, i dugo godina predavao u školi. Potom se bavio politikom, a kao član Saveza komunista i 1986. godine izabran je za predsednika SO Bačka Palanka.
Zajedno sa Mihaljem Kertesom, sekretarom Prezidijuma Opštinskog komiteta SK Bačka Palanka, posle Osme sednice CK Srbije, 1987. godine, podržao je političku struju predsednika CK Slobodana Miloševića, zbog čega je došao u sukob sa rukovodstvom Pokrajinskog komiteta Saveza komunista Vojvodine. Kertes i Pankov su bili pokretači i organizatori antibirokratske "jogurt revolucije" 5. i 6. oktobra 1988. u Novom Sadu kada je smenjeno rukovodstvo SAP Vojvodine.
Posle smene pokrajinskog rukovodstva, koje je označeno kao autonomaštvo, zajedno sa Kertesom, Nedeljkom Šipovcem, Radomanom Božovićem, Jugoslavom Kostićem, dr Jovom Radićem i drugima, Pankov je ušao u najuži krug novog pokrajinskog državno-partijskog rukovodstva.
Biran je za člana Pokrajinskog komiteta SK Vojvodine i člana CK SK Jugoslavije. Za predsednika Pokrajinske konferencije Socijalističkog saveza radnog naroda Vojvodine izabran je 14. decembra 1989. godine. Posle formiranja Socijalističke partije Srbije (SPS), postao je GO i Izvršnog odbora, a zatim i potpredsednik PK SPS za Vojvodinu. Biran je u više navrata i za poslanika u republičkom i saveznom parlamentu.
Povukao se iz političkog života posle političkih promena u oktobru 2000. godine. Šest godina docnije zadesila ga je porodična tragedija kada su u saobraćajnoj nesreći poginula dvojica njegovih sinova Miloš (35) i Ljubiša (33).
Mesto i vreme sahrane biće naknadno objavljeni.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 13
Oprosti Bože
Pandora
Limanoid
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar