Formirana neformalna anketna komisija: Utvrdiće šta je dovelo do pada nadstrešnice u Novom Sadu

Neformalno okupljeni stručnjaci, koji žele da detaljnije istraže dokumentaciju u vezi sa padom nadstrešnice u Novom Sadu, formirali su anketnu komisiju.
Formirana neformalna anketna komisija: Utvrdiće šta je dovelo do pada nadstrešnice u Novom Sadu
Foto: 021.rs
Komisija bi trebalo da rasvetli sve što se u tom projektu dešavalo, a što je dovelo do tragedije u Novom Sadu, rekao je za portal Nova.rs profesor na Ekonomskom fakultetu u Beogradu Dejan Šoškić.
 
Kako je naveo, komisija će da deluje u oblastima građevinarstva, prava, finansija i medija.
Osim toga, naveo je da je cilj da se proveri da li dokumentacija pokazuje nepravilnosti.
 
"To je jaka komsija sa stručnim kapacitetom i cilj je da uradimo posao koji treba da rasvetli šta se dešavalo u tom projektu, koji je odgovaran za tragediju u Novom Sadu", objasnio je on.
 
Prošlo je skoro tri meseca od velike tragedije kada se nadstrešnica zgrade Železničke stanice u Novom Sadu obrušila i ubila 15 ljudi, a dvoje teško povredila.
Optužnica je usledila u rekordnom roku, manje od dva meseca posle nesreće. Da nije raspolagao svom potrebnom dokumentacijom tužilac ne bi mogao da podigne optužnicu poručio je ranije premijer Srbije u ostavci Miloš Vučević.
 
Skoro 200 privrednih subjekata je učestvovalo što kao podizviđači, što kao dobavljači – sve to je nagosveštavalo obimnu dokumentaciju.
 
Više puta su nadležni govorili da je sva dokumentacija objavljena, ali je naknadno, nakon protesta objavljivano još dokumenata. 

Podsetimo i da je Odeljenje za korupciju Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu tek krajem januara pokrenulo istragu o mogućoj korupciji u ovom slučaju, iako su više puta stručnjaci ukazivali na tu mogućnost. 

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Добро памтим све...

    05.02.2025 11:33
    Шта ли је довело?
    Корупција х3, то ок, него...нестручност и бахатост, то се подразумева, него...незавршеност и свечано отварање пар пута, и то, него шта би могли...шта ли је могло довести до пада..ЗНАМ, терористички напад, диверзија, страни плаћеници, домаћи издајници..е то!
  • krivi

    04.02.2025 13:10
    Qrac
    @NS @varljivo leto
    M'da. Najbolje da to obavi 1 covek zvani Marica. Taj se u sve najbolje razume.
  • Goran

    04.02.2025 12:51
    Ja mislim, da mi nemamo dovoljno strucne ljude da bi to ispitali i utvrdili! Jer oduvek imamo samo one koji se busaju u prsa i pricaju; ja sam ovo,ja sam ono i dodjem ti,dodješ mi( za to su strucnjaci)!. Trebalo bi lepo da se angažuje neka komisija iz inostranstva sa iskustvom i znanjem u toj oblasti.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti