Protestna šetnja do Skupštine grada za Dan žena: "Šta žene znaju sa jajima?"

Studentkinje u blokadi Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu pozvale su u protestnu šetnju do Skupštine grada u subotu, 8. marta.
Protestna šetnja do Skupštine grada za Dan žena: "Šta žene znaju sa jajima?"
Foto: 021.rs
Okupljanje počinje u subotu, 8. marta u 11.30 časova u Kampusu UNS, saopštile su organizatorke šetnje.
 
"Pozivamo prvenstveno sve žene, a zatim i sve koji nas podržavaju, da nam se pridruže u protestnoj šetnji do Skupštine Grada Novog Sada, gde ćemo pokazati da ne ćutimo na seksističke komentare koje je trenutni potpretsednik Vlade Republike Srbije uputio poslanicama", navodi se u pozivu.
Dodaje se da će se petnaestominutno odavanje pošte održati u kampusu, odakle će povorka mirnom šetnjom krenuti do Skupštine Grada.
 
"Pozivamo vas i da sve ponesete crvene marame/trake, koje ćete vezati oko vrata", navodi se u pozivu koje potpisuje "Neformalna grupa hrabrih studentkinja i građanki".
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Novosađanka

    08.03.2025 10:03
    @ Milica
    Ako ti je nešto glupo ne čitaš, ne komentarišeš. Podrška svim ženama koje misle svojom glavom. Vidimo se u kampusu.
  • Danijela

    08.03.2025 09:04
    Danijela
    Mnogo toga korisnog ali ne maju sa kime jer vecina partnera ne moze sve to ispratiti jer se preceni. Onda dolazi do ovakvih seksistickih izjava iz besa i ne moci.
  • Istina

    08.03.2025 06:39
    Šta je
    Osmi mart neki važan dan a šetnja je zdrava kažu doktor.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti