"Puk’o nam je film": Bioskopi Arena i Promenada u petak neće raditi

Bioskopi Arena i Promenada, kako su objavili, u petak neće raditi.
U znak podrške studentima, filmski radnici okupljeni oko nekoliko strukovnih udruženja pokrenuli su Inicijativu za solidarnu obustavu rada u domaćoj filmskoj industriji - uz parolu "Puk'o nam je film".
 
U petak će stati sve aktivnosti u filmskoj branši.
 
Inicijativa je nastala kao odgovor na eskalaciju pritiska, bahatosti i nasilja kojima je društvo svakodnevno izloženo, a čije su poslednje žrtve mladi ljudi, uključujući i tragični događaj u kojem je teško povređena studentkinja Pravnog fakulteta, navodi su se u zajdničkom saopštenju.
 
"Studenti koji se svakodnevno bore za pravednije društvo i rizikuju sopstvenu bezbednost, status i budućnost, već mesecima inspirišu svojim hrabrim i odlučnim delovanjem. Međutim, jasno je da ne mogu sami nositi ovu borbu. Stoga je odgovornost svih nas da im pružimo podršku", navode filmski radnici.
Cineplexx Srbija je saopštio da u petak, 24. januara, obustavlja rad.
 
Reklamacije u vezi sa ulaznicama kupljenim za petak 24. januar možete poslati na na bioskop@cineplexx.rs.
 
U okviru ove kompanije je bioskop Cineplexx Promenada.
 

Rad će sutra obustaviti i bioskopi Arena Cineplex u Novom Sadu i Roda Cineplex u Beogradu.

U subotu, 25. januara, bioskopi ovih kompanija će raditi redovno.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 20

  • @Bosanac

    24.01.2025 09:32
    Ti i tvoj drugar @Miško mozete zajedno Netflix and chill i taman sendvic da podelite jer vam Gazda polako i to uskracuje.
  • Brine

    24.01.2025 09:02
    Bioskop
    Jedva su čekali da ne rade cene karata velike publike malo ,njima se ne isplati ni da rade
  • Liman

    24.01.2025 08:26
    Bravo

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti