Požar je izbio u magacinskom objektu "Novkabela" oko 22 sata.
Sektor za vanredne situacija je izdao upozorenje povodom ovog događaja.
"Zbog požara u magacinskom objektu i velike količine dima ne izlaziti iz objekata dok ne prođe opasnost", navodi se u upozorenju.
Pojedinim građanima je stigla i SMS poruka iste sadržine. Ovo je prvi put da Novosađanima stiže ovakvo obaveštenje na telefone.
Na terenu je veliki broj vatrogasaca koji se bore sa vatrenom stihijom.
Zasad nema informacija o povređenima.
Gradonačelnik Žarko Mićin saopštio je da je MUP putem novog sistema hitnog obaveštavanja upozorila građane da zbog požara i velike količine dima ne izlaze iz objekata dok ne prođe opasnost.
"Ekipa Instituta za javno zdravlje će izvršiti merenje eventualnog zagađenja vazduha ili prisustva štetnih materija o čemu će građani biti obavešteni nakon izvršenih analiza", naveo je Mićin.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 50
Hm...
sistem hitnog obaveštenja
radi samo na jetelu
ne radi na MTS i A1
Nemojte tako. Meni je stiglo obavestenje pet minuta posle ponoći, ne mogu da vidim na koji broj je stiglo, a imam registrovani broj i u MTS-u i u A1.
Ja
Zašto?!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar