Bez ovog projekta, do 2050. bi se ovom deonicom prevozilo 1,57 miliona putnika godišnje dok bi rekonstrukcija donela 3,7 puta više putnika - tačnije 5,84 miliona. Takođe, i dnevni broj vozova bi bio gotovo dupliran, sa 26 bez rekonstrukcije na 48 nakon modernizacije.
To pokazuje rezime Studije izvodljivosti projekta rekonstrukcije, a prenosi
Forbes Srbija.
Studiju je izradio Saobraćajni institut CIP za potrebe investitora, odnosno Infrastrukture železnice Srbije. Reč je o jednom od dokumenata koje je Infrastruktura železnice juče objavila
na svom sajtu.
Kako se može videti, objava je naslovljena sa "Dokumenta u vezi sa padom nadstrešnice". Najveći deo dokumentacije čine grupe projekata – arhitekture, mostova, gornjeg i donjeg stroja pruge, drumskih saobraćajnica, instalacija, zaštite od požara, kao i studije (saobraćajna, studija izvodljivosti i studija o proceni uticaja na životnu sredinu). Tu su i Aneksi 1 i 2 komercijalnog ugovora s kineskim izvođačima, lokacijski uslovi, izveštaj o stručnoj kontroli koji je uradila Republička reviziona komisija i ugovor CIP-a i Infrastrukture o izradi Idejnog projekta.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 15
AcafacA
Za kvalitet cu navesti jedan deo svog iskustva vozeći se od BG-NS.
Kada se prodje tunel izmedju novog Beograda i Zemuna, počinje jako čudna i nimalo prijatna buka, tačnije pucanje koje se čuje u vagonima, a dolazi sa šina i točkova vagona.
Moja ćerkica je uplašeno gledala i pitala me je da li će da otpadne točak sa voza. Pruga izmedju Zemuna i Zemun polja je nageta a sve skretnice se itekako osete dok voz prolazi preko njih. Smatram da je za iznos koji je uložen usluga polovična.
Komentari
Aleks
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar