Četvrti javni čas danas ispred Jovine gimnazije: Za odbranu slavne prošlosti škole
Četvrti javni čas ispred Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" održaće se danas, 5. februara, u 18 časova.
Foto: 021.rs
Nastavnici i đaci pozivaju sve sadašnje, bivše i buduće kolege i građane da prisustvuju "javnom času za odbranu dostojanstva, integriteta i slavne prošlosti naše škole".
Javni čas će se održati ispred kapije gimnazije.
Ispred ove gimnazije održana su već tri javna časa, od kojih je prvi bio nakon pisma kojim se uprava škole izvinjava premijeru (sada u ostavci) Milošu Vučeviću zbog 15 minuta tišine koji su održani kako bi se odala pošta ljudima nastradalim na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
Podsetimo i da roditelji, nastavnici i učenici traže smenu direktora ove škole Radivoja P. Stojkovića jer smatraju da on više ne može da obavlja funkciju direktora.
Prvo je Savet roditelja usvojio zahtev da se pokrene disciplinski postupak protiv direktora i to uputio na postupanje Školskom odboru.
Zatim je i Učenički parlament sa 65 glasova za, jednim protiv i pet uzdržanih izglasao Predlog za formiranje komisije za pokretanje i vođenje disciplinskog postupka protiv direktora škole za težu povredu radne obaveze.
Ovom zahtevu pridružila se većina kolektiva Gimnazije-članovi sindikata NSPRV koji su jednoglasno izglasali Zahtev za pokretanje postupka za utvrđivanje odgovornosti direktora u kom se poziva na Zakon o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja i smatra da je neophodno hitno postupanje nadležnih organa usled činjenice da direktor koji rukovodi radom ustanove postupa potpuno samovoljno, bez saradnje sa zaposlenima, roditeljima i učenicima, opstruira rad Školskog odbora, Saveta roditelja i Učeničkog parlamenta usled čega može doći do nenadoknadive štete po ustanovu i obrazovni sistem.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Većina fakulteta UNS traži smenu rektora Madića: Među njima i njegov matični DIF
05.02.2025.•
0
Jedanaest od ukupno 14 fakulteta koji čine Univerzitet u Novom Sadu izglasalo je zahtev za razrešenje rektora Dejana Madića.
FOTO Otvoren novi objekat Laundry land-a: Akcija u februaru - operite veš, peglanje gratis
05.02.2025.•
0
Perionica veša Laundry land u februaru je otvorila novi lokal na Bulevaru kralja Petra I 51, a povodom ovog otvaranja obezbedili su i posebnu akciju za mušterije u novootvorenoj perionici.
Vesić rekao tužiocu: Nadstrešnica bi pala i da je bilo upotrebne dozvole
05.02.2025.•
4
Nadstrešnica na Železničkoj stanici u Novom Sadu bi svakako pala i da je bilo upotrebne dozvole, jer tehnički prijem nije utvrdio bilo kakav nedostatak.
Roditelj iz Novog Sada prijavljen jer je rekao da su ga pratili: Podrška ispred policijske stanice
05.02.2025.•
4
Roditelji učenika OŠ "Vasa Stajić" okupili su se jutros ispred policijske stanice u Radničkoj ulici da bi pružili podršku jednom roditelju koji je pozvan da da izjavu.
"Nerešeno" u Betaniji: Rođeno 10 devojčica i isto toliko dečaka, a tu su i blizanci
05.02.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 20 beba.
Lađari podržali studente: Krvave ruke ni Dunav ne može da opere
05.02.2025.•
5
Udruženje profesionalnih lađara Srbije (UPLS) i Sindikat lađara i pomoraca Srbije (SLPS) najoštrije osuđuje potpunu nesaradnju vlasti sa opravdanim zahtevima studenata.
Odeljenje za korupciju tužilaštva u Novom Sadu ne može da ispita odgovornost vlasti za nadstrešnicu
05.02.2025.•
19
Nadležnosti Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu su takve, da ne može da se ide u ispitivanje eventualne odgovornosti nekog iz izvršne vlasti.
Inženjerka Milovanović: Ko je odlučio da se ljudi puste da koriste Železničku stanicu - gradilište?
05.02.2025.•
7
Grupa inženjera predala je prošle nedelje pismo sa pet zahteva Inženjerskoj komori Srbije, a uskoro će isto pismo biti predato i Ministarstvu građevinarstva.
Roditelji učenika OŠ "Vasa Stajić" ujutru se okupljaju ispred policijske stanice u Radničkoj
04.02.2025.•
7
Roditelji učenika OŠ "Vasa Stajić" najavili su da će se u sredu ujutru okupiti ispred policijske stanice u Radničkoj ulici, kako bi pružili podršku jednom roditelju koji je pozvan da da izjavu.
Profesor FTN-a: Cene radova na Železničkoj stanici nisu realne, opravdana sumnja na korupciju
04.02.2025.•
14
Pokrenuta je i finansijska istraga o rekonstrukciji Železničke stanice, a u sredu rad počinje anketna komisija koja bi, između ostalog, trebalo da se bavi i finansijskim aspektima ovih radova.
Ove nedelje počinje rušenje Hotela Park
04.02.2025.•
0
Nakon višemesečnih pripremnih radnji, ove nedelje počinje rušenje objekta Hotela Park, saopšteno je iz Inobačke.
Hladna sreda pred Novosađanima: Predstave i stand-up
04.02.2025.•
0
Stiže nam još jedan sunčan i hladan dan, a od dešavanja tu su uglavnom predstave.
Kolektiv škole "Dušan Radović" otkazao skup ispred Školske uprave
04.02.2025.•
8
Deo kolektiva Osnovne škole "Dušan Radović" otkazao je okupljanje ispred Školske uprave koje su najavljivali za sredu, 5. februar.
Preminuo Musa - legenda Detelinare
04.02.2025.•
72
Preminuo je Šaćir Ismaili, mnogim Novosađanima poznatiji kao Musa sa Detelinare.
FOTO, VIDEO: Građani zastali na 15 minuta kod škole "Bogdan Šuput" nakon jučerašnjeg napada
04.02.2025.•
9
Građani, roditelji i đaci škole "Bogdan Šuput" zastali su danas, 4. februara na 15 minuta na raskrsnici ulica Kornelija Stankovića i Ilije Birčanina.
U Novom Sadu sunčano, ali hladno
04.02.2025.•
0
Sreda će u Novom Sadu biti sunčana, ali veoma hladna.
Šta je Teofil Pančić za 021.rs govorio o Novom Sadu: Ovo je strašno živ grad
04.02.2025.•
3
Novinski pisac Teofil Pančić preminuo je u 60. godini. Pančić je 2019. godine govorio u intervjuu za 021.rs i o Novom Sadu.
Preminuo pisac i kolumnista Teofil Pančić
04.02.2025.•
63
Pisac i kolumnista Teofil Pančić preminuo je sinoć u 60. godini, posle duge i teške bolesti, objavio je nedeljnik "Vreme".
Problemi sa hemoroidima: Kada je vreme da posetite proktologa?
04.02.2025.•
0
Hemoroidi su česta i neugodna tegoba koja može značajno uticati na kvalitet života.
Formirana neformalna anketna komisija: Utvrdiće šta je dovelo do pada nadstrešnice u Novom Sadu
04.02.2025.•
10
Neformalno okupljeni stručnjaci, koji žele da detaljnije istraže dokumentaciju u vezi sa padom nadstrešnice u Novom Sadu, formirali su anketnu komisiju.
Komentari 17
Penzionerka
Stari zmaj
U isto vreme sam oduševljen novom generacijom zmajića koja je odbranila čast i ugled ove institucije.
Bravo deco! Podrška! Vidimo se!
Децо у клупе
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar